Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buraki cukrowe czy będziecie okrywać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 10:45

Witam, Otrzymałem informację z cukrowni że buraki będą u mnie zbierane dopiero 15-20 grudnia i mamy już przykrywać pryzmy włókniną. Jak na razie jest dosyć ciepło i wg. mnie nie ma sensu okrywać bo się mogą zagrzać w środku? Czy u was również zalecają już okrywanie agrowłókniną?
  • 0

#2 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 11:25

Jeszcze jest za cieplo na okrywanie.
  • 0

#3 dominikp64

dominikp64

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 08:25

Racja nie ma co się spieszyć z okrywaniem, szczególnie że jest bardzo ciepło. Był u nas taki przypadek w okolicy, rolnik za szybko okrył a zimy praktycznie nie było i gdy przyszło do zbioru to się okazało że wewnątrz już się zaczęły gotować. :(
  • 0

#4 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 17:36

Również radzę poczekać i bacznie obserwować pogodę, jeżeli mróz będzie utrzymywał sie również w dzien radzę wtedy okryć ale kto wie może do tej daty pogoda będzie dla cb łaskawa i oszczędzi ci pracy ;) u nas braki zabierali w połowie października juz ;)
  • 0

#5 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 17:44

Ja w temacie buraków cukrowych pojęcia nie mam żadnego, ale w prognozie widziałem że już w poniedziałek mają być pierwsze opady śniegu i zima ma się zaraz zacząć. Pozdrawiam :)
  • 0

#6 damianus87

damianus87

    Majster

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 17:52

my przykrywalismy zawsze dopiero wtedy gry mróz -5 utrzymywal sie przez kilka dni, inaczej sensu raczej nie ma. u mnie na szczeście mają zabrać lada dzien ;) a klika lat wczesniej też mialem odstawe kolo 20 grudnia i tak śnieg zasypał i mróz byl ze namęczyłem sie by odgarnąc snieg a włoknine to ciągnikiem ściągałem z pryzmy bo innego wyjscie nie bylo ;/
  • 0

#7 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 17:52

Ja w temacie buraków cukrowych pojęcia nie mam żadnego, ale w prognozie widziałem że już w poniedziałek mają być pierwsze opady śniegu i zima ma się zaraz zacząć. Pozdrawiam :)


A w moim tv mówili że ten postrach zimy ma być przelotny a później do polowy grudnia ma być znów ładna pogoda
Pozdrawiam


  • 0

#8 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 20:08

Wiesz u mnie w prognozie nic nie mówili bo telewizji wcale nie oglądam, a prognoza z internetu. Jednak ja w to nie zbyt wierzę że zima ma być podzielona na raty, jak przycisnie to już pewnie zostanie, ale wszystko sie okaże. Pozdrawiam :)
  • 0

#9 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 21:42

tak czy inaczej jeszcze przez kilka dni możesz się wstrzymać,
  • 0

#10 konio57

konio57

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 21:59

ja okryłem przedwczoraj :) wszyscy w okolicy u mnie też mają okryte
  • 0

#11 leszkoma

leszkoma

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 22:03

Przykryć czy nie ??? 3zł do tony okrytych . jeśli nie przykryjesz to cukrownia nie wypłaci premi nawet jak będzie ciepło a termin okrywania to 20 listopad i po tym terminie wybrane buraki muszą być okryte bez względu na pogodę .
  • 0

#12 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 21:48

Więc chyba sobie sam odpowiedziałeś na pytanie:)

Pozdrawiam
  • 0

#13 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 11:52

Zwlekałem z okryciem buraków a tu wczoraj tak na padało że pryzma jest całkowicie okryta śniegiem. Ale dzisiaj już śnieg szybko topnieje i zaraz jadę przykryć.:P
  • 0

#14 Bogdan53

Bogdan53

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 19 październik 2016 - 14:58

Jaką włókniną okrywacie pryzmy buraków ? Tzn o jakiej grubości czy tam gramaturze ? Czy taka włóknina będzie odpowiednia ? http://allegro.pl/ag...6566621533.html


  • 0

#15 AntekPodlasie

AntekPodlasie

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 październik 2016 - 15:20

To właśnie często jest problem - nigdy nie jestem pewien, czy buraki już okrywać, czy jeszcze nie...


  • 0

#16 MarkoPolo

MarkoPolo

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 31 październik 2016 - 18:07

Ja buraki okrywam jak już jest między -6 a -8 na dworze, ale lepiej mieć już w gotowości agrowłókninę, bo nigdy nie wiadomo kiedy będą przymrozki a pogodę na każdym programie mówią inną. A teraz prawdziwego górala ciężko znaleźć, żeby pogodę przepowiedział :)

Bogdan 53 - Myślę, że jest to dobry wybór, ja bym brał bez wahania, bo jest w dobrej cenie i te Polskie włókniny są dobre. Też kupiłem kiedyś i jeszcze jest w niezłej kondycji.


  • 0

#17 Halifaxx

Halifaxx

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 06:49

No właśnie też mam dylemat z tym związany


  • 0

#18 maryjanekmaryjanek

maryjanekmaryjanek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 12:56

Mój ojciec, też co roku buraki przykrywa agrowłóknina i bardzo dobrze robi.

Czytałem, że burak traci dużo cukru gdy przemarznie, a strata cukru to dużo niższe dochody ze sprzedaży, bo jednak zawartość procentowa cukru jest wyznacznikiem ceny.


  • 0

#19 Marley

Marley

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 31 październik 2017 - 08:38

Wiem, że to jeszcze za wcześnie na okrywanie pryzm, bo temperatury są jeszcze na plusie, ale już pomału zastanawiam się jaką kupić włókninę. Macie może jakieś sprawdzone firmy u których warto się zaopatrzyć ? Szczerze mówiąc patrzyłem ostatnio na taką włókninę na pryzmy o wymiarze 6,35x 50m 50g, ale mam jeszcze trochę czasu dlatego mogę na spokojnie rozpatrzeć różne opcje, stąd moje pytanie.


  • 0

#20 wojtek333

wojtek333

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 12:57

Do okrywania buraków używam flizu zakupionego w internecie na rolmarket. flizem okrywam też słomę po żniwach, siano. Naprawdę jest dobry, i cyrkulacja jest i woda nie dociera. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych