Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozrzutnik Obornika

Rozrzutnik Obornik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Diegodr

Diegodr

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2021 - 18:24

Planuję kupić Nowy rozrzutnik obornika 12/14 ton jedno osiowy, adapter pionowy. Nie jestem pewien jaką firmę wybrać.

Przeglądałem oferty kilku firm między innymi Joskin, Pichon, Euromilk, Jeantil. Co sądzicie o rozrzutnikach tych firm, może polecacie jakieś inne ?

Głównie interesują mnie rozrzutniki zagraniczne. ale może jakiś polski jest godny polecenia ?


  • 0

#2 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 22 luty 2021 - 19:27

na co tobie taki duży rozrzutnik ? albo mały ?
Maszyna ma jakieś przeznaczenie , ty chcesz tylko kupić.
  • 0

#3 Diegodr

Diegodr

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2021 - 08:51

Mam ciągnik ponad 170 KM około 100 sztuk bydła wszystko na płytkiej ściółce, po prostu potrzebny mi większy rozrzutnik aby wytrzymał ładnych pare lat i chce kupić coś dobrego :P


  • 0

#4 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 23 luty 2021 - 09:03

a, to teraz jest uzasadnienie. Wiesz, z polskich dobrych to masz 6 ton na tandemie, ale wałki poziome. masz dokładność, ale jeździsz przejazd obok przejazdu. Ładny kupisz poniżej 10 tysi. z tanich miałbyś 11 ton ruski DTR nie zĺy. fortsznit też dobry. z zachodnich to tak jak pisałeś Joskin,Jeantil. ale to już są wydatki kilkudziesięciu tysi.
  • 0

#5 Diegodr

Diegodr

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2021 - 15:31

Mam rozrzutnik Dangreville 10 ton, mówię szukam nowej maszyny około 12/14 ton zachodzniej dobrej i która wybrać Joskin, Pichon, Jeantil, ceny ich są podobne który polecacie, może jakieś inne firmy.


  • 0

#6 pawel7991

pawel7991

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 26 luty 2021 - 23:48

Według mnie przy jednej osi jest za duży nacisk na zaczep i łatwiej się zapada w podmokłym terenie. Znajomy ma Unnie Tytan 13, rocznie jakieś ponad sto rozrzutkików wywozi i póki co większych awarii nie było. Wiadomo jak kamień się trafi to w każdym adapter ucierpi, ponadto wytarły się prowadzenia od tylnej burty i guma pod zaczepem była już całkiem do wymiany. Chodzi z ciągnikiem 115km, większy 160km nawet go nie czuje. Z zachodnich wiadomo, Joskin i Fliegl, tych w okolicy sporo jeździ
  • 0

#7 kolejarz

kolejarz

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 337 postów

Napisano 20 marzec 2021 - 10:14

Polecam koledze rozrzutnik Brochard, cena 340 tyś. do wszystkiego
  • 0

#8 kolejarz

kolejarz

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 337 postów

Napisano 20 marzec 2021 - 10:14

Polecam koledze rozrzutnik Brochard, cena 340 tyś. do wszystkiego
  • 0

#9 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 20 marzec 2021 - 16:33

za taką kase to serio powinien wszystko, łącznie z gotowaniem
  • 0

#10 Konturr

Konturr

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 11:28

Ja w tamtym roku zakupiłem rozrzutnik obornika od polskiego producenta. Jestem bardzo z niego zadowolony,  bo działa bezproblemowo i kupiłem go po dobrej cenie. Ów producent nazywa się P.P.H.U. A-LIMA-BIS, który ma siedzibę w Środzie Wielkopolskiej przy ul. 27 Grudnia 5. Zdecydowanie mogę również polecić od niego, ścielarkę, wozy paszowe i przyczepy skorupowe. Mam to wszystko i także się świetnie spisuje. Do innych maszyn kupuję tam części zamienne i muszę przyznać, że są wysokiej jakości. Producent również oferuje serwis sprzętu rolniczego, aczkolwiek nie musiałem z tego korzystać. Zdecydowanie to firma godna polecenia.


  • 0

#11 ali

ali

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 730 postów

Napisano 17 grudzień 2021 - 17:07

No co ty nie powiesz za reklamę się płaci. I tyle.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Rozrzutnik, Obornik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych