Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką pilarkę polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 spawer94

spawer94

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 13:16

Które pilarki polecacie macculoh, sthil czy husqvarna ??
  • 0

#2 adam1208

adam1208

    Rolnik z Mazowsza

  • Użytkownik
  • 1079 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:20

Ja mam 2 stihle i nie narzekam. O husqvarnie też złego słowa nie powiem, a o macculoh nawet nie słyszałem
  • 0

#3 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 17:11

ja mam stige coś na podzespołach husqvarny i śmiga elegancko
  • 0

#4 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:23

Macculo..'... To znana i bardzo dobra marka amerykańska

Sthil i huscv...... To drogie marki i problem z częściami, a raczej ich montażem, dobre marki. Ja mam ???? I nie nażekam, sprawdza markę :) bo mam małą i dużą i wyleciała mi nazwa z głowy. Mam parę ha lasu dwie piły i ostatnie drzewo ściąłem dwa lata temu, a piły przepalam raz w miesiącu....... Ale porażka ......

NAC, ciekawa i nie droga marka, wyjdą dwie takie za jedna sthil czy huscvarna..... Mam 10' i 24'
Jest to prawdopodobnie amerykańska marka produkowana w Chinach 300 zł to nie pieniądze.....
Znajomy za jakieś grosze kupił w biedronce i przez 3 lata zrobił z 70 kubików metrowek jak ją zatarł. Dal coś koło 200 zł.....
  • 0

#5 adam1208

adam1208

    Rolnik z Mazowsza

  • Użytkownik
  • 1079 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:38

Ja pamiętam jak dziadek miał ruską pilarke tajge. Szła w każde drzewo. Mocna ale ciężka piła :)
  • 0

#6 Michal207

Michal207

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 20:06

Wiesz co Vademecum? Nie obrażaj się proszę, ale już kilka razy przeczytałem Twój wpis nic a nic nie rozumiem z tego co piszesz, trochę nieskładnie to napisane. Niby zdania po polsku ale sensu w tym nie widzę, przepraszam.
  • 0

#7 waldi 1979

waldi 1979

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 20:10

Witam,Ja już gdzieś pisałem na forum o pilarkach które posiadam-macculoch 2 szt 3,2KM każda.Jest to piła na licencji husgvarny,kilka lat temu dałem za nią ok 700zł,a za drugą nowszą 2 lata temu,czy 3--800zł.Są tańsze od husgwarny czy stihla,a równie dobre i mocne.Znowu za te 800zł masz 2 szt,prawie 3 NAC--ale mieszasz w nich paliwo 1 do 25 więc typowa chińszczyzna,w macculoch 1 do 50,tak jak w husgvarnie i stihlu.Sam kolego musisz zdecydować jakie pieniążki chcesz na pilarkę przeznaczyć i ile masz tego cięcia,bo na małe cięcie to i za 300zł Ci starczy,a jak długo pochodzi-to już inna sprawa.POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
  • 0

#8 Rolnik7343

Rolnik7343

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 20:21

Mam 2 piły Stihl i naprawde je polecam ;)
  • 0

#9 mateuszzetor

mateuszzetor

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 20:50

zależy do czego ją będziesz używał czy do ścinki tartacznych czy kopalniak albo do okrzesywania metrów

najlepiej jak będziesz kupował w sklepie to oni ci doradzą jakie są letkie a dobre pilarki
  • 0

#10 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:42

Już gdzieś pisałem że przez kila lat pracowałem jako serwisant w husqvarnie, co nie oznacza że mam się za znawcę, eksperta, lub coś w tym rodzaju. Teraz od jakiś 10 lat prowadzę mały warsztat w domu i trochę tego naprawiam. Osobiście posiadam kilka maszyn i wiem z autopsji że stihl jest wytrzymalszy od husqvarny (nie mówimy tu o egzemplarzach najmniejszych 017 czy 018) ale porównując modele flagowe i oczywiście podobnej mocy (bo tym się mierzy moc pilarki a nie długością prowadnicy jak czyni to wielu) czyli "S" 023 z "H" 340.
Firma partner i mcCuloch kiedyś dwie obce firmy teraz zakupione przez husqvarnę, w obudowie partnera robione pod nazwą mcCuloch. Stiga to zupełnie inna firma nie mająca nic wspólnego z husqvarną (nawet licencji). Makita i dolmar również się połączyły i to teraz to samo, a co do nac'ów i wszelkiego rodzaju wschodnich produkcji nie ma reguły- zależy jak się trafi...Co ciekawe jak zauważył waldi1979 jest inna proporcja tworzenia mieszanki paliwowej przez co dużo ludzi zaciera takie urządzenia bo nie zwraca na to uwagi... Mam wspomniane 023 i wiem że to wytrzyma naprawdę dużo, a 340 wygodna tylko z racji tego że jest lepiej amortyzowana... Tak czy inaczej uważam że stihl i husqvarna to pilarki godne polecenia. Wiadomo że sprzęt trzeba dobrać w zależności do swoich potrzeb...
  • 0

#11 rafaello3

rafaello3

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 901 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:28

Mam Stihla MS 211 super maszyna .Jak łańcuch jest ostry ,lub nowy to samo ciągnie w grubych klocach .Maszyna działa ,jak żyleta :-)
  • 0

#12 zetor825

zetor825

    młody rolnik

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:52

ja mam makite to piła jest nie zawodna
  • 0

#13 spawer94

spawer94

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 10:12

Dzięki za pomocne komętarze chyba zdecyduje się na mccullocha korci mnie bo jeszcze nie miałem tej marki w rękach. Wg pilarki NAC sądobre jak na te cene ale troche ciężkie co do pilarek tajga wiadomo ruskie nie do zdarcia mój dziadek teżmiałtaką nie pamiętam jaki model ale potwornie ciężka. Wg. mnie stiga bardziej do ogródka a sthil czy husqvarna wg. mnie to samo tylko inna obudowa i różnica w cenie. Ale zależy teżjak kto "trafi" mojego sthila po 5 latach trafił szlanie używałem go zbyt często dałem do mechanika rozebrał w drobny mak i powiedział że nie da się naprawić (tylko nie wiem czy sięnie da czy nie umie) a sąsiad zgiał w sthilu prowadnice wyklepał przebił bak i nadal działa już nie wspomne co on w tej pile naprawiał ale działa dalej
  • 0

#14 adam1208

adam1208

    Rolnik z Mazowsza

  • Użytkownik
  • 1079 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 11:32

Jak dobrze pamiętam ojciec kupił sthila 230 jakieś 12-13 lat temu. Od tamtej pory nawet świeca nie była wykręcana.
Ja 025 kupiłem w tamtym roku używanego i też nie narzekam.
  • 0

#15 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 09:50

Panowie mam pytanie co do pilarek bo znajomy ma pilarke i ma problem bo po założeniu łańcucha na prowadnice odpaleniu piły i dodaniu gazu łańcuch się nie obraca wcale tylko zachowuje sie tak jakby była blokada włączona a nie jest co może być przyczyną ?
  • 0

#16 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 09:56

A łożysko w prowadnicy jest ok?, mi kiedyś siadło zblolowalo się i też tak się działo.
jak nie to, to może ze sprzęgłem? może sprężynki popękaly trzeba sprawdzić jak nie ma łańcucha i prowadnicy, dać gazu i zobaczyć ci się dzieje jak dzwon z zębatki nie będzie się obracać to wina sprzęgła.
  • 0

#17 KuBa99

KuBa99

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 09:58

Nie znam się na takich rzeczach ,ale mi się wydaje ,że np: gdzieś zębatki się zdarły .Gazu jej możesz dawać do oporu ,a łańcuch nie obraca .Nie dawno wujek kupił kontówkę jakąś chińską i trochę pochodziła ,a potem tarcza się nie kręciła i ja rozkręcił ,a tu były zębatki zdarte .
  • 0

#18 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 10:26

może być łożysko w prowadnicy zatarte jak piszą koledzy... ale jest jeszcze pytanie czy to jest nowy łańcuch i prowadnica czy już to "chodziło" na tej pilarce? Jeśli nowy komplet to może być łańcuch za gruby, w stosunku do rowka w prowadnicy w którym ma się poruszać i w tym przypadku też nie będzie się obracać... Może być zużyta zębatka napędzająca... Co to za pilarka? Masz na mnie namiar to dzwoń a pomogę... zwłaszcza że nie mamy do siebie daleko...
  • 0

#19 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 10:47

silnik sie obraca z zębatką bez prowadnicy jak dodam gazu ładnie na obroty się wkręci ale nie wiem o co chodzi z tym że łańcuch się nie kręci
  • 0

#20 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 14:32

Tyle że ta zębatka może być już wyrobiona i jak założysz łańcuch to go zatnie (zwłaszcza jak mocno napniesz łańcuch) i nie będzie sie kręcił albo wina prowadnicy jak koledzy pisali, więc jak masz starą prowadnicę to załóż i będziesz wiedział czy sie będzie kręciło bo jak tak to wina obecnej prowadnicy w która pewnie sie zatarła a jak sie nie będzie kręciło po zmianie prowadnicy to pewnie zębatka napędzająca już do wymiany.
Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych