Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasiona

nasiona ziarna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 limertom

limertom

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 21:02

Witam,poszukuje nasion jak nastarszych takie ktore maja min  30 lat moze ktos posiada takie stare nasiona gdzies bardzo prosze o informacje

Pozdrawiam


  • 0

#2 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 03:06

na co ci nasiona które nie będą kiełkować ?
  • 0

#3 limertom

limertom

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 17:50

na co ci nasiona które nie będą kiełkować ?

nie sprecyzowałem  chodzi aby historia ziarna była znana przez długie lata czyli np wiadomo w przypadku danego rodzaju ziarna nie były  uzywane srodki chemiczne 

i mój dziadek sadzi np pomidory od wielu lat i wiem ze ziarenka są wolne od srodków chemicznych 


  • 0

#4 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 18:23

wydaje mi sie że to niema znaczenia czy roślina była traktowana chemią czy nie.
Znaczenie ma spaprana genetyka, ale patrząc na to że rośliny krzyżóją swoje geny przez proces zapylania i o to chodzi, to niema już roślin z naturalną genetyką albo inaczej bo temat jest potęrzny. Z genetyką z lat np. do 1980 roku.
  • 0

#5 limertom

limertom

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:00

a gdzie szukac takich ziaren ktore sa wolne od chemi ,przeciez gospodarstwa ekologiczne nie mogą uzywac chemi


  • 0

#6 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:37

Na pewno nasiona muszą być w miare świeże aby wzeszły ,ja myśle że kupują nasiona ogólnodostępne a co rok stają sie bardziej eko chyba że kupić z afryki albo azji gdzie nie walą tyle hemi,choć teraz to wszędzie jest hemia
  • 0
Moja siła robocza c355 i mtz80

#7 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 11:36

kupuj nasiona polskich firm np. polan chociaż dziś nie wiadomo ile tam jest naszego.
Niema większego znaczenia czy masz nasiona z nawozu , chemii. Tu chodzi o dawke genetyki , która będzie sie u ciebie w polu rozwijać, szukaj nasion niespapranych genetycznie.
Prada jest taka że nie można w nieskończoność siać swoich nasion, zawsze sie coś gdzieś przekrzyżuje i pytanie czy w następnym roku ta zmiana okaże sie lepsza czy gorsza, nad tym nie zapanujesz taka jest natura.
  • 0

#8 limertom

limertom

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 20:43

Tak własnie chodzi o nasiona nie zmodyfikowane genetycznie ktorych historia jest znan po prostu gdzie uderzec aby takie nasiona kupic lub dostac garstke


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nasiona, ziarna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych