Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o hodowli drobiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13771 odpowiedzi w tym temacie

#41 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 19:53

Witaj tofikarius przykro mi ale takie rzeczy się zdarzają.może będą się dobrze chować trzeba mieć nadzieję z moich 30 zostało 27 jeden padł z niewiadomych przyczyn a 2 zaginęły bez wieści takie jest gospodarzenie co byś nie trzymał zawsze coś może pójść nie tak.u mnie niedaleko jest targ nawet spory chciałem kupić parę perlic ale nie było nic w sobotę może za tydzień coś przywiozą pozdrawiam
  • 0

#42 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 18:44

Takie zycie i ze stratami trzeba sie liczyc czy w chodowli czy w uprawie czegokolwiek:(
Co do twoich strat to moze masz jakiegos gada (albo szczury) umnie jakis gad sie wbil do golebnika to za jednym zamachem zalatwil 17 sztuk:( a puzniej jeszcze wpadl dwa razy to raz 6 a raz 7 i w ten sposob w ciagu jakis dwuch tygodni z mojego stada zrobil stadko o ile tak mozna nazwac 11 sztuk ktore zostaly a na dodatek zostaly tylko dwie samice.
Co do perlic to nie wiem czy dobrze zrozumialem ale jerzeli chodzi Ci o perliczki to w s-rzu byly po 14zl ale ich nawet nie chce za darmo:) bo pamietam jak bylem maly i ojciec to kupil (cos kolo 30 szt) to jak urosly i jedna zaczela sie drzec a po niej cala reszta to sie wytrzymac nie dalo dlatego ich nie chec ale rosolek byl z nich dobry:)
Pozdrawiam
  • 0

#43 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:02

Cześć szczury to są sypie trutki w piwnicy pod oborą i ona znika więc raczej są ,a w pobliskim lesie w opuszczonej chatce coś mieszka i to musi być spore,nie wiem co to jest,w stodole mam włączone radio gra 24 na dobę ma ono wypłoszyć tchurze kuny i inne takie [gady].co do tych perliczek mój ojciec też kiedyś miał może nie przeszkadzał nam ich krzyk tylko to że lotne są bardzo i uciekały nam z podwórka.ale ja nie chce ich mieć dużo tylko parkę,jeśli o gołębie to u mnie jastrząb robi spustoszenie ja nie lubię tego ptactwa ale ojciec trzyma a ty jakie masz o rasę mi chodzi ojciec ma pocztowe siwe nie znam się za bardzo na gołębiach. pozdrawiam
  • 0

#44 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:22

Witaj Kolego ja tez mialem problem ze szczurami 2 lata temu, miale niesamowita plage ale wytrulem i teraz nie widze zeby byly ale pewnie jakies pojedyncze sie ukrywaja:)
U mnie tez ojciec lubil golebie i stad je odziedziczylem na rasach tez sie zabardzo nie znam ale te co zostaly to same pocztowce, mialem okres ze bylo ich kolo setki ale troche kot wylapal jak jadly na podworku ale teraz nauczyly sie jesc z kurami wiec kot im nic nie robi bo zagrodzone:) noi sporo tez w zimie jastrzebie lapia ale w wiekszosci to same "pchloki" tak wiec takie ladne zostaja no a teraz zostalo 11 i niewiem czy sie rozmnorza bo zostaly 2 samice no ale sie zobaczy.
Pozdrawiam
  • 0

#45 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 20:26

Cześć kolego 2 samie na 9 samców to trochę mało jakbyś dokupił ze 3-4 samice to wtedy krew by się odświeżyła i więcej było by par.ojcu też dużo wygineło psy wyłapały mieliśmy takie psy myśliwskie.zostało mu teraz 15 czy 16 sztuk nie było nigdy dużo tak 50-60 sztuk miał nywki krakowiaki innych nazw nie znam.u mnie z tych 10 kurczaków zostało mi tylko 4 nie wiem co to za fatum nie mam możliwości ich przypilnować rano jadę do roboty a wracam na 21 ale ju ż ich na podwórko nie wypuszczę będą siedziały w odchowalniku a u ciebie jak z nowymi nabytkami pozdrawiam
  • 0

#46 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 08:36

Witam Robercie co do golebi to nie ma szns zebym kupil jakies nowe "obsrajdachy" bo mnie wogole nie interesuja a ze sa to sa i jesc trzeba dac zabijac ich nie bede a te co sa to jak sie rozmnoza no to beda a jak nie to nie bynajmniej jak zagladalem wczoraj do golebnika to te dwie juz wykluly po dwa pisklaki wiec jak ich nic nie porwie to zanosi sie na 15:)
Co do moich kaczek to mam 5 bo ta co wylegla siedzi nadal ale nic juz chyba nie wysiedzi bynajmniej dalej siedzi. Jest strasznie zawzieta bo w zeszlym roku siedziala od wiosny do lata i mozna powiedziec ze miala 2 "mioty":) z tym ze te drugie co sie wykluly to byly puzno bo cos kolo sierpnia ale tez sie wychowaly i w tym roku nie bedziemy ja chyba drugi raz sadzic pozatym tamte dwie jeszcze siedza i maja chyba po 19 jajek tak ze jakby dobrze wysiedzialy to bedzie co do gara wlozyc:) a co do kurczakow to narazie chowaja sie wszystkie 35 z tym ze mama trzyma je w domu bo w kurniku to nigdy nie wiadomo
Pozdrawiam
  • 0

#47 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 20:53

Witaj kolego to widzę że masz takie samo zdanie na temat gołębi,ale u mnie to ojca są więc się nimi za bardzo nie interesuje,do do moich kaczuszek to jest ich tylko 6 tych malutkich i chyba już w tym roku ich więcej nie będzie.pozdrawiam
  • 0

#48 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 18:50

Witam szkoda ze tylko 6 ale oby te sie wychowaly, u mnie tylko siedza 2 a termin tuz tuz wiec sie okaze co i jak
ta trzecia wywalilem i jak sie okazalo to w 6 jajkach byly niestety martwe kaki:( wiec chyba zaziebila jajka.
Co do golebi to tak jak pisales mamy wspolne zdanie roznica jest taka ze twoj ojciec je lubi i sie nimi "opiekuje" a mi po ojcu zostaly i poprostu sa chociaz z drugiej strony juz sie przyzwyczailem i troche szkoda mi je zlikwidowac noi "pomiot ptasi" to dobry nawoz:)
Pozdrawiam
  • 0

#49 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 21:31

Siema tofikarius może i mało tych kaczek mi się wykluło ale na razie warunki w kurniku mam takie sobie była to obora teraz służy jako kurnik i kacznik ale planuję remont i może dla kaczek znajdzie się osobne miejsce9chciał bym kupić też inkubator ale zawsze braki kasy;-( w sumie to cieszę się że po pierwszym sezonie mam taki dochówek bo kaczek to mam więcej 24 sztuki,nie jestem tylko zadowolony z gęsi w tym roku to nic z nich nie będę miał.pozdrawiam
  • 0

#50 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 22:00

Ja miejca mam tak sobie w "kurniku" bo to kiedys byla tez obora kury mialy osobne pomieszczenie a w tamtym co teraz sa to byly 2 krowy ze 2-3 byki i 8-10 swin:) bo konie mialy osobne pomieszczenie ale w tym samym budynku no ale teraz zostaly tylko same ptaki i zajmuja cale pomieszczenie z podzialowa sciana tak ze w zimie jak jest nmiej "obiadow" to trzymam je w jednym pomieszczeniu co by im za zimno w zimie nie bylo
co do gesi to mysle ze na przyszly rok cos sie ruszy bo w tym roku to moze zamlode azeby cos zdzialac
Pozdrawiam
  • 0

#51 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 07:31

Witam to masz więcej miejsca niż ja, mój kurnik ma 36m2 i wysokości 3.5 metra musi się tam zmieścić ponad 80 szt wybieg mają duży,drugą oborę mam zajętą przez kucyki,klacz i świnie,krowy śpią na podwórku,u mnie też jest nie za ciepło w tym kurniku ale może się coś pomyśli w tym temacie.pozdrawiam
  • 0

#52 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:56

Witam ja trzymam tylko ptactwo dlatego mam wiecej miejsca ale gdybym utrzymal chodowle taka jak byla kiedys to nie mogl bym trzymac tyle kurczakow bo nie mial byl miejsca
Pozdrawiam
  • 0

#53 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 19:57

Witam kolego wiem o co chodzi gdybym nie miał koni i krów zajął bym się hodowlą drobiu ale mam i inne zwierzaki, więc muszę podzielić miejsce. Ale i tak mam zamiar trzymać drób w liczbie 100 -150 sztuk więcej na razie nie chcę, i tak co dwa tygodnie kupuje paszę za 150 zł[swoje mam pszenżyto i owies],pozdrawiam
  • 0

#54 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 11:23

Witam ja pasze kupuje tylko dla malych kaczek i kurczat i jeszcze witaminy na kanibalizm bo czasmi jak zaczna sie dziobac to szkoda gadac jak wygladaja, a puzniej to ziemniaki i pasza wlasnej produkcji ale o tym juz kiedys pisalismy.
Pozdrawiam
  • 0

#55 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 21:40

Witam a jakie te witaminy?jak się nazywają? ja nie daję żadnych ale trzeba będzie zacząć,nic się koledze nie wykluło?pozdrawiam
  • 0

#56 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 23:48

Witam co do wyklucia to narazie cisza ale jak sie to mowi "na dniach powinny byc":)
Co do witamin to nazwy nie pamietam:( bo w sumie to w zaszlym roku to kupowalem bo nie wiem czamu ale strasznie sie dziobaly(przypuszczam ze jakis witamin im brakowalo) i jak kupowalem pasze to spytalem czy ma cos na dziobanie i dal mi tali woreczek chyba 5kg i po troszeczku sie im mieszlo z pasza i byl spokoj.Co do nazwy to bylo cos tam przeciwko kanibalizmowi ale naprawde nie pamietam bynajmniej dam Ci znac bo niebawem bede kupowal zeby nie powtorzyla sie historia z zeszlego roku bo jeden kaczor to do tej pory nie ma ogona:)
Pozdrawiam
  • 0

#57 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 20:10

Witaj kolego to ten kaczor musi [fajnie];-[ wyglądać bez tego ogona,ja miałem taką historię że po kilku tygodniach spokoju u tych młodych kaczek mulardów to jedna zaczęła dziobać wszystkie 9 i musiałem ją odizolować na 3 tygodnie siedziała sama wypuszczałem ją co jakiś czas żeby sprawdzić czy jej przeszło[chyba ją opętało]ale po 3 tyg.przestała dziobać,pozdrawiam
  • 0

#58 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 13:20

Hej. W końcu udało mi się zarejestrować na tym forum. Widzę, że prowadzicie dyskusję o moim ulubionym gatunku ptaków. :) Co do witamin, to może chodzi Wam o Polfamix.
  • 0

#59 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 18:23

Witam kolego, jeśli o witaminy poczytam o Polfamixie, napisz coś więcej o swojej hodowli jaki drób w jakim celu je hodujesz pozdrawiam ps na to forum jest bardzo łatwo się zarejestrować.
  • 0

#60 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 18:26

Napisałem do Ciebie prywatną wiadomość, jeśli mi się oczywiście udało, a mam nadzieję że tak bo komunikat o wysłaniu otrzymałem. :)

Polfamix to standardowy zestaw witamin dla drobiu. Z reguły jest on zalecany kurom nioskom oraz brojlerom i dla tych dwóch gatunków są jakby dwa odrębne warianty tego preparatu. Tak czy inaczej Ja podaję go od dawien dawna ptakom wodnym, rozpuszczony w wodzie do picia. To pełen zestaw witamin z grup B, do tego kwas foliowy i witamina D niezbędne zwłaszcza w początkowym okresie rozwoju młodych ptaków. W tej chwili mam półtora miesięczne gąski i regularnie dostają te witaminy w wodzie do picia.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych