Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój fotoblog.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
649 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 17:19

Hej.
Zapraszam do oglądania mieszkańców mojego podwórka. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

*http: //wiejskiezycie. flog.pl/

Mam nadzieję, że takie odwołanie do innego linku nie jest zakazane. :)
  • 0

#2 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:40

Fajne fotki, kogut z irokezem jast dosc interesujacy:)
Pozdrawiam
  • 0

#3 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 22:38

Strasznie ciekawy wygląd ma ten Twój drób, gratuluję tak fajnej hodowli. Pozdrawiam :)
  • 0

#4 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 06:52

Dzięki. Maluchy są już znacznie starsze niż na fotkach. Blog czeka na aktualizację, a maluchy wkrótce na nowe domki. :)
  • 0

#5 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 07:17

Witaj wiejskieżycie,powiem jeszcze raz twoje zwierzątka są super wysyłasz pocztą czy preferujesz odbiór osobisty,pozdrawiam
  • 0

#6 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 07:57

Sprawdziłem sobie w Twoim profilu, że dzieli Nas odległość granicy między województwami. Najlepszy był by odbiór osobisty, bo kupujący widzi co chodzi po podwórku. Zapewniam Cię jednak że znajdziesz ptaszki, które Cię interesują znacznie bliżej siebie. Wystarczy prześledzić kilka aukcji. Ja nie wysyłam ptaszków, z uwagi na ich bezpieczeństwo i komfort. Sam po gąski będę jechał osobiście ponad 70 kilometrów, żeby przywieźć je w podwórko. :) Nie wiem czy można się posługiwać na forum nazwami portali aukcyjnych, ale myślę że wiesz na jakich szukać kurek. Na tym głównym na pewno coś się znajdzie, do tego często z wysyłką. :)
  • 0

#7 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 13:11

Zapraszam do oglądania najświeższych zdjęć moich ulubieńców. Fotki z dzisiaj. Pogoda dopisała i aparat poszedł w ruch. :)
  • 0

#8 pawelxy1

pawelxy1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1125 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 15:57

Wiejskiezycie a skąd jesteś? Bo bym kupił co nieco;d
  • 0

#9 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 17:35

Kuraki fajne zwlaszcza te z czopkami:)
Pozdrawiam
  • 0

#10 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:22

Dzięki za miłe komentarze do zdjęć. Staram się by wyglądały jak najlepiej. Mieszkam w warmińsko - mazurskim, więc raczej na pewno znajdziecie coś bliżej i nie będziesz pawelxy1 musiał naginać drogi, żeby kupić konkretnie któreś z moich maluchów. Tym bardziej, że nie odważę się zaserwować maluchom przeżyć w formie niedelikatnego podejścia Poczty Polskiej do przesyłek z żywą zawartością. :) Tego kwiatu pół światu. :)
Tofikarius te kurczęta z czopkami jak to trafnie ująłeś to białoczuby inaczej nazywane też czubatkami białoczubymi bezbrodymi. Niestety w tym roku wykluło się tylko 5 maluchów, bo tylko kilka jajeczek podkładałem. A na domiar złego w tej piątce są tylko 2 kurki. Takie moje szczęście. :)
  • 0

#11 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:30

kolego wiejskieżycie jak poznajesz które to koguty a które to kury ja wiem jak rozpoznać po szóstym tyg.napisz jak się zwracać do ciebie[imię]
  • 0

#12 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:32

Nie masz co nazekac zawsze to 5szt wiecej:) pozatym na przyszly rok mozesz miec np.15 mlodych:)
Pozdrawiam
  • 0

#13 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:43

Mogę, pewnie że mogę. Do tego młodego narybku jest jeszcze 5 osobników dorosłych w rozkładzie sił 2 koguciki na 3 kurki. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że pula genetyczna na przyszły rok będzie w pełni wymieszana, bo młodziaki z tego roku nie mają nic wspólnego z moimi dotychczas trzymanymi białoczubkami. :) Wystarczy odpowiednio wcześnie połączyć stado w komplecik i zostaje tylko czekać aż jakaś indyczka usiądzie. I do pracy rodacy. :)
  • 0

#14 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:50

ja ponawiam swoje pytanie co do płci kur pozdro
  • 0

#15 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:50

Mam na imię Marcin. Te kurczęta ze zdjęć są chyba nieco starsze niż sześciotygodniowe. Nie pamiętam tak na szybko, ale wszystko mam zapisane, bo jak się sezon zaczyna to wszystko kluje się przez blisko 2 tygodnie w największym natężeniu, a później już tylko "niedobitki". :) Na szczęście znam datę narodzin każdego malucha, bo przy niejednym kluciu się trzeba było asystować i maluchy zabierać od razu po wykluciu. U białoczubków akurat mam już tę pewność, bo koguciki mają dość duże dzwonki, a dwie kurki których jestem pewien że to one nie mają nawet zaczątków widocznych. Wszystko schowane w piórka pod dzióbkiem. :) Stąd moja pewność. Kurczaki które są na zdjęciach, ale nie te z ekstra łapciami piały już w wieku 4 tygodni, więc tutaj nie było co sprawdzać. Jakież było moje zdziwienie gdy wchodzę któregoś dnia rano do zagrody a tam jeden maluch się wygina i próbuje. :) Przekomicznie to wyglądało.
Na pewno jest też tak, że u niektórych kurcząt dymorfizm płciowy jest jednoznaczny z ubarwieniem. Nie pamiętam w tej chwili u których konkretnie ras to się obserwuje, ale jest ich na pewno kilka.
Jest też metoda sprawdzania u jednodniowych kurcząt długości lotek pierwszego rzędu. Wystarczy rozłożyć skrzydełko i jeśli lotki pierwsze są krótsze od następnych to jest to kogucik lub kurka. Nie pamiętam już dokładnie jak to się rozkłada (to znaczy dla osobników której płci które piórka muszą być krótsze), bo nigdy mnie to nie interesuje od razu co jest co. :) Wolę niespodzianki. Ale ta metoda też nie u wszystkich ras się podobno sprawdza. Najlepiej było by dowiedzieć się od jakiejś starej sekserki, ale one kurcze nie chcą się dzielić wiedzą. :)

Te Panie muszą wiedzieć jak się sprawdza i ta metoda tzn. zaglądanie pisklęciu w kloakę jest najpewniejsza. Kiedyś jak kupowałem gąskę pierwszą w moim życiu to jej poprzednia właścicielka żeby była pewność, że kupuję właśnie samiczkę, przełożyła gąskę przez kolano na plecy i zajrzała jej pod ogonek. Czyli ta Pani musi wiedzieć co i jak. :) Będę u Niej wkrótce, to jeśli nie zapomnę spytam czy potrafi sprawdzać również kurczęta.
  • 0

#16 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:09

Witaj Marcinie miło poznać jestem Robert, właśnie o to chodzi że ludzie z wiedzą nie chcą się nią dzielić;-[ale trzeba dawać sobie radę próbować coś na własną rękę,ja nie zapisuję dat klucia moja wina,wiem że grzebienie są bardziej czerwone i większe u kogutów niż u kurek u zielononóżek kupiłem 30szst.i miałem 15 kur i 15 kogutków i taka moja wiedza,wiem że indyczki wysiadują jajka idealnie[są dobrymi mamkami] ale ja na razie ich nie posiadam pozdrawiam
  • 0

#17 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:21

Witam, witam. :) Szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o ludzi i chęć dzielenia się przez Nich wiedzą, to spotkałem się wielokrotnie z takimi ludźmi, którzy jednoznacznie twierdzili, że wiedza kosztuje i że za wiedzę się płaci. Na tym kończyła się dyskusja. Ja nie mam problemu pisać o czymś co wiem, że może się komuś przyda. Działam w tej chwili na jeszcze dwóch forach poza tym i jeśli tylko mogę dzielę się tym co wiem. Abstrahując od tematu znam też ludzi, którzy nie podzielą się z Tobą jajkami czy nawet pisklętami bo boją się, że Ty będziesz coś miał co On już ma. Nie rozumiem tego. Dziecinada. :) Wczoraj sprzedałem z domu 18 jajek od moich kurek olbrzymów za śmieszne 1 zł od sztuki. Przecież nie zbiednieję, choć wiem że na aukcjach i różnych forach cena jajek od takich kur dochodzi do 5 zł. Niech sobie kobiecinka wyhoduje kurki, jeśli chce. :)

Aha. Tę Panią znam od wielu lat. Jest jedyną z dwóch osób, które poznałem w swoim hodowlanym życiu, która dostałaby z mojego podwórka pisklęta, jajka czy osobniki dorosłe z każdego gatunku które mam, gdyby tylko chciała. Takie osoby spotykam tylko wyjątkowo. :) Ona jeśli wie jak się sprawdza, to na pewno się ze mną tą wiedzą podzieli. :) Indyczek w tym roku nie rozmnażałem, ale skubane chcą wysiadywać już trzeci raz w tym sezonie od końca kwietnia poczynając. :)

Jeśli będzie taka potrzeba,a za rok będę jeszcze hodował indyki, to jeśli zmienię indora na przyszły rok, to możemy pobawić się z wysyłką, ale za to jakie jajeczka dojdą nie ręczę głową. :) Dostałem w tym roku kilkanaście gęsich jajek drogą pocztową i część mimo dobrego zapakowania dojechała zbita. Choć na opakowaniu zaznaczone było, że wewnątrz jest szkło.
  • 0

#18 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:46

ja też nie mam nic przeciw dzieleniu się wiedzą,ja też na dwóch forach mam konto na wo..iera nie mogłem się zalogować i nie będę próbował;-[ wiadomo poczta -pocztą u mnie w okolicy nie ma takich pań które by się znały na seksowaniu kurcząt,
  • 0

#19 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:56

Na tym portalu o którym wspomniałeś jestem od roku, ale chociaż jest tam pełno ogłoszeń i wielu informacji to jednak w dziwny sposób podchodzi się do ludzi i ciągle krytykuje czyjeś pomysły bądź uwagi. Nie pojmuję tego, że skoro z założenia forum służy wyrażaniu swoich myśli i poglądów, to skoro w nikogo one nie uderzają, to dlaczego są często usuwane i traktowane jako atak. Nie piszę akurat o sobie, ale jak czasami czytam za co ludzie są krytykowani, bądź odznaczani jakimiś ostrzeżeniami lub temu podobnymi, to się za głowę łapię.
  • 0

#20 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 20:16

ja nie mam tam konta i nie narzekam skoro mają takie wymagania żeby się zarejestrować,mam za to na innym forum konto od dwóch lat ale wkurza mnie to co i ciebie ignorancja tych co mają dbać o porządek.Na tym forum tu jest ok, i mi to odpowiada każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów aby tylko nie obrażać innych to podstawa.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych