Skocz do zawartości


Zdjęcie

Protesty rolnicze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:58

Dziś w Środzie Wlkp. odbył się protest rolników, spowodowany min. trudną sytuacją na rynku trzody chlewnej ;(
  • 0

#2 damianus87

damianus87

    Majster

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:40

I byl jakiś odzew władz?
  • 0

#3 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:06

DAMIANUS co się spodziewasz po tej bandzie nieudaczników że się pochylą z troską nad losem rolnika.Sami chcą sięnachapać i dla swoich rodzin i przydupasów dopuki są przy władzy PO-paprańcy.Pozdrawiam.
  • 0

#4 cron_x

cron_x

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 00:21

To za rzadow Lecha Kaczynskiego nasze stosunki z rosja sie pogorszyly, a ruskie jak kiedys braly to wszytstko buty to oby para nie wazne czy dwa lewe czy prawe, mieso, owoce, warzywa wszystko szlo do rosji i bylo luks! A teraz unia zniszczyla polska gospodarke! Wzieli nas tylko po to do tej uni bo inne kraje musialy gdzies ulokowac swoje towary!
  • 0

#5 damianus87

damianus87

    Majster

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 08:30

Muzyk, tak spodziewam sie ze ktos w końcu sie ogarnie i zacznie działa w temacie rolnictwa. Po to właśnie organizowane sa strajki by pewna grupa ludzi sie obudzila i wziela w końcu do roboty,bo niedlugo polskie rolnictwo zbankrutuje.
  • 0

#6 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:50

Panowie...
Górnocy strakują - wszystkie oczy są skierowane na nich!
Rolnicy strajkują - niby ktoś coś powie, ale ogólnie wszystko jest sktuczenie pomijane...
Nasi politycy już Ukrainie "pomogli", teraz rolnicy zbierają tego efekty, tylko kto nam pomoże?
Trzeba zwrócić na to uwagę, bo niedługo uprawa i hodowla czegokolwiek będzie nieopłacalna.
Kiedyś był już wątek o protestach rolniczych który się rozwijał, tyle że zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach i do dziś nikt nie może dojść do tego jak to się stało, więc to temat z pewnością dla wielu osób niewygodny... Pozdrawiam :)
  • 0

#7 JoTeS

JoTeS

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:59

Ach to haker, a myślałem że Admin.
  • 0

#8 Gusiek

Gusiek

    baba mazurska

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:19

Dobrze, że to tylko do panów, uff...
U nas na szczęście wszyscy zdrowi ;)
  • 0

#9 JoTeS

JoTeS

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:40

Pewna uczestniczka ubliżywszy rolnikom znikła na miesiąc z forum po czym jak wątas przepadł cudownie się odnalazła.
  • 0

#10 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:43

O kim mówisz?
  • 0

#11 JoTeS

JoTeS

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:54

Chodzi o użytkowniczke o nicku Gusiek, nawet jeden z moderatorów czy adminów zwrócił jej wtedy uwagę i po tym zamilkła. Osoba mająca wtedy dyżur na pewno skojarzy fakty.

  • 0

#12 Gusiek

Gusiek

    baba mazurska

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 14:51

Bardzo proszę zająć się konfabulacją na inny temat.
  • 0

#13 JoTeS

JoTeS

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 16:56

To nie konfabulacja i dobrze o tym wiesz, wysyłałaś rolników do szkół i napisałaś, że im się w dupach poprzewracało.
  • 1

#14 Gusiek

Gusiek

    baba mazurska

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:04

Nie pisałam tego do nikogo personalnie. Zdanie mam takie, jakie mam na temat postawy roszczeniowej rozpowszechnionej w naszym społeczeństwie. Nie było mnie na forum, bo nie miałam czasu a nie bo coś, co sobie uroiłeś.
Natomiast Twoje personalne pomówienia są bardzo nie na miejscu. Koniec tematu z mojej strony.
  • 0

#15 JoTeS

JoTeS

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:08

Chyba nie rozumiesz słowa pomówienie...bo jednak przyznajesz, że pisałaś.
Z mojej strony koniec.
  • 0

#16 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:13

Z mojej strony też, a rolnicy powinni strajkowac bo to dzieje się z cenami zboża tuczników czy bydła to normalnie nóż się w kieszeni otwiera.
  • 0

#17 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8629 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:20

Koszt produkcji tucznika to około 4 zł, a żywiec 3,50 . Górnicy dostali, Ukraińcy dostali, a rolnicy zap........ za nic jeszcze dokładając z innych działalności
  • 1

#18 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 18:21

No co Wy?
Przecież to takie nienormalne że rolnik jak pracuje to chce godziwe pieniądze za to co robi.
W dupach nam sie poprzewracało, wszyscy idźmy do szkoły i pod żadnym warunkiem nie domagajmy sie swojego, bo najmądrzejsza osoba na forum tak napisała tam powyżej i pod innym wątkiem.
Jeśli pracujesz od świtu do nocy i dostajesz za swoje produkty zapałatę na granicy opłacalności, albo i poniżej jej to chyba normalne że mususz sie domagać swojego, poprzez protesty. Sytuacja utrzymuje się od jesieni, było dobrze, jest źle i nikt sie tym nie interesuje, a jeśli się już interesuje to wychodzą śmieszne rzeczy (pomoc dla sadowników.. ) więc trzeba coś robić żeby szanowni politycy naprawili to co zepsuli, bo embargo z nieba nam nie spadło, a pomysły tworzenia kopalni odkrywkowej w Wielkopolsce są bez sensowne.
Ps. Na tym forum to ja i moi koledzy moderatorzy/admini ustalamy co jest na miejscu, więc jak narazie uprzejmie proszę o powstrzymanie się od takich uwag. Pozdrawiam :)
  • 0

#19 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 18:30

Cron prof. Kaczyński prowadził politykę zg. z racją stanu Polski natomiast Tusk trzymał palec w d.... Putinowi w końcu zwiał do Brukseli zostawiając władze nieudacznicy z tej PO-papranej parti.
  • 0

#20 Michałek

Michałek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:30

Dokładnie Muzyk. Bardzo trafnie to ująłeś. Większość na Forum nie pamięta gdy premierem był Jan Olszewski. Ceny żywca były wtedy takie jak dzisiaj. Najszybszy wzrost dochodów rolniczych w okresie od 1989 r. miał miejsce w latach 2006-2007. To nie przypadek. W stosunku do rolników działa zasada Goebbelsa "Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą". Przykładem niech będą dopłaty które mają wzrosnąć. I "wzrastają":

2015 r. -12 010,26 zł

2016 r. -12 529,26 zł

2017 r. -11 292,85 zł

2018 r. -11 009,94 zł

2019 r. - 10 478,24 zł

2020 r. - 9 684,10 zł (źródło: projekt ustawy o dopłatach bezpośrednich).

Jeżeli bym napisał, że te 9 684,10 zł to mniej niż około 13,5 mld zł w roku to zostałbym oskarżony, że jestem idiotą i nie znam się na matematyce i że przez takich jak ja jest w rolnictwie żele, a mogło być bardzo dobrze. Przecież tak powiedział Minister w "Polskiej" telewizji TVN. Niech będzie że te 9 684,10 zł to więcej niż około 13,5 mld zł, nawet uwzględniając inflację.

Z jedną rzeczą się kolego Muzyk z Tobą nie zgodzę. Główną winę za obecną dramatyczną sytuację w rolnictwie odpowiada nie PO a PSL.

O protestach rolniczych w obliczu ich dramatycznej sytuacji informuje tylko Nasz Dziennik. Dla innych mediów to temat bez wartości.

Ja w protestach wezmę udział.

Pozdrawiam wszystkich na Forum, a w szczególności rolników broniących swoich gospodarstw i godności!

P.s.

I nie piszcie mi że to przez Kaczyńskiego na Majdanie. Rubel staniał 4 razy więc nasze mięso zdrożało dla Rosjan 4 razy. i stało się niedostępne. Sankcje przez Rosję czy by zostały nałożone czy nie i tak Rosjan nie stać zapłacić 4 razy więcej. Sankcje zrobiły coś o wiele gorszego dla przyszłości polskiego rolnictwa. Spowodowały rozbicie wspólnego rynku, a nas przy jego podziale nie było. W ramach przygotowań do embarga zostały np. sprzedane Zakłady Mięsna Sokołów Duńczykom i jaki efekt? Duńczycy nają w Polsce rynek zbytu, a my mimo że zjadamy 300 tys. ton wieprzowiny niż zjadamy to nie mamy gdzie sprzedać. O tym że miłościwie na panującemu Ministrowi jechać do Mediolanu gdzie były dzielone rekompensaty, jak mówił Pawlak z "Samych Swoich" nawet nie wspomnę.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych