Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inwestycje leśne lub zadrzewieniowe. Jak otrzymać wsparcie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Agro Profil

Agro Profil

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 22 kwiecień 2024 - 07:24

W 2024 roku właściciele gruntów rolnych, którzy chcą je zalesić, zadrzewić lub założyć system rolno-leśny będą mogli otrzymać pomoc finansową na ten cel w ramach Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Również o wsparcie mogą ubiegać się właściciele lasów prywatnych, które może być przyznane na realizację inwestycji o charakterze pielęgnacyjnym w tych lasach. [/size]
  • 0

#2 owca

owca

    Użytkownik

  • Użytkownik.
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 11 maj 2024 - 20:21

Szczerze mówiąc to ja nie chcę żadnej pomocy. W mojej ocenie nie warto zalesiać, bo zalesianie to droga w jedną stronę. Raz zalesiony grunt jest nie do ruszenia. Nie będzie można nic na nim wybudować. Nie będzie można prowadzić na nim żadnej gospodarki poza leśną. Ja może nie ale moje dzieci może będą chciały wybudować jakąś szkalrnię albo oborę i lepiej żeby to budować na piaskach a nie na 2 klasie. 

Poza tym mój sąsiad się kiedyś pokusił na taką pomoc do zalesienia i owszem pieniędze dostał, tylko tyle co on miał nocy nieprzespany bo mu na  kontrole cały czas przyjeżdżali i wytykali, że tu nie wykoszone, że tu drzewko uschło i trzeba dosadzić. 

Sąsiad powiedział że pierwszy i ostatni raz dał się w takie coś wciągnąć. I ja mu wierzę.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych