Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką pilarkę polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 10:38

co powiecie o pilarce shtil ms 170 czy warto kupić na takie przydomowe pocięcie drewna i prace ogrodowe ?
  • 0

#22 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:14

właśnie taką mam kilka lat nie miałem żadnej awarii ,jest bardzo dobra przy pracach ogrodowych bo jest bardzo lekka a jak nie duże ilości to i potniesz bale o średnicy 30 cm
  • 0

#23 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:24

no też właśnie taki sam opis kolego był do jej jak czytałem bo u mnie na wsi jest dealer shtil i jest promocja na tą pilarke jestem właśnie chętny ją kupić czytałem opinie to ma nawet całkiem spoko
  • 0

#24 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:37

Ja mam ms180 tak więc praktycznie chyba to samo, mam ją już ponad 5 lat i prócz wymiany łańcucha i filtra powietrza nie miałem z nią żadnego problemu. co do samego cięcia no to nie ma co sie z taką małą pilą co sadzić na jakieś wielkie drzewiszcza ale przeciętne drzewa śmiało można ciachać sam w zaszłym roku swoją wyciąłem stary sad jabłoniowy(40letni) tak więc konary były całkiem spore a pila nie miała większych problemów tak więc do takiego przeciętnego cięcia taką pilę polecam zważając że cena pewnie też nie jest wysoka bo pewnie coś koło 6ciu stówek:)
Pozdrawiam
  • 0

#25 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 16:30

dokładnie tyle i gwarancja z pewnością tak samo no i serwis mam praktycznie na miejscu
  • 0

#26 komarwojnicz10

komarwojnicz10

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 08:55

Jeśli mogę to i ja swoje 5 groszy porady dorzucę.5Lat temu też miałem taki problem,przypadkiem na targowicy spotkałem znajomego,handlował takim sprzętem;klucze piły itp.Patrzę u niego piła EUROTEC 3,6KM itd.Więc go pytam ile za to?-2 stówki.No ale to chińczyk szajs-KOLEGO ZASADA! Jak masz niedużo lasu,alb pociąć chwilę i dać odpocząć,nie nadwyrężać i tyle,a wierz mi( A WIERZĘ MU BO MAM Z ROBOTĄ NA PRODUKCJI DO CZYNIENIA)BĘDZIE SŁUŻYĆ. Tylko obejrzy ją dokładnie bo tym to się różni,że składają z lepszych podzespołów stihle,husqwarny a z gorszych eurotecki itp.A sęk w tym,że produkcją podzespołów do wsio pilarek zajmuje się kilka zakładów.TO JEST SKUTEK GLOBALIZACJI
Ja na moją nie narzekam,a pociąłem nią już oj sporo-średnio16,18m rocznie.Mało tego pojechałem do znajomego raz ,szpanuje mi PATRZ!! nowego stihla kupił sobie chłopak,też o mocy 3,6KM patrzy na moją e chinol(,no ale żżżżżnie),rozbiera swoją do wyczyszczenia-ku..wa a tam na każdej części MADE IN CHINA pisze haha.Części na ALLE kupisz za parę groszy i ok.ALE JAK PISZĘ TRZEBA PATRZEĆ JAKI EGZEMPLARZ WYBRAĆ
A i jeszcze dodam,ale nie wiem czy robią można poszukać , chciałem wiertarkę-poczytajcie o nich ,wiem bo mam,tak jak gdzieś czytałem GNIOTSJA NIE ŁAMIOTSJA.
  • 0

#27 Piotrek321

Piotrek321

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 09:23

Ja polecę markę stihl jest to bezproblemowa pilarka części do niej są praktycznie wszędzie dostępne posiadam ją od 4 lat teraz najtańsze kosztują od 600zł

  • 0

#28 AtaknaKlon

AtaknaKlon

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 10:43

asd


  • 0

#29 Stiven1983

Stiven1983

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 25 grudzień 2015 - 17:38

Kup sobie taką pilarkę  jakiej serwis masz w okolicy jak się zepsuje to ci naprawią i jedziesz dalej.

 

Miałem Stihla Solo Husqwarne Dolmara i wszystki były super żywotne bezawaryjne.

Ale każda w końcu musiała przejść remont i jeszcze służyła kilka lat.

 

Chińszczyzny nie tykaj mimo że 2-3 razy tańsza ale 5 razy mniej żywotna.

Już kilku znajomych próbowało z Chińczykami i po sezonie lub niecałym wylądowały w kącie.


  • 0

#30 Johny82

Johny82

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 20:03

Witam. Wg mnie najlepszą pilarką jest STIHL. Posiadam starszy model 021 i po 23 latach użytkowania wymianie uległaje dynie świeca oraz 2x prowadnica. Srednio co ok 5 lat oddaje sprzęcik do serwisu celem sprawdzenia czy wszystko jest ok - koszt takiego przeglądu jest niewielki a pomaga na bieżąco sprawdzić stan techniczny oraz uniknąć niepotrzebnych awarii. 


  • 0

#31 michas89

michas89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 20:29

Ja mam Dolmara wszystko na podzespołach stihla bo cześci ori ciężko kupić a od stihla pasują wszystkie. Mamy ją od 15 lat i chodzi jak rakieta ...


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych