Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajne bronie Hitlera i III rzeszy - informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rico

Rico

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:52

jak ma ktoś coś na ten temat to proszę pisać, jestem bardzo zainteresowany tą tematyką :)
  • 0

#2 *SSaPeRR*

*SSaPeRR*

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:58

Tajne może nie jest ale bardzo interesujące.

Wszystko o dziale kolejowym "DORA". Konkretna zabawka armii III rzeszy.
  • 0

#3 Rico

Rico

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:12

AKURAT SPOTKAŁEM SIĘ Z ARTYKUŁEM O BRONI V7 I V8 jak możecie coś na ten temat to super, zimowe wieczory akurat maiłbym nad czym spędzić i z kimś pogadać :) tzw muchołapka u nas w polsce jak myślicie do czego to słuzyło?
  • 0

#4 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:27

Nie wiem o co Ci chodzi dokładnie. Czy chodzi o technologie takie jakie być może były zastosowane w V-7 (napęd antygrawitacyjny i inne technologie które zostały przez Niemców przejęte po katastrofie obiektu pozaziemskiego pod Czernicą), czy technologie takie jak zastosowane przy budowie Ho 229 lub u-bootach z napędem Waltera albo próbą skonstruowania niemieckiej bomby atomowej. Były też projekty gigantycznych czołgów (np. Landkreuzer P. 1500 Monster, Panzerkampfwagen VIII Maus). Były projekty, a nawet konstrukcje wielkich dział takich jak 80 cm Kanone 5.
Gospodarka amerykańska, większa od niemieckiej, nie bombardowana jak niemiecka (pomijając jeden nalot japoński na terytorium USA) nie była w stanie zmienić Shermana na jakiś inny bardziej dostosowany do walki z niemieckimi czołgami. Udało się im to dopiero na początku 1945 roku przez wprowadzenie do służby M26 Pershing. Tymczasem Niemcy eksperymentowali i produkowali różne czołgi przez co produkcja była niska, a przecież Hitler Panzerkampfwagen VI Tiger i Panzerkampfwagen VI B Königstiger zaliczał do Wunderwaffe. Rosjanie podobnie postępowali jak amerykanie i całą wojnę jeździli t-34. Tuż po wojnie Niemcy opowiadali taki dowcip. Niemiecki oficer opowiada o walce z amerykańskimi czołgami. Jeden strzał z osiemdziesiątki ósemki i Sherman się pali ? opowiada. To dlaczego przegraliście? - dopytuje się rozmówca. Cóż, odpowiada oficer, nam skończyła się amunicja a Amerykanom Shermany nie.
Chyba jedynym projektem Wunderwaffe który mógłby wpłynąć korzystnie dla Niemców na losy wojny są projekty V1 i V2 i oczywiście projekt bomby atomowej, który nie mógł się powieść z uwagi na wymordowanie naukowców. Jeszcze pewne szanse miały projekty samolotów odrzutowych, jednak ograniczenia materiałowe uniemożliwiały wprowadzenie do użytku odpowiednich materiałów. Również projekty pocisków kierowanych nie mogły się powieść przed wynalezieniem tranzystora. Zajmuje się historią technologii, jeżeli coś Cię interesuje to postaram się pomóc.
  • 0

#5 Rico

Rico

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:23

grzegorzu a wziąłes pod uwagę że plan lotu na księżyc zaplanowali w drobnych szczegółach właśnie niemcy? i bardzo wnikliwie badali wierzenia buddyjskich mnichów w himalajach na temat pojazdów antygrawitacyjnych, to było w latach 1934-37 potem ekspedycje na antarktydę, w 1956r bodajże:) skończyła się wojna ale nie w Europie tylko na antarktydzie, amerykanie pojachali( popłyneli) tam z misją badawczą biorąc kilki tyś żołnierzy, samolotów, czołgów, :) wrócili z dużymi brakami w sprzęcie i ludziach, . 2 łodzie podwodne popłynęły na antarktydę z ładunkiem rtęci, a biorąc pod uwagę że szukali na himalajach a tam znaleźli pojazdy antygrawitacyjmne o napędzioe rtęciowym, i to jest ciekawe bo dotąd nie znaleziono takich łodzi z ładunkiem, a co najdziwniejsze - epoka ufo w stanach zaczyna się zaraz po tym zdarzeniu -m amerykanie podwzięli tą technologię? to jest cierkawe :) a może śmieszne - mnie to interesuje
  • 0

#6 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 11:17

nie wiem czy to do tego tematu ale myśle że mogę to tutaj napisać . Ja mieszkam jakieś 15 km od miejscowości gdzie w czasie wojny przebiegała granica niemiecka. ta miejscowość nazywa się Wichrów jest to wieś w woj. opolskim ja jedzie się pre tą miejscowość charakterystyczna na budynkach gospodarczych jest czerwona cegła jadąc przez poszczególne miejscowości są napisane miejscowości w języku niemieckim i polskim.
  • 0

#7 bardzomalorolny

bardzomalorolny

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 20:53

Przed wojną właśnie charakterystyczne dla niemców było to że budowali z cegły. Jest u mnie na wsi 2 domy przedwojenne, które właśnie zajmowali niemcy, a które po wojnie od państwa odkupili Polacy i całe były z cegły, nawet zabudowania gospodarcze, stodoły i szopy, wszystko z cegły. Poza tymi domami to nikt nie śnił żeby mieć do z cegły. Do lat 60 budowano domy drewniane. Jedyną nowoczesnością była dachówka.

kwiato5 bardzo ciekawy temat poruszyłeś. Lubię historię, ale bardziej interesowałem się życiorysami przywódców i jakoś "przeoczyłem" tak ciekawe fakty zbrojeniowe.
Najbardziej nie lubię takich, co myślą że technika, elektronika itp w tym techniki zbrojenia pojawiły się po roku 2000. A przecież wcześniej już, bo na początku XXw była na bardzo wysokim poziomie, tylko że wtedy to było tajne.
  • 0

#8 Rico

Rico

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 09:39

już w czasie II wś była kolorowa fotografia i telewizja, montowali kamery na pociskach dalekiego zasięgu, telefony bezprzewodowe, itd.
  • 0

#9 Freek.o

Freek.o

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 16:05

Wiem gdzie znajduje sie panzerfaust uzbrojony nieuzywany jakoś nie zainteresował saperów jak u nas na wiosce bunkier wysadzali

Jak ktos chętny to zapraszam. Jeden mały szczegół znajduje sie w jeziorze na głebokosci około 1,8-2 metry pociskiem do góry reszta zagrzebana w mule


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych