Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siew oraz nawożenie kukurydzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Matt_ELo2001

Matt_ELo2001

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 21 kwiecień 2023 - 19:57

Witam, chciałem się zapytać was, jaki będzie najlepszy nawóz dolistny dla kukurydzy. Taki, żeby był niedrogi wiadomo.

Myślałem nad takim,  który będzie miał w swoim składzie najwięcej przede wszystkim azotu oraz potasu. Nie wolno zapominać oczywiście o mikroelementach m.in., cynk, mangan, bor, ... . Na pewno będzie trzeba spojrzeć pod kątem nawozu, jaki zastosuje przed siewem, czyli już kupiłem Polifoskę 8. W przyszłym tygodniu wysieje ją na pole, a gdzieś w 1 tygodniu może Maja posieję kukurydzę jak dopisze pogoda i temperatura. Tylko nie zdecydowałem się jeszcze nad nawozem dolistnym, choć wiem, że to jeszcze za wcześniej. Ale...wolę wiedzieć z zapasem czasowym. Może macie jakieś swoje sprawdzone preparaty. Też chcaiłbym może połączyć z jakimś preparatem na zwalczanie chwastów, bo na pewno się pojawią. 

 

Dopowiem jeszcze kilka szczegółów: rok temu było na tym polu pszenica z owcem, ziemia raczej bardzo średniej jakości, niewapnowana jeszcze, bez obornika, pH gleby nieznane, w tym roku przed siewem kukurydzy ok. dwa tygodnie rozsieje nawóż Polifoskę 8. 

Pole: ok. 8a więc nie duże, nawóz wyliczyłem ok. 26-32 kg/8a 

 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych