Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odszkodowania za słupy energetyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 tytan69

tytan69

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 maj 2011 - 15:03

Odszkodowania Za słupy energetyczne Czy wiesz że możesz uzyskać odszkodowanie za słupy energetyczne i inne instalacje (linie telefoniczne, gazociągi, wodociągi, kanalizacje itd.) Wybudowane na twojej ziemi? -Każda osoba korzystająca bez podstawy prawnej z państwa nieruchomości winna zapłacić wynagrodzenie -od sierpnia 2008 istnieje możliwość zalegalizowania istniejącego stanu faktycznego np. linii energetycznej telefonicznej bądź światłowodowej biegnącej przez nieruchomość za odpowiednim wynagrodzeniem dla właścicieli -przedsiębiorstwa przesyłowe najczęściej wypłacają odszkodowania bez postępowania sądowego. Cała procedura trwa od 2 do maksymalnie 12 miesięcy -PRZYKŁAD linia przesyłowa biegnąca w ziemi na długości 15 metrów w Suchym Lesie (Powiat Poznański) na działce AG- właściciele otrzymali wynagrodzenie za ustanowienie prawa przemysłu w wysokości 30 000 zł. (trzydzieści tysięcy złotych) sprawy tego typu trwają u nas średnio około 5-6 miesięcy czyli wielokrotnie krócej niż u konkurencji zawdzięczamy to wysokiej pozycji na rynku oraz wielu tysiącom wygranych spraw w całej Polsce
nasza Korporacja zajmuje się również kwestiami takimi jak:
-Leasing
-Dotacje unijne
-REPRYWATYZACJA
-Odszkodowania
-Wypadki w rolnictwie
-Pozwy zbiorowe
-Wywiad gospodarczy
-Usługi detektywistyczne
-WINDYKACJA KRAJOWA I MIĘDZYNARODOWA
-Zastępstwo procesowe
Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu 791-919-251
  • 0

#2 mariusz0903

mariusz0903

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 20:51

W zamian za pokrycie kosztów sądowych oddam część odszkodowania za słupy energetyczne znajdujące się na mojej posiadłości w okolicach Elbląga Szacunkowa wartość odszkodowania to ok. 200 tysięcy zł. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr telefonu 501456440.
  • 0

#3 RolnikSamWdolinie

RolnikSamWdolinie

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 15:02

Witam serdecznie, mam pytanie, czy linie energetyczne które biegną przez moją działkę(przed domem na szerokości 50m) i w poprzek pola ok. 60m, oraz na jednej działce idzie linia od transformatora i stoi słup. Czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie ? Z góry dziękuje i pozdrawiam !
  • 0

#4 KPOD

KPOD

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 10:16

Witam serdecznie, mam pytanie, czy linie energetyczne które biegną przez moją działkę(przed domem na szerokości 50m) i w poprzek pola ok. 60m, oraz na jednej działce idzie linia od transformatora i stoi słup. Czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie ? Z góry dziękuje i pozdrawiam !


Witam,
oczywiście że może Pan starać się o odszkodowanie z tytułu bezumownego korzystania z gruntów prywatnych jednak abym mógł pomóc potrzebował bym więcej informacji.
Proszę o bezpośredni kontakt ze mną
tel. 690 980 660 lub e-mail: pawel.muszynski@kpod.pl
  • 0

#5 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 23:17

Moim skromnym zdaniem Tytan-69 stosuję kryptoreklame a nie wiem czy tak można.Proszę o opinie prowadzącego to forum.
  • 0

#6 przemo137

przemo137

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisano 16 styczeń 2012 - 23:27

Witam zainteresowałem się sprawą odszkodowania za słupy i linie elektryczne. Czy mógł by pan podać na jakiej zasadzie rozliczacie się z klientem? Czy jest to tak że kilka % wywalczonego odszkodowania przechodzi na pańska zapłatę i poniesione koszta? Co dziej się w przypadku nie wygrania sprawy i ile pospolity rolnik musiał by za to dopłacić ? Jakie macie statystyki tzn ile procent spraw przegranych do wygranych?
  • 0

#7 mlodyfarmer

mlodyfarmer

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 15:36

Nie ma żadnego odszkodowania firmy tylko muwią że biorą 8%albo15%za wygrana sprawe a na umowie pod rużnymi paragrafami itp. nie zrozumiałymi dla rolnikow oraz nie korzystnymi sa ukryte wszelakie opłaty za nie wygrana sprawe wiem bo miałem umowe przedwstepna ktura dalem znajomemu prawnikowi do przeczytania,absolutnie tego nie podpisuj powiedział to zwykle wyciagniecie kasy
  • 0

#8 przemo137

przemo137

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:41

Też tak podejrzewałem ale wolałem się upewnić . Podobnie jak u nas z wiatrakami.
  • 0

#9 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 19:26

Witam.Absolutnie zgadzam sie z ;mlodym armerem; trzeba mieć zaufanego prawnika by zacząć gre z zakł. energ. lub inna firmą a te firmy ogłaszajace się o pomocy to zwykła sciema.Pozdrawiam.
  • 0

#10 Adams

Adams

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 431 postów

Napisano 22 styczeń 2012 - 14:16

Może się okazać że wspomniani ,,pomocnicy'' są po to aby państwo poniosło jak najmniejsze koszty.
  • 0

#11 pawko

pawko

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 12:36

widzę że większość z was ma złe doświadczenia z firmami jak to nazwane zostało "pomocnikami"
Ja mogę powiedzieć z inne strony ponieważ pracuje w takiej firmie i na co dzień spotykam się z opiniami o tego rodzaju firmach że wymagają opłat wstępnych których później nie da sie odzyskań czy że taka firma bierze nawet 80% wysokości odszkodowania. I nie neguje tego ze sa takie patologie w niektórych firmach. Jednak istnieją tez normalne firmy podchodzące do świadczonej usługi fachowo i rzetelnie, nie mówię tu tylko i wyłącznie o firmie w której pracuje bo nie chodzi mi o reklamę. Jeżeli sami potraficie wyciągnąć pieniądze od ZE to nawet nie myślcie o takiej firmie ale jeśli wasza siła przebicia nie wystarczy należy dokładnie rozejrzeć się po rynku firm świadczących ta usługę żeby nie trafić na jakiegoś oszusta:)
  • 0

#12 Odszkodowania

Odszkodowania

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 maj 2013 - 09:05

Zajmujemy się profesjonalnym dochodzeniem odszkodowań z tytułu służebności przesyłu. Jeśli na Państwa działce znajdują się słupy energetyczne, linie telekomunikacyjne, gazociągi, wodociągi- sprawdźcie juz dziś czy należy się Wam odszkodowanie.
Tel. 883 357 038

  • 0

#13 KJ.

KJ.

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 10 maj 2013 - 20:57

Moje pytanie czy jakiś użytkownik forum zobaczył już pieniądze za przesyły ? A jak tak niech się podzieli doświadczeniami. Oczywiście nie pytam reklamodawców
  • 0

#14 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 11 maj 2013 - 12:40

Jednego znam, ale tylko jednego. Pieniądze dostał nieformalnie 2 tys. PLN od firmy remontującej na rzecz ZE linię 110 kV. W międzyczasie dostał wyrok karny za to że nie wpuszczał pracowników ZE na swój grunt. Linia ta została wybudowana bez pozwolenia na budowę nad jego gospodarstwem. Od tego czasu ma zakaz jakiejkolwiek budowy czy rozbudowy w gospodarstwie. On nie chce opłaty przesyłowej lecz aby linię zabrali znad jego budynków i przebudowali tak aby mógł chociaż założyć wodociąg. Pozdrawiam!
  • 0

#15 damianus87

damianus87

    Majster

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 11 maj 2013 - 19:40

ja założyłem sprawe energetyce i mineło juz ok 2 lata i raczej nic z tego nie wyjdzie. niedlugo kolejna rozprawa, nie oczekuje po niej zbyt wiele... jakies tam koszta sądowe musialem pokryc, koszty dojazdu prawnika do wyznaczonego sądu itp. drugi raz sprawy bym nie zakładał. tak wiec sprawa do głebokiego zastanowienia. jak bede miał jakies konkrety to podziele sie na forum.
  • 0

#16 mccormick

mccormick

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 14:41

Wywalczyłem z energetyką za kable. mój syn to załatwiał bo ja nie miałem do tego cierpliwości. nie są to jakieś wielkie pieniądze z góry uprzedzam ale nie są też małe.


  • 0

#17 Michałek

Michałek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 15:09

Pieniądze nie są duże, ale nie one są tu najważniejsze. Najważniejszym rezultatem tej sprawy jest to, że zakład energetyczny nigdy nie zasiedzi:
1 - gruntu pod słupem,
2 - gruntu koniecznego do obsługi i serwisu słupa energetycznego,
3 - prawa przechodu i przejazdu przez nieruchomość (lub co gorsza tzw. drogi koniecznej) z drogi publicznej do miejsca gdzie jest słup energetyczny.
To jest prawdziwy sukces Twojej sprawy, a nie te pieniądze które oczywiście bez znaczenia nie są.
Znam wiele osób które zabezpieczyły własne nieruchomości przed zasiedzeniem przez zakład energetyczny.
Pozdrawiam wszystkich na Forum!
  • 0

#18 MarcinT

MarcinT

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 10:02

Witam, kupiłem w maju tego roku dwa pola. 1h oraz 0.8h. na mniejszej dzialce jest na samym srodku slup w odleglosci ok 50 m od granicy dzialki a przez druga przechodzi tylko linia. na dzialce posadzilem maliny i w zasadzie bardzo mi slup nie przeszkadza ale np musze sie budowac za nim i tu jest troche problem. czy w tym przypadku moge wnosic o odszkodowanie czy przesuniecie slupa np na granice dzialki? Pozdrawiam
  • 0

#19 Michałek

Michałek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 15:21

Oczywiście możesz wnosić o przesunięcie słupa, ale na własny koszt. Zakład energetyczny naliczy Ci opłatę za wyłączenie linii za czas wyłączenia prądu. Nawet jeżeli linia energetyczna była wybudowana jako samowola budowlana nic tu nie zmienia. Pozdrawiam wszystkich na Forum!
  • 0

#20 Gusiek

Gusiek

    baba mazurska

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 17:39

Będę na dniach rozmawiać z energą, bo na moim polu stoją słupy (taki stan zastałam, o służebności raczej tu nie ma mowy). Nie zależy mi na wyciąganiu od nich kasy, ale chciałabym, żeby puścili linię pod ziemią. Zobaczę, co powiedzą. Generalnie daje się z nimi prosto dogadać bez straszenia sądem. Koło naszej linii rosną wysokie topole, napisałam więc prośbę o ich wycięcie, bo wiadomo, jakie zagrożenie stanowi ten chwast w razie wietrznej pogody. Bez problemu zgodzili się wyciąć na swój koszt. Sprawa zawisła w gminie, która jest właścicielem działki, na której rosną.
Bo burdel mają...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych