Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o hodowli drobiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13771 odpowiedzi w tym temacie

#21 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 17 maj 2013 - 06:43

Witam to moje kaczki tak dobrze nie mają ziemniaków nie daje bo nie sadze, ale za to mają mieszankę -pszenicy, pszenżyta, kukurydzy,owsa do tego ospa pomieszana z otrębami i wolny wybieg narazie jest jeszcze trawa ale to chyba już nie długo ja też mam kaczory ale jednego się pozbędę biegusy trzymam osobno,pozdrawiam
  • 0

#22 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 17 maj 2013 - 20:31

My sadzimy 20-30 arow dla siebie ale 3 osoby nie dadza zjesc takiej ilosci wiec i kuraki maja:)
a kaczki sa zamkniete z kurami razem i wybieg maja 30/20 puszczac na wolnosc nie moge bo mam psa co w locie lapie a szkoda mi sie go pobyc bo to dobra psina Pozdrawiam
  • 0

#23 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 17 maj 2013 - 21:31

Siemka no u mnie chodzą po podwórku razem z kurami i gęsiami[na razie] a piesek siedzi zamknięty w swojej szopie,na noc go wypuszczam w tym roku planowalem posadzić kawalek ziemniaka i marchwi[mam też króliki]ale jakoś mi zeszlo.pozdrawiam
  • 0

#24 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 18 maj 2013 - 20:41

Moje ziemniaki juz powschodzily a marchewke posialem razem z pietruszka w zeszlym tygodniu w przejazdach miedzy porami bo szkoda zeby sie ziemia marnowala na przejazdy:) zwazajac ze nie mam jej zbyt wiele.
Pozdrawiam
  • 0

#25 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 19 maj 2013 - 06:22

U mojego sąsiada już ziemniaki na wierzchu więc pora najwyższa żeby sadzić.pozdrawiam
  • 0

#26 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 19 maj 2013 - 16:19

Ja wczoraj obradlilem i opryskalem od chwastu wiec teraz jeszcze ze dwa razy na zaraze i wykopki:)
  • 0

#27 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 13:01

Witaj Robercie i jak tam twoje tasiory?:)
wyklulo ci sie cos umnie zaczely sie kaczki kluc i narazie jest az 4szt:) a ile wykluje to nie wiem bynajmniej prucz tej to jeszcze dwie siedza noi kura:) teoretycznie powinna kluc wczoraj ale narazie cisza:(
Pozdrawiam
Ps. kura siedzi 3 czy 4 tyg?
  • 0

#28 Polaro

Polaro

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 13:46

Kura siedzi na jajach około 3 tygodni . :D Też mam kure która zaczyna siedzieć .
  • 0

#29 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 22:20

Witaj tofikarius z kaczek które usiadły na jajkach to coś zabrało jajka więc z nich nie miałem ale podłożyłem pod kurę feniksa 3 jajka wysiedziała 2 jedno niestety zdechło i mam jedną małą kaczuszkę kura siedzi jeszcze ale ma jakiś tydzień jeszcze mam pod nią 14 sztuk zobaczymy, moje stado wynosi już ponad 80 sztuk mam 7 małych feniksów a kaczory nadal świrują jurne są jak nie wiem, co do gąsiora to u niego nic się nie zmieniło.to mówisz że kura na kaczych jajkach siedzi dłużej niż na kurzych,pozdrawiam
  • 0

#30 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 10:10

U mnie od wczoraj wyklulo sie az jedno piskle :) pod kura a u kaczki co wczoraj wyklula 4szt cisza pozostale dwie tez siedza ale one siadly puzniej wiec moze cos po niedzieli zaczna kluc byle nie kluly tak jak ta bo w zimie bedzie glodowka:)
Pozdrawiam
My kury niesadzimy na kaczych jajkach.
  • 0

#31 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 16:44

Witam w sumie masz racje kolego żebym nie kupił na targu kaczek to w zimie było by nie ciekawie.jak na razie kolega ma więcej szczęścia ode mnie w tej hodowli ja myślę że bez inkubatora to nici z takiego podkładania jajek pozdrawiam.ja też nigdy nie podkładałem kurom kaczych ale po stracie jajek spod kaczek spróbowałem,pożyjemy zobaczymy
  • 0

#32 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:57

Jezeli kura da rade tak dlugo siedziec to bardzo mozliwe ze wysiedzi gorzej jak sie odbije i zejdze przed czasem:( bo szkoda bedzie a co do moich to jak mi sie bedzie klulo tak po jednym to mi roku braknie bo jak na chwile obecna to mam 4 kaczki i 3 kurczaki:)
Pozdrawiam
  • 0

#33 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:02

Witam tofikarius tak czy owak u ciebie lepiej się klują niż u mnie ja mam tak jak pisałem 1 kaczuszkę tylko z kurczakami mam trochę lepiej bo kura feniksa wysiedziała 10 szt ale przeżyło na dzień dzisiejszy 7szt.co do tej kury to ona siedzi już jakieś 4 tyg dobrze nie pamiętam powinno się już coś wykluć tak do niedzieli jeśli nie wykluje się nic to wyrzucę jajka dodam że ta kura siedzi dobrze schodzi co dwa dni tylko ma problem z trafieniem do swojego gniazda i trzeba ją sadzać na swoje miejsce.pozdrawiam
  • 0

#34 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 19:21

Witaj Robercie a u mnie tragedia cos sie stalo w nocy jajka od kury potluczone i mam tylko 4 kurczaki, kaczek mam narazie 7 ta co kluje jeszcze siedzi no a tamte 2 to na jakis koniec miesiaca wypadaja tak ze jeszcze jakis tydzien ale one rowno siedza wiec i moze w rownym czasie sie wysypia bynajmniej jutro mam w planie jechac na targ zeby kupic troche kurczakow bo kur mam 5 bo w zeszlym roku mialy byc kokoszki jak kupowalismy a jak sie okazalo to wiekszosc byly koguty wiec skonczyly w garze:) wiec mamy maly deficyt z jajkami.
Pozdrawiam
  • 0

#35 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 19:57

Witaj kolego przykro tak się długo czeka a tu taka niespodzianka.u mnie dziś rano niespodzianka wykluło się 5 kaczek jest jeszcze pod kurą kilka jajek więc zobaczymy co z tego będzie? jak na razie mam 6 kaczek i 5 kurczaków feniksa miniaturowego,dla rodziny 3-4 osobowej to tak 20 kur powinno być ja trzymam więcej sprzedaję jajka i mam na karmę dla kur i kaczek żebym nie musiał dokładać ze swojej kieszeni na żer dla nich apropo twojego zakupu kurczaków to ja też tak sobie zielononóżki kupiłem z 30 szt tylko 15 to kury a 15 kogutów,pozdrawiam
  • 0

#36 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 20:10

Ja tez myslalem kupic sobie kilka roznych wynalazkow:) ale nie wiem czy w sandomierzu cos sie trafi (do sandomierza mam nie cale 20 min samochodem tak wiec niedaleko)bo na chwile obecna po wybiegu i ostatniej rzezi:) to niewiele biega, wiec jakby byly jakies fajne kuraki to pare sztuk dla urozmaicenia bym kupil.
Co do tej twojej kury co na kaczych jajkach siedzi to mysle ze jak zeczela kluc to juz wysiedzi
Pozdrawiam
  • 0

#37 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 20:24

Może coś trafisz ciekawego ja myślę żeby hodować kury ozdobne np to trzeba w wolierach je trzymać żeby się nie pomieszały gatunki sam chciałem takie mieć ale kasy na woliery nie mam. zielononóżki kupiłem bo jajka podobno zdrowsze mają bez złego cholesterolu a poza tym ładnie wyglądają.jeśli kupisz jakieś nowe nie mieszaj ze starymi powinny mieć 2 tygodniową kwarantannę u mnie w mazowieckim panuje jakaś choroba i kurczaki zdychają trzeba od razu po zakupie lekarstwa kupować.pozdrawaim
  • 0

#38 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 20:57

No to mnie Kolego troszeczke zmartwiles ale mam nadzieje ze bedzie ok
ja bynajmniej nie mam na zamierze kupowac jakis wynalazkow za jakies duze kwoty(w zaszlym roku bylem na wystawie ruznego ptactwa to tamte kwoty jakie proponowali byly powalajace) bo po 1 i tak wyladuja w garze:) a po drugie mam w planie kupic jakis ciagnik bo obecny to troche zamaly bo doszlo mi troche pola wiec jak to sie mowi "kazda stowka sie liczy":)
Pozdrawiam
  • 0

#39 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 21:09

Masz rację z tymi drogimi gatunkami ale można coś ładnego za nie duże pieniądze trafić ja też kupiłem kaczki kolorowe ale z nich będzie ozdobny rosół.co do tej choroby lepiej dmuchać na zimne szkoda kasy jak parę sztuk padnie po zakupie.w zeszłym roku padło mi z 10 sztuk po 25 zł to masz prosty rachunek a w tym roku też ta choroba panuje u babci padł młody kogut i 3 młode kurki.wiadomo kasę trzeba szanować coraz trudniej ją zarobić pozdro
  • 0

#40 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 15:22

Noi Kolego Robercie wykrakalismy dzis rano patrze a tu 2 kaki zdechly w nocy co do przyczyny to nie wiem moze cos im bylo tylko nie bylo widac a co do moich zakupow to kupilem 30 kurczakow 1 dostalem gratis:) wiec mam 35, zobaczymy jak beda sie chowac. Nic wiecej nie kupilem bo nic ciekawego nie mieli pozatym w wiekszosci same kurczaki w roznym wieku
Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych