Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deutz-Fahr 4.50 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 20:01

chłodzenie to super sprawa ja nie widzę lepszego rozwiązania kombajny zbożowe są chłodzone powietrzem i bardzo dobrze znoszą pracę co do skrzyni to nie wiem jak jest w 4.50 bo nie posiadam u mnie zdarzało się że biegi wyskakiwały. A MF mi z tańszych podoba się taki

otomoto.pl/massey-ferguson-3125-z-tuzem-A95046.html
lub
otomoto.pl/massey-ferguson-3115-1990r-115km-A108441.html

lecz nie wiem za dużo o nich wiem tylko że sprzęgło jest na siłownik który z czasem może wymagać regeneracji, oglądałem właśnie taki ciągnik u gospodarza i sprzęgło chodzi mu bardzo luźno przez ten właśnie siłownik. Niestety znajduje się on w skrzyni i trzeba rozpołowić ciągnik żeby go naprawić. Ale tak to był z niego bardzo zadowolony ma go już kilka lat i w porządku i co ważne ma EHR.
  • 0

#22 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 20:19

a powiedz mi, bo wiedze że masz dużą wiedzę, co może być przyczyną ze biegi wyskakują w Deutz-u?
  • 0

#23 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 20:53

u mnie zdarł się tryb od wstecznego i wyrzucało może być także synchronizator nie jestem znawcą po prostu trochę się interesuje tym co posiadam. Moim skromnym zdaniem Trochę źle skonstruowano wajchy które u mnie mają spory luz i latają jak chcą. musisz obejrzeć dokładnie Deutza jeśli wybierzesz czy akurat w nim biegi nie wyskakują i po prostu całego dokładnie obejrzyj wiesz już co i jak czego szukać nie wiem jak jest w tych ciągnikach ale u mnie jest zarąbista sprawa z przednią maską w ciągu 2 minut mogę ją podnieść i będzie całkowicie widać silnik.


Jeżeli będziesz chciał dokładnie obejrzeć silnik to:
-zdejmujesz osłony boczne
-jeżeli tłumik jest przykręcony to odkręcasz ( u mnie nie jest przykręcony tłumik ma takie specjalne nacięcie w miejsce którego jest wsuwany w kolektor wydechowy).
-z przodu (przy przedniej siatce) u góry są dwie zawleczki trzymające główną maskę jedna po lewej druga po prawej wyciągniesz je i ładnie maskę do góry podnosisz.
-jak już to zrobisz to jak stoisz przodem do ciągnika po lewej stronie powinna być plastikowa osłona na dwa zatrzaski zdejmij ją i tam znajdują się 2 chłodnice jedna większa a druga w głębi mniejsza tak jest przynajmniej u mnie lecz mogę się trochę mylić w końcu to trochę inne maszyny.

Pozdrawiam
  • 0

#24 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 21:53

jak biegi bd wyskakiwać to naprawa ile mniej wiecej moze kosztować?
  • 0

#25 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 22:08

coś koło 3000 zł z naprawą około 2000 zł tryb jeżeli to tryb poszedł a synchronizator to nie wiem nie robiłem.
  • 0

#26 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 22:18

Dzięki za porady.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych