Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie kury i ile zboża dla 40 kur ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdaśRol

AdaśRol

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 07 luty 2016 - 19:39

Siemanko..
Na wiosnę planuję zakup 40 kur niosek żeby zając się produkcją jajek.
Znalazłem dobrego odbiorcę i stąd pomysł.
Powiedzcie jaką rasę kur najlepiej wybrać myślałem nad zielononóżką ale może polecicie lepsze.
Ile potrzebował bym zboża na wykarmienie żeby nie martwić się że nie starczy mi do następnych żniw.
Chodzi mi też o to na jakim areale musiał bym posiać to zboże i jakie najlepiej (pszenica, pszenżyto ? )
Pozdrawiam ! 


  • 0

#2 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8625 postów

Napisano 07 luty 2016 - 19:47

pszenica i owies i bezłuski, i zielenine, lucerne możesz zbierać ilebądź w roku, do tego cokolwiek z ważyw, marchew, kapuste, dynie. Zawsze możesz coś dokupić, kukurydzy raczej uprawiać nie będziesz, a jest ważna dla niosek. Też ot tak odrazu niosek mieć nie będziesz.
  • 0

#3 AdaśRol

AdaśRol

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 07 luty 2016 - 19:56

Wiadomo że jak kupię to z miesiąc muszę podchować żeby zaczęły nieść..
Ale chodzi mi o określenie ile zboża bym potrzebował żeby to wykarmić i o areał na jakim musiał bym posiać 0,5 hektara styknie ?


  • 0

#4 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8625 postów

Napisano 07 luty 2016 - 20:01

no, wiesz pszenicy można zebrać na 1 ha i 12 ton, i 2 tony... Ja tam znawcą drobiu nie jestem, poczekaj aż forumowi drobiaże sie odezwą :) zasiej ile masz pola, a co ma leżeć odłogiem reszte sprzedasz.
  • 0

#5 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 07 luty 2016 - 20:40

Zielononóżki nie są dobrymi nioskami, lepiej szukaj leghorn, messa bądź rossa to są typowo nieśne rasy kur, co do rzywienia vademecum napisał co jest dobre dla kur, u mnie dobrze schodzi pszenzyto, jeśli o areal chodzi to myślę że styknie jeśli dasz im warzywa i zielone to zboża tak dużo nie zjedzą
  • 0
Moja siła robocza c355 i mtz80

#6 AdaśRol

AdaśRol

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 07 luty 2016 - 21:07

Znaczy kury były by i tak cały czas na wybiegu to trawę by miały pod dostatkiem.
Robert dzięki za info w sprawie ras na pewno poczytam i podejmę decyzję 
Tzn jeśli chodzi o areał to mam 3ha ale oddałem w dzierżawę znajomemu rolnikowi i klapa bo jak mu teraz powiem że oddaj mi bo będę robił..
Ale mam jeszcze niecałe 0,5 ha także to uprawię i styknie a za rok czy dwa dzierżawa się skończy także będzie spoko ! 
 


  • 0

#7 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8625 postów

Napisano 07 luty 2016 - 21:47

to chyba bierzesz coś za dzierżawe ? możesz sie dogadać kilkaset kilo pszenicy z ha i masz bez roboty....
A wybieg jest potrzebny tylko przy kurach nawet trawa nie chce rosnąć, też w gre wchodzi wielkość wybiegu.
  • 0

#8 AdaśRol

AdaśRol

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 07 luty 2016 - 22:35

Za dzierżawę nie biorę nic pieniędzy i to by był dobry pomysł dogadał bym się że za tą dzierżawę wezmę trochę worków zboża i by było tylko nie wiem czy gospodarz się zgodzi ale przy najbliższej okazji z nim porozmawiam bo wujek też daje mu pole w dzierżawę i zawsze po żniwach zostawia mu parę worków pszenicy :D 
Co do wybiegu to jest bardzo duży całe podwórko przód tyło nawet nie jestem w stanie określić ile metrów tam jest.


  • 0

#9 okurcze

okurcze

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 18 luty 2016 - 16:52

Panowie, a jakie dodatki dajecie kurą? Bo chciałbym coś z klubu superhodowcy, zwracają sporą czesc kasy


  • 0

#10 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 25 luty 2016 - 19:31

Jedna dorosła kura zjada ok.200 g. zboża na dobę + zielonkę tak więc łatwo policzyć ilość kur x200g x 360 dni to tyle w temacie-pozdrawiam


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych