Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak oszukać rolnika-budowa infrastruktury drogowej w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 13:24

ostrzegam rolników ; każdego z was może to spotkać 

podaję link do strony gdzie opisałam moją sytuację

https://www.facebook.com/wyrolowani/


  • 0

#2 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 15:19

I na dodatek nie byłaś stroną tego postępowania. Znam znacznie lepsze "smaczki" w tym temacie, niestety. Mafia piaskowa i tyle. Może mogę coś pomóc? Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów na Forum!


  • 0

#3 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 12:00

A co myślicie o tym że CBA wpadło do Urzędów Marszałkowskich. Pamiętajcie Marszałek + Burmistrz(Wójt) = Sprzedaż Rolnika


  • 0

#4 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:38

Nie wiem po co tam "wpadło". Obszary wiejskie to 93,2% powierzchni na których mieszka 38,6% ludności Polski. Przy podziale środków na poszczególne województwa w ramach regionalnych programów operacyjnych zastosowano następujący algorytm:

  • 80 procent środków zostało podzielone proporcjonalnie do liczby mieszkańców w poszczególnych województwach.
  • 10 procent środków dzielone jest proporcjonalnie do liczby mieszkańców w województwach, w których średni poziom PKB na mieszkańca w latach 2001- 2003 był niższy od 80 proc. średniego poziomu na mieszkańca w kraju.
  • 10 proc. środków wsparcia jest przeznaczone dla tych powiatów, w których średnia stopa bezrobocia w latach 2003-2005 przekraczała 150 proc. średniej krajowej.

Zobaczmy na efekty jak podzielili te środki marszałkowie.

  1. Na badania i rozwój technologiczny, innowacje i przedsiębiorczość wydano 31,2 mld zł, z tego na wsi 2,6 mld zł czyli 8,3%.
  2. Społeczeństwo informacyjne 8,2 mld zł, z tego na wsi 0,7 mld zł czyli 8,3%.
  3. Rozwój zasobów ludzkich 21,3 mld zł, z tego na wsi 0,4 mld zł czyli 2,0%.
  4. Transport 54,8 mld zł, z tego na wsi 7,5 mld zł czyli 13,7%.
  5. Energetyka 3,5 mld zł, z tego na wsi 0,5 mld zł czyli 13,0%.
  6. Ochrona środowiska i zapobieganie zagrożeniom 19,1 mld zł, z tego na wsi 3,2 mld zł czyli 16,8%.
  7. Infrastruktura społeczna, kultura, turystyka oraz rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich 18,7 mld zł, z tego na wsi 2,2 11,8%.

Razem na wieś wydano w latach 2007-2013 17,1 mld zł czyli 10,9% wszystkich środków, a należy zauważyć że tu wchodzi PROW. Wniosek jest taki, że większość z tych 156,8 mld zł posłużyło kupowaniu głosów i innym prywatnym interesom marszałków, np. w zamian za http://www.dziennikl...z-psl,id,t.htmlmarszałek otrzymał http://www.fakt.pl/w...-spolki/vbms6mc

Wystarczy posłuchać jak wójtowie na dożynkach i festynach organizowanych ku czci marszałków wygłaszają peany. Marszałkowie są z PSL, wójtowie przeważnie też. Podział pieniędzy wygląda mniej więcej tak, że przed wyborami marszałek wzywa wójta i mówi że jak będą głosy to będą pieniądze. Wójt/burmistrz jedzie do siebie i "orze" żeby te głosy zdobyć. I nie ma znaczenia czy wójt/burmistrz jest z PSL czy Prawa i Sprawiedliwości, no może z tą różnicą że ci drudzy na każdą złotówkę muszą "wyorać" więcej głosów dla miłościwie panującego marszałka. Potem mamy 25% głosów nieważnych i 50% na marszałka Struzika. Dzięki pieniądzom od marszałka wójt/burmistrz jest dobry i ma głosy na następną kadencje. I w ten sposób wójt/burmistrz z marszałkiem panują wiecznie, a przynajmniej dożywotnio, a wieś mają w głębokim poważaniu bo w miastach głosów dostaną więcej i stanowiska dla narzeczonych bez kwalifikacji ale z predyspozycjami genetycznymi o wiele bardziej intratne.

Koledzy mi opowiadali, że w dniu ostatnich wyborów w kościele był marszałek. Ksiądz podczas mszy wymieniał imię marszałka znacznie częściej od imienia Pana Boga, a na koniec nakazał aby wierni po mszy poszli do lokali wyborczych i oddali głos ma marszałka. Cóż, takie jest życie. Marszałek może rozdawać srebrniki.

A wracając do CBA to koledzy marszałka, starostowie, wójtowie/burmistrzowie zadbali aby prokuratorzy i sędziowie też na tym skorzystali więc "jestem spokojny" tak jak byłem spokojny o sprawę żłobka/prezesa Ciepłowni w Skierniewicach. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów z Forum!


  • 0

#5 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 13:27

I myśli pan że to wszystko to PIC -FOTOMONTAŻ ? wkrótce się przekonamy ,dziękuję za wypowiedź.


  • 0

#6 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 21:45

Panem się nie urodziłem za co jestem wdzięczny Panu Bogu.

Wiem, że niepełnosprawny umysłowo za kradzież batonika idzie siedzieć a np. podejrzany o "przyjęcie korzyści majątkowej" były poseł PSL cieszy się wolnością. Tak obserwując co się dzieje to można iść siedzieć jeżeli ukradnie się mniej niż milion. Jeżeli się ukradnie powyżej tej kwoty to można czuć się bezkarnie, a nawet kpić z organów ścigania. W sejmikach "chodziły" kwoty znacznie większe więc jestem "spokojny" w tej kwestii. Pewną sędzinę która podrabiała testamenty i na ich podstawie sama stwierdzała spadek na własną rzecz kamienic w Poznaniu inny sędzia skazał na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za nomen omen "nieumyślne wprowadzenie do obiegu dokumentów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej". Ponieważ przestępstwo było nieumyślne więc skazanie nie stanowi przeszkody do zajmowania stanowiska sędziego i pani sędzia nadal jest sędzią i wydaje wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Bratanek małżeństwa sędziów został skazany za zgwałcenie i zabójstwo dziewczyny na dwa lata w zawieszeniu na pięć przez sędziego, kolegę tego małżeństwa. Młody człowiek, jak ustaliła prokuratura, "popełnił samobójstwo" wypijając endosulfan. Z protokołu sekcyjnego wynika, że trucizna była wszędzie w organizmie z wyjątkiem treści żołądka.

Zwróć uwagę na to co się dzieje wokół TK. Bronią jak niepodległości tego aby pani sędzia która ukradła w majestacie prawa kamienice (chroni ją przed zwrotem dobra wiara ksiąg publicznych) nadal była sędzią, aby ci co ukradli dostatecznie dużo aby się podzielić mogli się nadal dzielić bo przecież oświadczenia majątkowe sędziów są ściśle tajne, a radnych w gminie publiczne. To o to chodzi tak naprawdę z tym Trybunałem. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów z Forum!


  • 0

#7 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:59

Jakiś czas temu byłam w Niemczech tak trochę z ciekawości i żeby jak część Polaków zarobić 

byłam tam świadkiem pewnej sytuacji; ponieważ praca polegała na wyrywaniu i przygotowaniu warzyw do sprzedaży ale przejdę do sedna byłam świadkiem zdarzenia z udziałem starszej kobiety która zrobiła sobie krzywdę na polu, na pole przyjechał właściciel gospodarstwa ,człowiek który był odpowiedzialny za ludzi poprosił go aby odwiózł kobietę do "baraku" na to Niemiec odpowiedział że POLSKICH ŚWIŃ nie zabiera do samochodu. Z tym określeniem spotkałam się już wieki temu kiedy koleżanka w nagrodę wyjechała do tego kraju i to od niej po raz pierwszy dowiedziałam się że nas Polaków tak się określa. Przypatrując się mojej sytuacji zastanawiam się czy to aby nie jest prawdą i zamiast dumnego orła w godle powinna pojawić się świnia (nie obrażając tego zwierzęcia) . 


  • 0

#8 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 18:19

Jeżeli ktoś poczuł się urażony moim wcześniejszym wpisem - przepraszam nie było moim zamiarem nikogo obrażać. Szlak mnie trafia jak postępują z nami rolnikami i nie tylko , mówią że w jedności siła więc musimy się wspierać i walczyć o swoje.Ja próbuję może nieudolnie ale próbuje trzymajcie za mnie kciuki Pozdrawiam wszystkich czytających FORUM. 

                                                                 WYROLOWANA


  • 0

#9 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 17:23

Dalszy ciąg mojej sprawy; przeczytajcie i oceńcie sami:
http://orzeczenia.ns.../doc/C535ABB73A
sprawa opisana na stronie:
https://www.facebook.com/wyrolowani/
 
  •  

  • 0

#10 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 09:38

Nielegalne wydobycie 

http://orzeczenia.ns.../doc/B23FEED0E7


  • 1

#11 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 14:17

Wcześniejszy wyrok i ten który podam teraz to najlepsza nauczka dla rolnika.

A mówią: jak milionerem źle zainwestować.

http://orzeczenia.ns.../doc/EF21E327E7


  • 0

#12 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 14:32

Przepraszam to powiedzenie prawidłowo brzmi:     jak z miliardera zostać milionerem - źle zainwestować  ;)


  • 0

#13 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 16:38

Szanowni czytelnicy forum mam do was pytanie czy wasze miejscowości  objęte są nowymi zdjęciami lotniczymi? są to zdjęcia które są robione dla geoportalu i pod mapki pod dopłaty.To co udało mi się znaleźć to zdjęcia Jodłowca woj. łódzkie z 2015 r. Dzwoniłam do firmy która się zajmuje wykonywaniem zdjęć lotniczych i usłyszałam dziwną odpowiedź , prawdopodobnie gmina Wieluń a w szczególności miejscowość Jodłowiec jest obszarem podlegającym ochronie ze względu na obwodnicę Wielunia i przekrętami związanymi z jej budową . Zastanawiam się kto płaci za tą ochronę i jaki syf się za tym kryje  oprócz kopalń na Jodłowcu.

Czyżby władza wstydziła się swoich decyzji? Napiszcie                                                                          Pozdrawiam Wyrolowana


  • 0

#14 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 22:36

Jak chcesz Koleżanko powiększyć swoją działkę to dam Ci przepis. Idziesz do geodety biegłego sądowego i się dogadujesz. Występujesz o rozgraniczenie z drogą. Tak nie zyskasz na tym ale spokojnie. Nie podpisujesz protokołu granicznego i idziesz do sądu. Biegły sądowy sporządza operat geodezyjny i opinię dla sądu. W sądzie wyrażasz zgodę na granicę wyznaczoną przez biegłego geodetę. Sąd nakazuje zarejestrować operat geodecie choć operatu nawet nie widział. Nigdy ten operat nie był w aktach a nawet w sądzie! Biegły geodeta oprócz granicy z drogą zmienia granice Twojej działki z działkami sąsiednimi co uwidacznia jedynie w operacie. Zgodnie z postanowieniem rejestruje ten operat czyli wprowadza zmiany w ewidencji gruntów. Operaty rejestrowane przez geodetów na podstawie postanowienia sądowego są rejestrowane bez kontroli merytorycznej i faktycznej jakiej podlegają inne operaty więc Twoi sąsiedzi o nim nic nie wiedzą, a ewidencja gruntów o takich zmianach nie ma nawet prawa informować. Dalej jest już z górki. Rozgraniczasz z sąsiadami i sąd wyznacza nową granicę wg tych danych które są w ewidencji gruntów. Jeżeli na Twoim nowym gruncie znajdują się budynki sąsiada to musisz jeszcze zainwestować w bardzo dobrego adwokata. Bardzo dobry adwokat to taki co zna sędziego. Wtedy sąd od razu nakaże sąsiadowi rozebrać budynki znajdujące się na Twoim nowym gruncie. Jak się będzie upierał to Ty możesz to zrobić na jego koszt. Przecież sąsiadowi zostało jeszcze trochę działki więc komornik będzie miał z czego ściągnąć.

Takich różnych przepisów na przekręty sądowe mogę podać dosłownie setki. Ja stoję po stronie zarówno prawa jak i sprawiedliwości oraz pokrzywdzonych. Wierzę, że prawo będzie służyło sprawiedliwości, a nie będzie tak jak teraz samodzielnym bytem. To tak dla wyjaśnienia.

Też jestem z łódzkiego. Kilka razy w miesiącu jestem w Piotrkowie Trybunalskim. Może mogę pomóc? Pozdrawiam!


  • 0

#15 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 09:10

Ciekawe jest to co Pan pisze Panie Grzegorzu ale nie zupełnie o to pytałam. Wiecie( przynajmniej rolnicy )że rok w rok dostajemy z ARIMR zdjęcia naszych działek i działek sąsiednich (aktualne zdjęcia ).Zastanawiam się dlaczego przysłano mi do domu zdjęcie mojej działki z 2015 roku  a nie zdjęcie z 2016 r(na którym widać dwa wyrobiska ). Jak myślicie dlaczego? , ponownie zadam to pytanie ;CZY WŁADZA SIĘ WSTYDZI SWOICH DECYZJI ?

Może istnieją zdjęcia gminy Wieluń;

okolice SIENIEC, JODŁOWIEC a ja ich nie odnalazłam . Chętnie skorzystam z pomocy,poproszę tylko o link do takiej strony.

                                                                                                                                                                                        Pozdrawiam 


  • 0

#16 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8628 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 13:01

Mi próbował dement zasiedzieć pas 4 m. niedawno kupionej działki. Sąd zwrócił się gdzieś do wa-wy i przysłali zdjęcia lotnicze od roku 1954 do 2010? Po 2 zdjęcia na 10 lat ,wszystko tam widać. Geoportal też daje obraz, a jest jeszcze jakaś strona dla rolników do tworzenia map pół, niestety nazwa nie przychodzi mi do głowy.
  • 0

#17 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 14:12

Kochani ale mi nie chodzi o granice a raczej o to co za nimi , nie ma na zdjęciu z ARIMR drugiego wyrobiska czyli wyrobiska z działki 143/1 szukam zdjęcia z 2016 roku jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczna.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                        Pozdrawiam


  • 0

#18 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 22:24

Jeżeli są takie zdjęcia to się je wydobędzie. Będę w piątek w Piotrkowie Trybunalskim w Klubie Gazety Polskiej przy ul. Szewskiej 3 od godziny 10.00. Pozdrawiam!


  • 0

#19 Wyrolowani

Wyrolowani

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 14:55

Proszę pamiętać że zdjęcia lotnicze na terenie Polski wykonuje więcej niż jedna firma ja dzwoniłam do kilku.Jeżeli coś jest pod ochroną to na pewno nie okolice obwodnicy Wielunia; Sieniec , Jodłowiec bo po co , w okolicy ani wyrzutni rakietowej, elektrowni atomowej ani jednostki wojskowej nie odnajdziesz

skąd pomysł  na ochronę i kto za to płaci ?

                                                                                                                                                                     Pozdrawiam


  • 0

#20 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 18:08

Jednak te które można wykorzystać jako dowód muszą być zrobione i przyjęte do zasobu geodezyjno-kartograficznego. Jest część zasobu niejawna, ale to dotyczy rozdzielczości. Pozdrawiam!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych