Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karmienie kur niosek - szczegóły.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 02 luty 2015 - 21:16

Dzieki Aniu. Samej paszy to nie u mnie nie ferma. Mam dwoje dzieciakow i kurki glownie dla nich trzymam
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#22 lottomito

lottomito

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 03 luty 2015 - 17:02

Kurcze a jak bede podawac po 2 litry paszy to nie przebialkuje ich czy cos?

 

Kolego napisałem że musisz poeksperymentować i obserwować zwierzaki. Zawsze lepiej zacząć od mniejszej dawki i dołożyć po jakimś czasie. A tak jak napisała Ania wyżej pasza (nie koncentrat,szczegóły u sprzedawcy) podawana tylko sama będzie też dobra tylko bedziesz miał jajka takie jak z dużych ferm. 


  • 0

#23 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 03 luty 2015 - 17:12

Hmm to ja moze zaczne od mniejszej dawki paszy. Kury niosly sie od listopada do wczoraj, a dzis tylko 3 jajka. Moze to nie z braku paszy, moze jakas przerwa?? I nastepna kwoczy...
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#24 ania1983

ania1983

    byle do wiosny: ODCHOWAĆ INDYCZĘTA :D

  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 03 luty 2015 - 17:14

Brum, spokojnie. kury niosły się do wczoraj, więc może to tylko jednodniowa niedyspozycyjność :)

u mnie do wczoraj było minimum 20 jaj, a dzisiaj tylko 15. w ciągu dnia ciepło, w nocy przymrozek. ale paszy nie daję, bo to nie zgodne z moimi poglądami :)

a kwokę to bym chętnie pożyczyła, jak nie będziesz jej na jajka sadziła :)


  • 0

#25 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 03 luty 2015 - 17:46

Aniu to juz moja piata kwoka masakra!!!
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#26 ania1983

ania1983

    byle do wiosny: ODCHOWAĆ INDYCZĘTA :D

  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 03 luty 2015 - 17:47

a moje cholery nie sa takie chętne :( mam nadzieję, że z prawdziwą wiosną im przyjdzie ochota na matkowanie :D


  • 0

#27 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 03 luty 2015 - 19:41

Ech po co kurom karma dla psa czy ktos wie?? Widzialam jak sasiad moczy w wodzie sucha karme dla psa, pytalam po co to mowil ze kurom daje i dzieki karmie daja mu 99% jaj. Czy to prawda? Probowal ktos. Hihi wkoncu kury zaczna szczekac.
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#28 lottomito

lottomito

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 04 luty 2015 - 17:10

Karma taka zawiera teoretycznie białko zwierzęce a więc najłatwiej przyswajalne przez zwierzęta do tego mielone kości które mogą być źródłem wapnia. Ale jak mówie to w teorii a jak w rzeczywistości to wie tylko producent. Zastanawiałem się nad tym ale z wyżej napisanych obaw zarzuciłem pomysł. 

 

Co do tej paszy i ilości to litr spokojnie możesz dawać. Wypada zaledwie parę gram na sztukę:)


  • 0

#29 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 05 luty 2015 - 06:53

Dziekuje za odpowiedz. Co do karmy dla psa to sasiad dlugo daje taki wynalazek kurom, no widze ze zyja ale probowac nie bede takze.
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#30 roolnik

roolnik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 luty 2015 - 08:22

Bo pamiętnej epidemii szalonych krów zakazano dodawania białek zwierzęcych do pasz. Zamiast kombinować z karmą dla psów to lepiej po prostu kupić 2 worki paszy typowo dla niosek i na pewno będzie dobrze   


  • 0

#31 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 05 luty 2015 - 09:36

Acha. Jesli nie ma trawy w zagrodzie bo kury wydziobaly wszystko do golej ziemi to czym ja zastapic?
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#32 ania1983

ania1983

    byle do wiosny: ODCHOWAĆ INDYCZĘTA :D

  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 05 luty 2015 - 15:56

jak będzie sezon, to kosić im i przynosić na wybieg :) my tak robimy :) czasami jak na polu jest cały dzień robota, to kury z zagrody się wypuszcza, ale z tym trzeba uważac...


  • 0

#33 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 20 luty 2015 - 10:28

Witam.
Chciałabym żeby ktoś mi wyliczył dzienna porcję owsa dla kur. Nie wiem ile mogę podawać i czy codzień. Łącznie mam kurek 41, 3 koguty i 5 perlików. Kulurydzy obliczono mi,że mam podawać codzień 800 g.
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#34 Michałek

Michałek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 20 luty 2015 - 14:37

Kura zjada ok. 150 (+- 40 g w zależności od wielkości kury) paszy. Dla kur na wybiegu co najmniej ok. 2/3 z tego powinno stanowi ziarno. Rano powinny jeść mielone a po południu w całości. W chowie przyzagrodowym zazwyczaj dajemy ziarno do woli. Mogę Ci obliczyć dawkę pokarmową, ale ona nie będzie miała nic z wspólnego z rzeczywistością, bo wybieg to pastwisko i łowisko dla kur. Raczej staraj się uzupełnić białko bo nioski powinny otrzymać 170 g białka w 1kg paszy latem i 160 g zimą. Owies ma 92 g białka strawnego w 1 kg a pszenica 111 g, kukurydza 75 g białka w kg. Latem jest mniejszy problem bo wszystko co nie ucieknie przed kurą jest wysokobiałkowe. Zimą należałoby czymś to białko uzupełnić.

Tylko geniusz potrafi wyliczyć ile kury utrzymywane na wybiegu zjedzą kukurydzy czy owsa. Ja, dzięki Bogu, takim geniuszem nie jestem. Daj ten owies do woli, zwłaszcza po południu. Staraj się aby zawsze były dostępne 2-3 gatunki zboża zmielone razem i co najmniej jedno w całości, jak pisałem, przynajmniej po południu. Pozdrawiam wszystkich na Forum!


  • 0

#35 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 20 luty 2015 - 15:56

Dobrze już rozumiem.
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#36 adameczek2001

adameczek2001

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 16:16

Witam Wszystkich. Mam pytanie co podawać kurą żeby nosiły więcej jaj i żeby żółtka były ciemniejsze? 


  • 0

#37 ania1983

ania1983

    byle do wiosny: ODCHOWAĆ INDYCZĘTA :D

  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 17:02

Więcej? A ile Ci teraz niosą? I co im dajesz jeść?

Żółtka mają być ciemniejsze, ale jakie? żółte czy pomarańczowe? I czemu chcesz ciemniejsze? Jakie masz teraz?


  • 0

#38 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 06:42

Adameczku kura to nie robot i odpocząć też musi...Ja daję kurkom kukurydzę np na 29 niosek 4 kolby wyłuskane, bo więcej nie przejedzą i żółtka są pięknie wybarwione na żółto. Teraz na 29 kur w tym 5 kwok jest, mam 19 jaj, myślę że to dobry wynik jest.
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!

#39 adameczek2001

adameczek2001

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 08:52

chodzi mi bardziej o te żółtka żeby kolorem były zbliżone do pomarańczowego. Ja daję kurą owies.  A kukurydzę podajecie całą czy zmieloną?


  • 0

#40 Brumbram

Brumbram

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 985 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 09:15

Daję całą, zmielona skończyła się. Zbyt duża ilość owsa odchudzi kurki.
  • 0
KOCHAM DRÓB !!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych