Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dopłaty do ras rodzimych

dopłaty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin Ziółkowski

Marcin Ziółkowski

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 25 maj 2016 - 19:49

Cześć.

Mam pytanie jak to jest z dopłatami do hodowli ras rodzimych. Czy też żeby mieć dopłatę trzeba min. 3 szt mieć jak przy tej dopłacie podstawowej do krów?


  • 0

#2 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 26 maj 2016 - 13:14

Jako że z urzędu;-) przypominam nie wstawiamy linków do stron, innych for o podobnej tematyce jak nasze, to wynika z regulaminu naszego forum.
jeśli chcecie pomóc użytkownikowi i przy okazji nie łamać zasad regulaminu wyślijcie PW do danej osoby.
  • 0
Moja siła robocza c355 i mtz80

#3 spawer94

spawer94

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 26 maj 2016 - 16:25

Jeśli interesują cię dopłaty do bydła  ras rodzimych to  trzeba mieć minimum 4 krowy,  ras objętych programem ja mam na chwile obecną 9 polskich czerwonych i 4 cielaki. mleka za dużo nie mają ale przy obecnych cenach to nawet lepiej. dopłaty się zmieniają ale zawsze są powyżej 1tys na sztuke


  • 0

#4 Marcin Ziółkowski

Marcin Ziółkowski

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 26 maj 2016 - 20:40

Dzięki , pogrzebałem trochę w necie i znalazłem co nieco. Widzę, że te dopłaty to przez 5 lat tylko ,wiec nie wielki to biznes chyba bo jak polska czerwona daje mniej mleka od innej nie objętej programem ochrony ras rodzimych to jednak ta różnica w mleku jest bardziej opłacalna nawet przy obecnej  jego cenie. A przy okazji,jak to rozumieć? Zwierzęta muszą być wpisane do ksiąg w odpowiednim związku hodowców, a także mieć potwierdzone przez Instytut Zootechniki uczestnictwo w programie ochrony zasobów genetycznych.

Czy te wpisy dotyczą rasy czy konkretną sztukę się wpisuje?


  • 0

#5 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 26 maj 2016 - 23:08

Księgi prowadzi się odrębnie dla ras, linii hodowlanych albo odmian w obrębie rasy oraz płci bydła. Wpisy dotyczą konkretnego i oznakowanego zwierzęcia. Księgi prowadzi Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Aby krowa lub jałówka rasy Polskiej Czerwonej została wpisana do części wstępnej w przypadku zwierząt posiadających pochodzenie tylko po matce musi odpowiadać standardowi hodowlanemu, a przy znanym pochodzeniu posiadać udział min.75 % genotypu rasy Polskiej Czerwonej. Aby krowa lub jałówka rasy Polskiej Czerwonej została wpisana do części głównej musi posiadać dwa pokolenia przodków wpisanych do księgi tej rasy w części głównej lub wstępnej oraz posiadać udział min. 93,75 % genotypu rasy Polskiej Czerwonej. Księga buhajów rasy polskiej czerwonej nie zwiera części wstępnej i buchaj musi spełniać warunki księgi głównej aby został wpisany do księgi. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów Forumowiczów!


  • 0

#6 spawer94

spawer94

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 28 maj 2016 - 08:04

dla mnie  te krowy są dobre bo z mleka robie przetwory, a jak bym miał np same biało-czerwone albo hf to nie wyrobił bym wszytkiego i chcąc nie chcąc musiał bym oddawać do mleczarni po 60gr.

a wracając do tematu kolega ci wytłumaczył to w wyczerpujący sposób. po prostu nie możesz mieć 1 lepszej krowy z rp w paszporcie, musisz mieć udokumentowane że ma ona pokrewieństwo w swojej rasie


  • 0

#7 Marcin Ziółkowski

Marcin Ziółkowski

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 28 maj 2016 - 17:13

Dziękuję za podpowiedzi. Widzisz Spawer ja też mam nadzieję że będziemy jakieś sery wyrabiać bo z mleka to wiadomo jakie pieniądze są.I tak rozważam co warto. Pierwszą krowe kupię pewnie dopiero w sierpniu, bo jeszcze oborę wykańczam i takie tam inne. 


  • 0

#8 spawer94

spawer94

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 28 maj 2016 - 19:43

Na te sery to znajdz sobie najpierw zbyt bo robienie w ciemno to nie interes, kiedyś tak robiłem to połowa się psuła bo nie było komu sprzedać. To teraz nie masz krów?


  • 0

#9 Marcin Ziółkowski

Marcin Ziółkowski

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 29 maj 2016 - 05:58

Na te sery to znajdz sobie najpierw zbyt bo robienie w ciemno to nie interes, kiedyś tak robiłem to połowa się psuła bo nie było komu sprzedać. To teraz nie masz krów?

Myślę ,że zaczynając od niewielkiej ilości będzie gdzie sprzedać ,badając trochę rynek nie obawiam się . Nie mówię tu o produkcji przemysłowej czy nawet po 100 kg dziennie. Tak na zasadzie dorobienia. Sam zresztą jestem wegetarianinem i mam znajomych wege, więc nawet częśc to zejdzie wśród nich. Jest zainteresowanie. Nie jeszcze nie mam .


  • 0

#10 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 29 maj 2016 - 23:48

można robić dojrzewające, one mogą leżeć lata ...
  • 0

#11 spawer94

spawer94

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 30 maj 2016 - 19:19

osobiscie wole sprzedawać na bieżąco


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dopłaty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych