Skocz do zawartości


Zdjęcie

Woliera dla kur - jaką zrobić.

woliera dla kur siatki na woliery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rolnik1500

rolnik1500

    Farmer

  • Użytkownik.
  • PipPipPipPip
  • 219 postów

Napisano 07 kwiecień 2024 - 13:24

Planuje wygrodzenie części ogrodu. Od lat mamy kury i w tym zakresie jestem skupiony na produkcji jaj ekologicznych, niedawno stanąłem przed wyzwaniem zwiększenia ilości kur niosek w moim pseudo eko gospodarstwie. Kupiłem więcej kur niosek w tym roku bo wzrost liczby ptaków jest bezpośrednio związany z moim celem - chcę oferować więcej jaj ekologicznych na lokalnym rynku – czyli są sąsiedzi i stali kliencie przyjeżdzający . To ambitny plan jak dla mnie ale skoro popyt jest , to wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i przemyślanych inwestycji, w tym budowy nowej wolier dla kur.

Woliera dla kur – czy jest ważna

Woliera to nie tylko przestrzeń, w której kury mogą bezpiecznie przebywać, ale przede wszystkim miejsce, które zapewnia im odpowiednie warunki do życia, zgodne z zasadami ekologicznego hodowla. Przestronna woliera pozwala ptakom na swobodne poruszanie się, co jest kluczowe dla ich dobrostanu i zdrowia. Większa aktywność fizyczna przekłada się na lepszą kondycję kur i wyższą jakość produkowanych przez nie jaj. Dlatego, planując rozbudowę hodowli, zdecydowałem, że nowa woliera musi być nie tylko funkcjonalna, ale również zbudowana z myślą o najwyższych standardach ekologicznych. Nie ukrywam, że sugerowałem się tym artykułem jaka powinna być dla mnie idealna woliera i jak ją zbudować. Wprawdzie ja typowo dla kur ale pytania i problemy te same.

Jak zaprojektować idealną wolierę?

Projektowanie wolier dla kur niosek wymaga uwzględnienia kilku spraw. Przede wszystkim, przestrzeń musi być dostatecznie duża, aby zapewnić każdej kury odpowiednią ilość miejsca. Zgodnie z zaleceniami, najlepiej jest przewidzieć co najmniej 1 m² na każdą nioskę, co zapewnia ptakom komfort i przestrzeń do swobodnego poruszania się ale wyjdzie jak wyjdzie.Kolejnym ważnym elementem jest zabezpieczenie wolier przed drapieżnikami oraz zapewnienie ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Użycie odpowiednich materiałów i solidna konstrukcja są ważne. Musi być kurnik by chronić kury przed deszczem i słońcem, a siatka o odpowiednio małych oczkach zapobiegnie dostawaniu się do środka drapieżników. Nie można zapomnieć o zapewnieniu dostępu do świeżej wody i zbilansowanej karmy, co jest niezbędne dla utrzymania zdrowia i wysokiej produktywności kur. Woda powinna być dostępna przez cały czas, a karmniki umieszczone w taki sposób, aby każda kura miała do nich łatwy dostęp. Ale to już raczej kwestia wyposażenia a nie budowy woliery

Siatki do budowy mojej woliery – muszą być mocne

Znaczenie siatek w konstrukcji wolier dla kur jest najważniejsze. Wybierając siatki na wolierę, zdecydowałem się na materiały wysokiej jakości, które zapewniają nie tylko ochronę przed drapieżnikami – myślę o jastrzębiach których u nas masa. Siatki muszą być dostosowane do specyficznych potrzeb drobiu, co oznacza odpowiedni rozmiar oczek, aby kury były bezpieczne, a jednocześnie miały dostęp do świeżego powietrza. Dodatkowo, odpowiednio napięta i dobrze zamocowana siatka minimalizuje ryzyko uszkodzeń, co jest kluczowe dla utrzymania trwałości i funkcjonalności wolier na przestrzeni lat. Zainwestowanie w trwałe i niezawodne siatki to inwestycja w spokój i bezpieczeństwo moich kur, a tym samym w stabilność i rozwój mojego gospodarstwa. Czyli na boki siatka metalowa, a na górę siatka polietylenowa sznurkowa. Na pewno wybiorę te siatki: https://hodowlany.pl/akcesoria-dla-hodowcow/woliery-klatki-siatki-ogrodzenia/siatki-do-budowy-wolier.html .
Budowa nowej wolier dla kur niosek to znaczący krok w rozwoju mojego gospodarstwa ekologicznego. Jestem przekonany, że inwestycja ta przyniesie oczekiwane rezultaty w postaci zwiększonej produkcji wysokiej jakości jaj ekologicznych. Dzięki mojemu projektowi i dbałości o szczegóły, moje kury będą mogły cieszyć się zdrowym i bezpiecznym środowiskiem, co bezpośrednio wpłynie na ich dobrostan i produktywność. Cieszę się na myśl o możliwości oferowania jeszcze większej ilości ekologicznych jaj lokalnej społeczności, wspierając tym samym zdrowy styl życia i zrównoważone rolnictwo.
  • 0

#2 Kargolcia

Kargolcia

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 kwiecień 2024 - 14:16

Tak, Tak warto zbudować wolierę dla kur bo potem cały czas są problemy, ucieczki i rozkopane grządki. Bo kilka kur jak wpadnie do ogródka to zrobią masakrę. Jeżeli mogę coś poradzić to na sufit woliery siatka polietylenowa oczko 10cm lub 8cm jest najlepsza. Braliśmy siatki z hodowlanego i mają bardzo dobre i mocne. Dla kur nie ma co byle by była, a jak dasz małe oczko to zimą ze śniegiem jest problem. 

 

Chyba że ważne dla Ciebie jest żeby gołębie i wróble nie wchodziły ale wtedy to już musi być droższa siatka z mniejszym oczkiem. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych