Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób na kunę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#81 wjak

wjak

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 maj 2018 - 22:09

Witam!

Mam działkę rekreacyjną i parę lat temu usłyszałem, że na poddaszu w części do której nie mam dostępu, zadomowiła się kuna. Zacząłem szukać informacji w internecie i trochę mnie to przestraszyło, że lubią przegryzać przewody elektryczne w domu i w samochodzie (niebezpieczeństwo pożaru lub unieruchomienia samochodu). Pierwsze co zrobiłem to obejrzałem dach szukając miejsc przez które kuna może wejść na poddasze(dach łatwy do sprawdzenia). Znalazłem trzy miejsca i wszystkie wypełniłem(po zachodzie słońca) pianką poliuretanową. Żeby sprawdzić czy to było skuteczne kupiłem kamerę wifi i zacząłem nagrywać to co się dzieje na dachu. Po krótkim czasie kamera zarejestrowała kunę która próbowała dostać się do domu.

Na piance(za dnia) były widoczne ślady drapania i gryzienia. Hałasy na poddaszu ustały. Pozostał problem samochodu. Umieszczałem pod nim kostki do wc, ale nie miałem pewności czy jest to skuteczne. Ustawiłem kamerę na taras i prawie każdej nocy rejestrowała kunę(kuny) kota(koty) jeża(czasami) i myszy. Położyłem dwie kostki wc i kuny przechodziły w pobliżu bez oznak zaniepokojenia. Między kostkami umieściłem resztki wędlin. Mam ten film tylko nie wiem jak go udostępnić. Kuna nie tylko zjadła to co było do zjedzenia, ale "bawiła" się tymi kostkami. Jeżowi tak bardzo się spodobały, że się próbował w nich "tarzać). Ostatecznie umieściłem na tarasie ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni i póki co, przez sześć nocy taras był pusty. Żadnej kuny, jeża, kota czy myszy. Może to jest sposób, ale potrzebny jest dostęp do prądu.


  • 0

#82 kk001

kk001

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 10:51

Jeśli jesteś z okolic Wrocławia , to polecam firmę zajmująca się deratyzacją. Skoro z "moją" kuną na strychu dali sobie radę, to już żadna nie będzie im straszna


  • 0

#83 rolniczka_585

rolniczka_585

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 13:22

a co ta Twoja jakaś wyjątkowa? Kuna to kuna jak każda inna. Jeśli odstraszacz ultradźwiękowy się sprawdził to super że nie musisz więcej inwestować. Chciałabym zobaczyć tego jeża :D A jeśli ktoś ma problem wystarczy rozsądny elektryk i pastuch na kuny. I oczywiście trzeba odpowiednio dach uszczelnić. 


  • 0

#84 komor

komor

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 08:27

U teściów coś drąży tunele w wacie. Wiecie jak rozpoznać czy to szczur, mysz czy kuna? Według mnie najlepiej wykorzystać kamerę, jednak kompletnie się na tym nie znamy. Ile kosztuje taka kamera o której mowa powyżej? Ktoś ma jakieś propozycje odnośnie kamery ?


  • 0

#85 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 09:15

na co ci wiedzieć, złap to albo wypędź.
  • 0

#86 komor

komor

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 11:35

A bo na kunę nie mogę trutki dać.


  • 0

#87 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 12:31

to daj na myszy i szczóry i załóż że to nie kuna
Zastosój żywołapke i wtedy sie przekonasz
  • 0

#88 gabriel

gabriel

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 listopad 2018 - 19:14

No to jeżyk miał fajną zabawę :) Samemu inwestowanie w kamerę nie pomoże w pozbyciu się kuny. Zabezpieczenia w postaci profesjonalnych nadajników ultradźwiękowych i sprawdzona ekipa, która zajmie sie dachem to jest 100% patent na kunę! Polecam firmę trans-hand dzięki nim mamy spokój w domu :)


  • 0

#89 rolniczka_585

rolniczka_585

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 13:18

nadajniki ultradźwiękowe to nie jest dobre rozwiązanie... kuna przyzwyczaja się do ultradźwięków 


  • 0

#90 Dawid Kuna

Dawid Kuna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 20:02

Witam,
U mnie na poddaszu była kuna dwa lata temu, przychodzila ale sporadycznie, raz na 2 3 tygodnie, przynajmniej wtedy bylo ja słychac. Nastepnie tak jakby sama sie wtniosla, był spokòj. Niestety miesiac temu powrocila lub jest to nowy osobnik z tym ze jest tu codziennie. Codziennie ja slychac ok 5 rano, pewnie wtedy wraca z polowania. Raz udalo mi sie ja zobaczyc. Kupilem wlasnie pulapke, mam nadzieje ze ja odłowie. Slyszalem ze najlepiej lowic na jajko.
  • 0

#91 ali

ali

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 730 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 22:35

a po co łowić , szkodę ci robi ??


  • 0

#92 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 10:10

ja w związku z likwidacją hodowli pozbyłem sie słomy i wysprzątałem i razem z tym pozbyłem sie kun.
Było tak że w tamtą część gospodarstwa kota nie wzioł bo gryzł i drapał.
Teraz na środku strychu mam kopiec nasranego - chyba mi to po złości rkbią.
  • 0

#93 ali

ali

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 730 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 12:28

dawniej się mówiło , że jak jest kuna czy łasica w otoczeniu to dobrze ,bo niszczyły gryzonie natomiast tchórz wybierał jajka , dusił ptactwo domowe i też zjadał gryzonie


  • 0

#94 Dawid Kuna

Dawid Kuna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 20:30

Pytanie czy mi szkode robi, odpowiedz, tak robi, łazi mi po calym dachu, niszczac ociepkenie I membrane, do tego znosi padliny, a jak by tego malo bylo to mamy codziennie pobudke ok 4 jak wraca z łowów, wtedy jest najwiekrzy chałas
  • 0

#95 ali

ali

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 730 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 21:15

zrób podbitkę na dachu , kuna nie wlezie i wiatr nie bądzie chulał studząc stropu ,na duży + ci to wyjdzie


  • 0

#96 Dawid Kuna

Dawid Kuna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:45

Hej, podbitke oczywiscie mam I to z blachy, podbitka nie wchodzi, mam jak by sie zdawalo solidny dach, ale jest jedno ale, mam dachowke tradycyjna lekko falista no I niestety tu mozliwosci, no I do tego pod dachowka membrane, aby welna byla wentylowana. Mam oczywiscie grzebienie pod dachowka aby wroble sie nie gniezdzily, ale jak widac nie straszne dla kuny. Pulapka stoi narazie jajka nie ruszyla, na zachete zostawilem jedno przed pulapka.
  • 0

#97 kisiel013

kisiel013

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 luty 2019 - 08:43

Witam,

 

Niestety u mnie również pojawił się problem (prawdopodobnie)kuny na poddaszu. Chciałbym ją  stamtąd wypędzić. Prawdopodobnie znalazłem jej miejsce wchodzenia na poddasze.

Przedstawię moją propozycję "walki" - zakup dwóch klatek, jedną postawiłbym na dachu przy otworze którym prawdopodobnie wchodzą,  drugą ustawię na poddaszu, w tym celu specjalnie wyciąłem otwór w płycie G-K. Dodatkowo załatałbym blachą otwory przez które może się przedostawać niechciany lokator. 

Co sądzicie o moim pomyśle??


  • 0

#98 mboski

mboski

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 10:39

Mieliśmy problem z kuną przez parę lat. Wypróbowaliśmy wszystkie dostępne środki, ale nic nie pomagały. Koszty zniszczeń poczynionych przez kunę były ogromne. Dopiero montaż specjalnego systemu, który zrobiła nam firma stopkunom.pl zwrócił nam spokój w domu. Kuna wyniosła się i od tej pory śpimy spokojnie. Szczerze polecam wszystkim, którzy mają ten sam problem.


  • 0

#99 antekk

antekk

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 13 kwiecień 2019 - 22:38

A słyszeliście o psiej sierści? Ja ją kupuję w woreczkach zapakowaną kunagone to się nazywa. Położyłem kilka na poddaszu i te skubańce już nie włażą. Kosztuje grosze a działa, serio.


  • 0

#100 paragon

paragon

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27 maj 2019 - 07:56

A nie słyszałem o tym środku ale kupiłem taki odstraszacz - na kuny- podobno jest skuteczny, na razie kuna się nie pojawiła więc pewnie działa


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych