Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób na kunę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#121 Gocha

Gocha

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 listopad 2021 - 10:45

Dzień dobry,

Od wczoraj słyszę na poddaszu mojego domu szuranie i tupanie. Podejrzewam, że jest to kuna, ponieważ w okolicy już ją widywano. Sąsiad też wspominał że miał okazję się z nią spotkać. Wiem już że złapanie jej jest dość ciężkie, ale czy tzw. "odstraszacze" są skuteczne? Znalazłam w internecie coś takiego Czy ktoś tego próbował? Faktycznie się nadaje? Będę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam
  • 0

#122 Mira

Mira

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 styczeń 2022 - 13:41

Nie, to bardzo szalony pomysł.


  • 0

#123 gk21

gk21

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisano 04 luty 2022 - 10:18

kuny ciężko jest się pozbyć , szczególnie jak już się na dobre zadomowiła na strychu, jedyny skuteczny sposób jaki znam to pastuch na kuny montowany wokół budynku 


  • 0

#124 czesiek888

czesiek888

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 10 marzec 2022 - 10:17

Kuny są dzikimi zwierzętami i odstraszacze lub żywołapki nie zwalczą ich skutecznie, najlepszym sposobem jest pastuch na kuny montowany na budynku


  • 0

#125 Alex83

Alex83

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 13 marzec 2022 - 22:42

Od jakiegoś czasu na poddaszu slyszeliśmy drapanie i podejrzewamy że czasami mamy gościa w postaci kuny. Najgorzej jest nocą gdy jest cisza. Słyszałam o pastuch na kuny i poważnie rozważam tę kwestię. Póki co kupiliśmy żywołapkę i odstraszacze zapachowe Kunagone zawierające sierść różnych gatunków psów w sklepie internetowym fermo.pl. Chwilowo jest spokój, jednak jeśli kuna wróci też będę myślała o pastuchu.
  • 0

#126 crazy333

crazy333

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 01 wrzesień 2022 - 12:39

Alex83 jak wasze odstraszacze zapachowe , działają? Bo szczerze słyszałem o nich tylko negatywne opinie, jestem ciekawy


  • 0

#127 czesiek888

czesiek888

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 27 wrzesień 2022 - 14:59

to zależy gdzie je rozwiesisz


  • 0

#128 Alex83

Alex83

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 17 listopad 2022 - 14:37

Alex83 jak wasze odstraszacze zapachowe , działają? Bo szczerze słyszałem o nich tylko negatywne opinie, jestem ciekawy

W zasadzie od wiosny mieliśmy spokój i kuny ani widu ani słuchu. Teraz zauważyłam ślady na elewacji budynku, ale nie słyszę jej jeszcze na poddaszu. Może się nie dostała tam jeszcze. Zawieszki u nas wiszą. Od wiosny wszystkie już powymieniałam na nowe, bo to jednak warunki atmosferyczne na nie oddziałują. Rozwieszam je na rynnach spustowych z 4 stron budynku i powiesiłam asekuracyjnie na strychu.  Dodatkowo zrobiliśmy oprysk - domu głównie narożniki elewacji, ściany, rynny spustowe. Idzie jesień więc kuny grasują, mam nadzieję że to coś więcej da i u nas nie zagości.


  • 0

#129 misov

misov

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 luty 2023 - 18:37

Jakie masz szczęście:) 

  • 0

#130 Sołtys Michał

Sołtys Michał

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 988 postów

Napisano 25 luty 2023 - 20:48

Ja poustawiałem klatki z przynetą, ale skutek był żaden.Niestety. Polecam elektryczne pastuchy. 


  • 0

#131 rurka_rozpórka

rurka_rozpórka

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 luty 2024 - 13:38

Jak dla mnie antykuny działają tylko na ludzi biggrin.png


  • 0

...Mówiło wielu i pięknie, ale pozostał ten, kto mówił rzeczy najważniejsze...

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych