Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grzechy rolników - temat delikatny, ale co tam.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Opel

Opel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 23:40

Witam,

 

na wstępie chciałbym, abyście odebrali mnie nie jako agresanta, ale jako osobę, która opisuje jak wygląda na dzień dzisiejszy proceder który niestety, ale dzieje się w gospodarstwach rolnych, a które dostrzegają urzędy i które zaczynają szukać "kasy" i to kontrolują.

 

Po pierwsze, nie pracuje w urzędzie, wręcz ich nie lubię, "urzędasów". Uważam ze powinni pracować i pomagać, a część urzędników tego nie robi, wręcz utrudnia. 

Z branża rolniczą mam styczność przez większy okres czasu to już dziesięciolecia. Ok, do dzieła. Czekam na sprostowania czy też wręcz napaść, ale uprzedzam, proszę pisać do rzeczy i w oparciu o prawo lub stan faktyczny. Kulawe, nieszczelne, ale niestety prawo.

 

Pkt 1 - dzierżawa.

 

Z rozporządzenia ministra finansów "zwalnia się od podatku dzierżawę gruntu na cele rolnicze". Pytanie, dlaczego przeważająca część "rolników" nie wydzierżawia gruntów na umowę dzierżawy, tylko mienią się rolnikami, biorąc dopłatę bezpośrednią, a tak naprawdę pracują, w 99% na ZUS i uważają się za wielce rolników? 

 

Uzasadnienie: OSZUKUJĄ, Bo chcą płacić mniejsze podatki, za budynki, KRUS a nie ZUS itp. Jest to krzywdzące dla faktycznych rolników. Taki rolnik, który to uprawia, powinien mieć możliwość odpisania zwrotu za paliwo, powinien móc brać dopłatę za te grunty, mógłby wykazać ze ma ich więcej i tym samym miałby lepszą pozycję w punktacji przy korzystaniu z programów typu PROW, np większa maszyna za ilość gruntów. Dlaczego rolnicy faktycznie uprawiający ten grunt godzą się na oszustwa ich "kolegów"? Ja rozumiem ze KRUS, ze trzeba miec 1ha, ale dlaczego ktoś mając 20ha nie wydzierżawi na papier 19ha a 1 ha sobie nie zostawi, skoro chce kombinować i mienić się rolnikiem? Uważam ze to jest duąa furtka i uprzywilejowanie dla rolników, tych z nazwy oczywiście.

 

Pkt 2 - wymagania,

 

Będąc rolnikiem i pobierając dopłatę niejako godzimy się na wymagania z tym związane. A są nim m.in. :

- posiadanie ewidencji środków ochrony roślin

- od tego roku - posiadanie karty pola, zgodnie z wymogami dla  OSN, na którą dzięki m.in PO-PSL weszła od stycznia cała Polska.

 

Niby dwa takie sobie zobowiązania, ale można się naciąć.

Zacznijmy od ewidencji. Rolnik podczas kontroli z ARiMR powinien posiadać:

- kwalifikacje - szkolenie, ze może wykonywać zabiegi

- jeśli posiada opryskiwacz - atest na niego co 3 lata

- ewidencje - prowadzenie tych zabiegów na poszczególnych działkach

- szafę - pomieszczenie na magazyn środków ochrony roślin

- zaświadczenie o zdaniu pustych opakowań do miejsca skupu

 

Zacznijmy od kwalifikacji. Jeśli rolnik ich nie posiada, jest to równoznaczne z tym, ze nie mógł on nabyć środków ochrony roślin. Nawet jeśli posiada opryskiwacz, a nie ma szkolenia na stosowanie nie może kupić środków.

Wyjście z sytuacji? Sąsiad mi popryskał. Nic bardziej mylnego. Sąsiad kupując na siebie środki jako ryczałtowiec i następnie wykonując nam oprysk, naraża się na oskarżenie usługi. Nie istnieje pomoc sąsiedzka. Pół biedy jak on jest ryczałtowcem. Bóg strzegł jeśli by był VATowcem i kupił na siebie środki dla innego rolnika. Wtedy oprócz usługi za oprysk, staje się od razu podejrzanym o wyłudzenie VATu bo odliczył podatek za coś co nie było dla niego. Znam takie przypadki, gdzie w wiosce zabiegi kilku rolnikom robił jeden rolnik, większy, ze sprzętem, Vatowiec. Kupował środki na siebie, a im pryskał, a oni mu płacili, wszystkim pasowało, do kontroli. Nie będę pisał kwoty jaką musiał zapłacić do skarbówki, ale prawie popłynął.

 

OSN. 170KG azotu. No i skończy się spółdzielnia. Mamy VATowca który kupuje 2 tiry nawozu. Do siebie potrzebuje 1 tira, drugiego brał bo był VATowcem. Rozgrabili go sąsiedzi, ryczałtowcy, którzy otrzymali zwrot VATu od ów Vatowca. To jest typowe wyprowadzanie VATu z panstwa czy się to komuś podoba czy nie. Tak samo jest z siatkami do pras czy foliami do sianokiszonek. Napisz Pan na tego... on jest Vatowcem.... odda. Abstrchując, teraz będziemy świadkami lewych umów między rolnikami. Ja mam dużą hodowlę ale mało ha, a muszę gdzieś gnojowicę rozpisać. Za $$ podpisze Ci ze wylałeś na moje pole.....\

 

Dopłaty. - nie żebym się czepiał, ale proceder ze składaniem o dopłatę przez właścicieli którzy kiepsko wiedza gdzie leży ich pole trwa w najlepsze. A to nic innego jak wyłudzenie. Bo jeśli ktoś ma np 50 ha i brakuje mu iluś tam ha do przekroczenia limitu dla pełnych dopłat, ale dzierżawi pole, z tym ze o dopłatę występuje właściciel, to tak naprawdę obaj wyłudzają dopłatę. Wydzierżawiający z przepisu ze mu się tak dopłata po prostu nie należy, ale dzierżawca, bo nie podaje ze ma więcej ha i tym samym dopłątę powinien otrzymywać pomniejszoną.

 

Ok. To by było na tyle na ten moment.

Czekam na hejt - proszę tylko - merytoryczny.


  • 0

#2 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 22 grudzień 2018 - 00:16

widać w pl jest to zgodne, przecież wszyscy o tym wiedzą.
A jak by było jeśli dopłaty byłyby nie tylko do hektara ale trzeba było by sie wylegitymować plonem, faktórami. Bałagan na 100 % Ale może pieniądze poszły by tam gdzie powinny.
Ja widze jeszcze jeden problem, w moich okolicach jest masa ugorów, na niektórych można powiedzieć las rośnie, a właściciele działek nie będą ich ulrawiać a tym bardziej nikomu nie wydzierżawią ani nie sprzedadzą. Pieniądze które tam powinny popłynąć wracają do brukseli.
  • 0

#3 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 22 grudzień 2018 - 13:49

Vademecum ty masz problem z nieużytkowanym ugorami ,Opel z całym szeregiem spraw związanych z prowadzeniem działalności rolniczej natomiast prawda jest taka ŻE KAŻDY ORZE JAK MOŻE  a co do oszustw zwykłego rolnika tzw. pospolitego  oni raczej dużych pieniędzy nie otrzymują a jak chcecie poczytać o ukradzionych pieniądzach z Unii polecam artykuły prasowe które za każdym razem ukazują kto kradnie dotacje kto w tym procederze uczestniczy

i jeszcze jedno zawsze możesz uprawiać ekologicznie


  • 0

#4 Opel

Opel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 22 grudzień 2018 - 14:01

Vademecum ty masz problem z nieużytkowanym ugorami ,Opel z całym szeregiem spraw związanych z prowadzeniem działalności rolniczej natomiast prawda jest taka ŻE KAŻDY ORZE JAK MOŻE  a co do oszustw zwykłego rolnika tzw. pospolitego  oni raczej dużych pieniędzy nie otrzymują a jak chcecie poczytać o ukradzionych pieniądzach z Unii polecam artykuły prasowe które za każdym razem ukazują kto kradnie dotacje kto w tym procederze uczestniczy

i jeszcze jedno zawsze możesz uprawiać ekologicznie

 

:) byli i tacy. Tłumaczyli, że oni nie stosują oprysków, bo chcą być jak najbardziej ekologiczni. Skutek - pobrana próbka zboża z magazynu, która wykazała użycie 7 grup chemicznych nie zarejestroanych w ewidencji,której nie było. Później chcieli pobierać z każdej działki próbki ziemi na pozostałości po środkach, ale rolnik się przyznał i wyraził skruchę. Kara - opierdzielili mu z 50% dopłaty.

 

A twierdzenie że każdy orze jak może. Przepraszam ale to jest hipokryzja. Mówimy o kradzieży VATu przez "tych dużych z plecami" to  czy nie jest tym samym kupowanie artykułow rolnych na rolnika sąsiada bo on jest na VAT to go odzyska i się podzielą ? To dokładnie taki sam proceder, z tym, że na mniejszą skalę, ale jednostkowo. W skali całego kraju, rzekłbym, że dość spora sumka się uzbiera, tak więc jak widzimy w rolnictwie też jest szara strefa.

Wiem, że kombinują też tak, że maszynę biorą na kogoś z rodziny, bo on VATowiec to 23% odzyska. A to już dość znaczace kwoty

Inny przykład to taki, że ojciec na VAT, a syn ryczałt. Nagle okazuje się, że Ojciec kupuje 75% artykułów rolnych i z jego ha "sypie" mu 2 tony przy sprzedaży, a syn kupuje prawie nic, a sypie mu zazwyczaj po 10ton z ha.

Potężna luka w VAT.


  • 0

#5 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 22 grudzień 2018 - 15:09

no możliw  możliw  ale ja osobiście jestem ZA KRÓTKA na takie przekręty  co do innych skoro władza to popiera i nic w tym zdrożnego nie widzi  to co mogą zrobić maluczcy sam napisałeś;PLECY, stołki, kasa a nawet w tym interesie może pojawić się dupa zależy na co jest popyt


  • 0

#6 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:08

nikt z was nie zarzuci mi kłamstwa ? 

z tą DUPĄ-czytałam artykuł o budowie trasy Stam w zamian za uczestnictwo w jej budowie wręczano różne fanty i w tym wszystkim pojawiła się także i dupa a właściwie korzyści z jej używania  

coś ze swojego podwórka; przykładowo kiedyś jadąc sprawdzić ogrodzenie leśne , bo taki jest obowiązek w zalesieniu jechałam drogą asfaltową  ze zjazdem w starą drogę (pozostawiono ją pod obwodnicą , zdaje się ze służy kierowcom  za parking) ale wracając do tematu zjeżdżając w tą pozostałość po starej trasie najechałam sąsiadkę zdaje się że czekała na kogoś , oczywiście sąsiadka zaskoczona wręcz zniesmaczona moim widokiem  (może na decyzję) bo to ten okres , druga młodsza paradowała oszczędnie ubrana a naprzeciwko naszych domostw odbywały się polowania (mamy  w łąkach małpi gaj) a obok tego gaju nastawiane ambon i okręg myśliwych z Sieradza , przypuszczam że 

wszyscy zaopatrzeni w lornetki ( a wiecie że wśród myśliwych nie plebs ale sami prezesi , urzędnicy i tak dalej....) stąd  takie zainteresowanie i częste wizyty w miejscu pracy sąsiadki, trzecia zaś najmłodsza wywoziła się z panami przedsiębiorcami ich BMW a potem pytano mnie czy widziałaś ?czy słyszałaś? czy wiesz że? jeżeli sąsiadka oświadczyła że gmina robiła dla niej przetarg pod podział działki ? więc????


  • 0

#7 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:17

a mnie nazwano popierdoloną bo poszłam do sądu po sprawiedliwość , czy zwróciłam się o pomoc do ludzi światłych i wykształconych a to zdaje się nie tędy droga


  • 0

#8 Opel

Opel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:57

Sorry ale to brzmi jak 3 po 3. Jaki masz problem Wyrolowani ? Ktoś cię oszukał czy o co chodzi bo jestem raczej nie w temacie i ciężko się połapać o co Ci chodzi.
Domaniewam że ktoś sprzedał jakaś działkę pod S8 i co?
  • 0

#9 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 12:00

kolego nie chodzi o działke tylko dziure w niej.....
  • 0

#10 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 16:15

Napisano dziś, 09:08

nikt z was nie zarzuci mi kłamstwa ? 

z tą DUPĄ-czytałam artykuł o budowie trasy S 8 tam w zamian za uczestnictwo w jej budowie wręczano różne fanty i w tym wszystkim pojawiła się także i dupa a właściwie korzyści z jej używania  

coś ze swojego podwórka; przykładowo kiedyś jadąc sprawdzić ogrodzenie leśne , bo taki jest obowiązek w zalesieniu jechałam drogą asfaltową  ze zjazdem w starą drogę (pozostawiono ją pod obwodnicą , zdaje się ze służy kierowcom  za parking) ale wracając do tematu zjeżdżając w tą pozostałość po starej trasie najechałam sąsiadkę zdaje się że czekała na kogoś , oczywiście sąsiadka zaskoczona wręcz zniesmaczona moim widokiem  (może na decyzję) bo to ten okres , druga młodsza paradowała oszczędnie ubrana a naprzeciwko naszych domostw odbywały się polowania (mamy  w łąkach małpi gaj) a obok tego gaju nastawiane ambon i okręg myśliwych z Sieradza , przypuszczam że 

wszyscy zaopatrzeni w lornetki ( a wiecie że wśród myśliwych nie plebs ale sami prezesi , urzędnicy i tak dalej....) stąd  takie zainteresowanie i częste wizyty w miejscu pracy sąsiadki, trzecia zaś najmłodsza wywoziła się z panami przedsiębiorcami ich BMW a potem pytano mnie czy widziałaś ?czy słyszałaś? czy wiesz że? jeżeli sąsiadka oświadczyła że gmina robiła dla niej przetarg pod podział działki ? więc????

zobacz ogłoszenie ;
ta działka po środku wyrobisk o numerze 144 to moja działka  , a cena na ogłoszeniu  wzięła się z wypowiedzi przedsiębiorcy  uczestnika pewnej rozmowy
(wiedząc że pamięć ludzka jest zawodna całą rozmowę nagrałam )

  • 0

#11 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 11:21

skąd pomysł nagrywania ? ;

ano stąd że dochodziły do mnie ploty które były po prostu pomówieniami np. 

powiem wam że próbowałam wszystkiego żeby osoby odpowiedzialne za wydanie decyzji odnośnie powstania dziur na Jodłowcu poszły po rozum do głowy i nakazały przedsiębiorcom umiejscowienie się po jednej stronie mojej działki jednak nikt nie był temu przychylny, po drugie z nagranej rozmowy telefonicznej umieszczonej na Rolnik wyrolowany wynika że sami przedsiębiorcy byli dogadani i nikt z nich nie chciał wykupić działki pośrodku

dostając ostrzeżenia od nich "stoi za nami gmina i tak powstaniemy zobaczy pani lub jak nie powstaniemy zaciągniemy panią do sądu dało mi do myślenia w domu chorzy rodzice za płotem z dokumentów na stronie Rolnik wyrolowany wiecie już kto , więc podjęłam pewne kroki aby zniechęcić panów SS którzy proponowali mi najpierw 2 zł za metr kwadratowy działki i że wyrobisko sama sobie zasypie a później przy umowie papierkowej przyrzeczenia dzierżawy dali by 4 zł za metr kwadratowy działki z opcją -wyrobisko zasyp se pani sama , jeszcze jedna padła z ich strony propozycja panowie chcieli mnie do SPÓŁKI ( o tym wspomnieli na spotkaniu z prawnikiem w Częstochowie ) ja miałam liczyć ciężarówki a panowie zdaje się kasę,

myślę że nieudana próba oszustwa wkurzyła kogoś i dlatego przysłano kolejną firmę

druga z firm pojawiła się na polu  niespodziewanie, stanęły w granicy znaczniki pojawiła się odwiertnica poleciałam więc pędem do owych ludzi, wśród nich był człowiek z PRDiM poprosiłam go o wizytówkę nie dostałam jej,  facet się wytłumaczył że zostawił je w samochodzie samochód stał na polnej drodze a panowie w połowie działki , także wszystkie dane pozyskałam z EKW po podziałach działek , później był internet a na końcu gmina

nawet w urzędzie urzędniczka się dziwiła skąd mam tyle danych

ponieważ sąsiedzi zaczęli oszczędnie gospodarować prawdą i nawet sama słyszałam jak listonosz (a mówił to głośno na tyle głośno jak wtedy kiedy to rozmawiano że pewien radny wypierdoli mnie z dzierżawy)  współczuł właścicielce działki 143/2 że przeze mnie biedaczka nie może sprzedać ziemi panom SS coś we mnie pękło, znając możliwości twórcze owych ludzi pomyślałam że tylko rejestrowanie wypowiedzi i zdarzeń ma jakikolwiek sens by dowieść prawdy 

od tej pory baczniej przyglądałam się wszystkiemu co się wokół mnie działo

a co do sprzedaży ziemi przez właścicieli działki 143/2 były one głośne ;

akurat kiedy sąsiad prowadził głośną rozmowę z przedsiębiorcą ja wyszłam z gospodarczego i słyszę jak sąsiad się drze (pominę całą tą rozmowę)

żona która  mu towarzyszyła odezwała się do niego;CISZEJ,BO POPIERDOLENI TO WYKORZYSTAJĄ  zastanawiałam się kogo ma na myśli bo oprócz mnie i moich chorych rodziców nikogo nie było w domu 

w pewnej chwili pojawił się u sąsiadów szwagier radnego powiatowego prywatnie wujek sąsiadki i pyta się CO SIĘ STAŁO?

a mama sąsiadki stwierdziła ; ZADALI  SIĘ Z JAKIMIŚ CH........AMI     I   O

wujek po krótkiej rozmowie pojechał do domu

brat wracając do domu wieczorową porą widział że samochód panów SS stał pod bramą sąsiadki 


  • 0

#12 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 13:10

może cza było sie dogadać a z zasypaniem wyrobiska nie taki problem, jakby to było bliżej mnie to by ci darmo zasypali a powyżej 100 ciężarówek jeszcze dopłacają do dziury.
  • 0

#13 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 13:51

Vademecum zasypać to ty sobie możesz dziurę na ogródku natomiast na rekultywację wyrobiska potrzebna jest DECYZJA

rekultywacja%20-%20tabela_1.jpg

i coś ci powiem że dogadać to się można wówczas kiedy ktoś nie myśli cię oszukać jednak w moim przypadku OSZUSTWO to priorytet


  • 0

#14 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 15:24

ekw.ms.gov.pl.-KSIĘGI WIECZYSTE 

SRW1W/00110825/0

 SR1W /00112948/2    

 

 

http://www.darmowe-w...homosci-rolnej/

 

moi sąsiedzi zdaje się wypełnili to pismo,  [2] Użytki rolne to: grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty rolne zabudowane, grunty pod stawami i grunty pod rowami(fragment tego pisma)

najciekawsze;ZAŁĄCZNIKI które trzeba dołączyć szczególnie STUDIUM i wypis z ewidencji gruntów gdzie widniało; grunty orne

 

https://sprzedajemy....8e55-nr54049191

 

4) po art. 2 dodaje się art. 2a–2c w brzmieniu: „Art. 2a. 1. Nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny, chyba że ustawa stanowi inaczej. Jeżeli nabywana nieruchomość rolna albo jej część ma wejść w skład wspólności majątkowej małżeńskiej wystarczające jest, gdy rolnikiem indywidualnym jest jeden z małżonków.

9) w art. 6 ust. 1 otrzymuje brzmienie: „1. Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadającą kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.”

 

TREŚĆ KSIĘGI WIECZYSTEJ NR SR1W/00112948/2, STAN Z DNIA 2018-02-02  

 UMOWA SPRZEDAŻY/3512/2017/ 2017-08-03

18:59
prowadzonej przez SĄD REJONOWY W WIELUNIU, V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH - SR1W
NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA
Dział I-O Dział I-Sp Dział II Dział III Dział IV
DZIAŁ I-O - OZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI
Nr
podstawy
wpisu
Numer bieżący nieruchomości 1 1, 2, 3, 5
Działki ewidencyjne
Lp. 1. ---
Nr
podstawy
wpisu
Numer działki 145/1 1, 2, 3, 5
Obręb ewidencyjny (numer, nazwa) 6, JODŁOWIEC
Położenie (numer porządkowy /
województwo, powiat, gmina,
miejscowość)
Lp. 1. 1
ŁÓDZKIE, WIELUŃSKI, WIELUŃ,
JODŁOWIEC
Sposób korzystania R - GRUNTY ORNE
Przyłączenie (numer księgi wieczystej, z
której odłączono działkę, obszar)
SR1W / 00108492 / 9, 0,7680 HA
Lp. 2. ---
Nr
podstawy
wpisu
Numer działki 146/1 1, 2, 3, 5
Obręb ewidencyjny (numer, nazwa) 6, JODŁOWIEC
Położenie (numer porządkowy /
województwo, powiat, gmina,
miejscowość)
Lp. 1. 1
ŁÓDZKIE, WIELUŃSKI, WIELUŃ,
JODŁOWIEC
Sposób korzystania R - GRUNTY ORNE
Przyłączenie (numer księgi wieczystej, z
której odłączono działkę, obszar)
SR1W / 00108492 / 9, 0,7783 HA

 

 

i przy sprzedaży wypełniano zdaje się ten druk;   

              

 

https://sprzedajemy....8e55-nr54049191

 

  • 0

#15 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 02:36

Wiedziałaś że masz do czynienia z kombinatorami i oszustami, walczyłaś z nimi i jeśli dobrze pojmuje twój problem, to przegrałaś. Mało tego, miałaś świadomość że jesteś za słaba i sama.
Mogłaś coś ugrać dla siebie np. sprzedać kruszywo i zarządać zgody na zaspanie - przecież dla tych ludzi taka zgoda to tylko kartka papieru z podpisami.
Swojego należy bronić ale jeśli masz świadomość że nie obronisz to co ? dla zasady ? to mało!
Teraz już nic nie zrobisz a zyskałaś tylko wrogów. Jest takie powiedzenie mierzyć siły na zamiary..
I prosze nie traktuj tego jako złośliwość - nie mam zamiaru prowadzić utarczki na słowa...
Mądrości są różne, te odziedziczone z genami, wyuczone i życiowe.
Naszło mnie to po tym jak moja córka dostała role Heroda w jasełkach, a co za tym idzie chciałem jej przytoczyć fakty z życia tego władcy, wiadomo, że jest wesja biblijna ale jest i ta druga opisana w googlach. Przytoczyłem jej obie i 6-cio latek w jednej z wersji stwierdził że to był màdry król.
Myślę że tej mądrości tobie koleżanko zabrakło.
  • 0

#16 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 09:14

Uważasz zatem Vademecum że jestem głupią wiejską pindą  która z motyką ruszyła na słońce a rolnicy którzy wyszli na drogi to frajerzy którym nudzi się w domu?

mówisz że wszyscy pokrzywdzeni i ich historie ukazane w programach Jaworowicz i eksperci w jej programie to PIC I FOTOMONTAŻ i promocja w dostępie do fotela w europarlamencie ?

 

co do tego że nie znam prawa które mi  przysługuje masz rację dlatego o ile mnie było stać korzystałam z porad PRAWNIKÓW i to oni mi wyjaśnili że przedsiębiorcy kłamią w dokumentach ponieważ gdyby pisali prawdę wielu z nich nie otworzyło by swoich gospodarczych działalności

o to dlaczego akceptuje to Warszawa, Łódź , Wieluń , SĄD domniemywam i tyle

 

gdybym uważała że wszyscy przedsiębiorcy to złodzieje ,prawnicy naciągacze a partie obecnie rządzące nie różnią się od siebie - ale czy wszystkich można pakować do jednego wora powiedz sam?

 

Na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy z dnia z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r. Nr 228, poz. 1947 ze zmianami) zabrania się wydobywania kopalin wykonywanego inaczej niż jako koncesjonowana działalność gospodarcza w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Jeżeli decyzje o pozwoleniu na budowę lub pozwolenie wodnoprawne nie określają ilość ani sposobu zagospodarowania materiałów pozyskanych w wyniku prowadzonych prac ziemnych, a inwestor zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie wydobywania kopalin (zarówno w celu sprzedania, oddania w ramach rozliczenia za wykonaną pracę, czy „rozdania” sąsiadom, itp.), to powinien przed wykonaniem takiej działalności uzyskać koncesję na wydobywanie ze złoża w trybie przepisów ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

 

Wydaje się być wskazanie uzgadnianie takich decyzji, na zasadzie współpracy między organami, pomiędzy organem właściwym do wydania decyzji pozwolenie na budowę czy pozwolenie wodnoprawne a organem nadzoru geologicznego. W praktyce będzie to współpraca między wydziałami w starostwie (odpowiedzi udzieliła Lidia Król)

 

http://orzeczenia.ns...doc/B23FEED0E7 

 

co do wrogów ; od dzieciństwa żyje wśród nich więc jestem przyzwyczajona 


  • 0

#17 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 09:30

przepraszam coś nie tak z powyższym linkiem, więc go powtórzę; to odnośnie SPÓŁEK 

 

http://orzeczenia.ns.../doc/B23FEED0E7

 

dołączam sygnaturę sprawy na wszelki wypadek:

 

III SA/Łd 272/15 - Wyrok WSA w Łodzi


  • 0

#18 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:14

koleżanko, z tego co podajesz uważam że jesteś pokrzywdzoną bez jakichś obrażających określeń.
Co do motyki i księżyca to sama sobie odpowiedz.
Napisałem jak ja to widze w świetle twojej krzywdy, sama popatrz na stopień twojej a tych pokazanych przez Jaworowicz, mój ojciec oglądał jej programy, ale mnie to wkurzało jak ludzie dają sobie robić krzywde.
O protestujących nigdy źle nie mówiłem i nie powiem, skoro protestują to coś jest nie tak.
Natomiast sama popatrz ile sie mówi a nie działa i jakie są efekty tych protestów - to jest za słabe a bardziej brak walki całego kraju, małe grupki nic nie wskurają. Zobacz że rozchodzą sie po obietnicach i ile jest ich zrealizowanych.
Mnie sie nie podoba że szczególnie po 89 roku jesteśmy śmietnikiem zachodniej europy gdzie dalej rozwiną sie handel z zach. kapitałem we wszystkich dziedzinach, a wybitni ludzie zasilają zachodnie firmy. Sam odczułem wojenke pysiorów ze wschodem, co moge ? napewno nie będe z tym walczyć w pojedynke, napewno będe o tym mówić.
Jestem rolnikiem i nic tego nie zmieni, wkurza mnie że ze sporego areału nie można godnie żyć. Ponad 25 lat brodziłem w gnoju i co ? Odbieram to jako potężne doświadczenie i zarazem porażke.
Nie będe tu pisać jak w temacie sie zciąłem z doradzcami min. podatkowymi, urzędasami w zus.
  • 0

#19 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:25

Powiem jeszcze że wracając z świnoujścia do siebie, akurat przez poznań, kalisz miałem okazje wysłuchać programu w radio z terenów powiem twoich o aferze z przed lat, pomyślałem o twoich problemach. Afere napewno wszyscy znają - pewnie do tego czasu prócz mnie.
Jeden mocny stankwiskiem kazał sobie płacić łapówki za zatrudnienie, zaciekawiło mnie, dalej przemyślenia sędzi co może a czego sie obawia.
Niesamowite co można wyprawiać w naszym kraju.
stety musze jexhać
  • 0

#20 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:39

http://www.kowr.gov....adawane-pytania

 

wypełniając druk zbywcy i nabywcy

 

https://sprzedajemy....8e55-nr54049191

 

odnoszę wrażenie że uczestniczę w ogromnym oszustwie potwierdza to słowa prawników ;to są jaja za które powinno się ponieść konsekwencje prawne


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych