Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o hodowli trzody chlewnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 rolnik515

rolnik515

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 12:05

Nie wiem czy dzisiaj je dodam bo załapałem leniuszka hehe :)
  • 0

#22 kolejarz

kolejarz

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 337 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:12

Witam,
Jeśli chodzi o ubój i przeroby w gospodarstwie, wyrażam takie same zdanie jak Vademecum, że obrzydła mi taka robota. Już od kilkunastu lat zawożę tuczniki o wadze 140 kg na ubój do zakładu mięsnego. Za 60 zł mam gotowe, przebadane, rozebrane, pocięte na kawałeczki mięso zdjęta skóra z pachwiny i słoniny itp. Wykrojone szynki, czyściutkie kopytka bez żadnego kłaka, a to wszystko robione w mojej obecności i pakowane do skrzynek i worków. Po uboju gotowej półtuszy jest 115 kg. W domu żona jedynie robi pasztet z głowy i podrobów. Część idzie na zmielenie, część na mięso i szynki oraz smalec. Swojskie kiełbasy mogą być jak najlepsze, ale gdy jest ich zbyt dużo też obrzydną.
  • 0

#23 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:21

To jak przerobimy tucznika zależy od indywidualnych upodobań oraz dostępu do ubojni, ja robie to we własnym zakresie, sam rozbieram mięso a potem robie co chcę: pieczyste wędzone czy coś innego, oczywiście mięsko w zamrażarce leży aby było długo zdatne do spożycia;-) ale tak czy inaczej to jest dobry sposób na mniejsze wydatki na zakup wędlin, ja bynajmniej nie kupuję w sklepie;-);-)
  • 0

#24 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:32

Rolnicy a mieliście tak jak zawoziliście sprzedać swoje tuczniki do punktu skupu i np 20 sprzedajecie a kase dostajecie na konto w 3 ratach po ileś tam złotych ja tak miałem ... to jest porażka jakby nie można było całości odrazu wypłacić tylko lecenie w kulki
  • 0

#25 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:39

Ciesz się że w ogóle dostałeś, u mnie w okolicy był taki skup że wielu rolników wcale kasy nie dostało.
  • 0

#26 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 19:58

ale nie powinno tak być a ten skup o którym mówisz to jakiś pseudo skup tak samo jak są pseudo mechanicy tak samo w tej branży ludzie mieszają
  • 0

#27 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:02

Najciekawsze było bo to, że przez klika lat było cacy a potem kilka dziesiąt osób zostało bez pieniędzy.
prawdą też jest to że w każdej dziedzinie trafi się oszust.
  • 0

#28 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:33

Ja do 10 tyś. Dostaje gotówkę, w tym tygodniu dostałem po 5 zł. Jeśli średnia nie przekroczy 110 kg.to nawet nie odlicza mi opasu, ale to serdeczny kolega i zawsze mnie pyta ile chcę za żywiec. Innym płaci 4,50 z VAT. Niby różowo, ale bez konkretnej mechanizacji zdrowie odmawia posłuszeństwa. Na rok dwa likwiduje świnie!!!!!!! A później się zobaczy. Szkoda tylko tych budynków....
  • 0

#29 rolnik515

rolnik515

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 11:31

Ile miesiący hodujecie około 120 kg ? I na jakiej paszy ?
  • 0

#30 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 11:34

Ja kupiłem prosieta na końcu marca początek kwietnia to teraz jeden w połowie listopada ważył 140 a drugi tydzień temu ponad 160 pasza jak pisałem wyżej .
  • 0

#31 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 15:42

u mnie do wagi 120kg potrzebuję jakieś 6 miesięcy, zdarza się mniej ale to sporadycznie...
  • 0

#32 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 18:42

no to nieźle ja w swojej karierze rolniczej tylko raz miałem takie świnki co urosły mi szybko i pojechały sobie a tak musze z 4 albo 5 miechów a cena zmienia się w tym czasie jak w kalejdoskopie tylko raz kiedyś trafiłem w skupie co były po 5,50 za kg i miały po 120 kg wtedy kasiury zebrałem a teraz to płakać trzeba bo cena tragiczna
  • 0

#33 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 10:29

Simson dla Ciebie 4 lub 5 miesięcy to długo?Bo ja jeszcze nie słyszałem żeby świnie rosły poniżej 4 miesięcy od urodzenia i osiągały wagę 120 kg ;P
  • 0

#34 ewamalowana

ewamalowana

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 21:18

Witam, jestem tu nowa :) Mam pytanie odnośnie trzody chlewnej. Ponieważ z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne a przy okazji hodujemy kilkanaście krówek i kupujemy im młóto browarniane od dystrybutora z Rudy Śląskiej (Domino), zakiszamy je, ale czasami nie uda nam się wszystkiego wykorzystać, bo jednak bydło lubi jednak swieze. Czy mogłabym odsprzedać takie zakiszone młóto mojemu sąsaidowi, który hoduje trzodę chlewną?
  • 0

#35 rolnik515

rolnik515

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:35

Nie wiem właśnie bo Trzoda Chlewna raczej nie je takich rzeczy ale daj trochę sąsiadowi na spróbę.
  • 0

#36 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 12:08

mam takie pytanie co do hodowli trzody jak miało się w stadzie chorobe różyce u świń i chciałbym trzymać tam małe prosiaki gdzie te chore świnie były wcześniej to czy dobrze było by wywapnować ściany i korytka gdzie znajdowały się zwierzęta ?
  • 0

#37 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:39

Zawsze trzeba wapnować przy wstawianiu nowych zwierząt lub inne środki dezynfekujące. Jest regułą, że wapnuje się na wiosnę i można też na jesień. Natomiast różyca nie jest straszna bo łatwo ją zwalczyć, są szczepionki, co nie znaczy że można ją ignorować. Różyca jest mocno śmiertelną chorobą u świń i również ludzi. Uszkadza zastawki serca i z powodu różycy upadki są spowodowane niewydolnością układu krążenia.
Wyróżnia się 3 postacie różycy.....
Patogen Włoskowiec różycy....

Z prosięciem postępuje się niemal jak z małym dzieckiem
  • 0

#38 p1a2w3

p1a2w3

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 19:21

a mam takie pytanie jak pasiecie świnie na sucho czy na mokro które jest lepsze
  • 0

#39 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 23:10

Na sucho, woda czysta i do woli. Istotne jest co chcesz skarmiać. Świnia woli suche, ale nie może być frakcji pylistej najlepiej grubość grysiku.
  • 0

#40 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 09:44

Ja karmie na mokro bo jest to metoda oszczędna i są zadowalające efekty.Świnie się naje do syta i na paszy się zaoszczędzi.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych