Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak osiągnąć duże plony pszenicy powyżej 8 t


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawelotreba

Pawelotreba

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:18

Jak osiągnąć plon pszenicy ozimej powyżej 8t prosze pomuszcie napiszcie jakie nawozy opryski na co i od czego i dawki na ha
Z góry dziękuję wszystkim którzy mi napiszą co i jak ☺
  • 0

#2 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:43

tia, każdy producent to wie.... Mając dobrą ziemię II lub IIIa, IIIb o odpowiednim poziomie wody gruntowej możesz się pokusić na plony rzędu 8-12 ton pszenicy z ha, a i zapomniałem potrzebny jest jeszcze odpowiedni przebieg pogody, a tego nikt ci nie zagwarantuje.
Zaczynasz od odczynu ph i przedplonu, powiedzmy rzepak lub motylkowate. Trzymanie się terminów agrotechnicznych. Nawożenie znajdziesz w literatuże, ochrone również.
  • 0

#3 Pawelotreba

Pawelotreba

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:49

Mam klasę ziemi 2 i 3 przedplonem był rzepak więc jakie nawozy w jakiej ilości stosować opryski tak samo jakie dawki i kiedy
  • 0

#4 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 22:12

to start masz dobry, jeszcze odczyn ph. na południu optymalny ttermin siewu to koniec września w ilości wg. mtn. nawożenie pod korzeń to 120 kg fosforu, 180 potasu na ha. Odpowiednim jest polifoska 6 w dawce 600 kg. na ha. na wiosnę 250 saletry amonowej, a późnie 150 mocznika. oczywiście na ha. dalej nawożenie dolistne. fungicydy i insektycydy wg. wskazań na polu. pierwsze zabiegi nawet w jesieni w zależności od patogenów. Najlepiej wkręć się w jakąś firmę która robi experymenty i obserwacje w terenie.
Wszystkiego nieda się napisać.
  • 0

#5 Pawelotreba

Pawelotreba

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 06:23

Wielkie dzięki bardzo mi pomogłeś jeszcze chciałem się dowiedzieć czy fungicydy można mieszać z odżywkami i antywylegaczem a azotu roślina potrzebuje 27 kg na 1t tak i otem tylko policzyć ile trzeba kilo saletry i podzielić na 3 dawki
  • 0

#6 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 06:31

Kolego jest to skomikowany proces i wymaga doświadczenia, ja jestem przeciwny mieszaniu chemi, ale przy takiej intensyfikacji jes to nieuniknione. Nawiąż współpracę z konkretnym dealerem do spraw zaopatrzenia rolnictwa.
  • 0

#7 Pawelotreba

Pawelotreba

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 06:45

Dzięki
  • 0

#8 Pawelotreba

Pawelotreba

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 16:35

Niech ktoś inny napisze ile czego dawki oprysków wszystkie zabiegi pielegnacyjne pszenicy
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych