Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak walczycie z dzikami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrek 35

piotrek 35

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 13 październik 2013 - 13:10

Witam może któryś z rolników ma jakiś sposób na dziki.Chodzi o zrycie trawy.
  • 0

#2 pablos

pablos

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 13 październik 2013 - 19:04

Nie ma żadnego sposobu przynajmniej ja o takim nie słyszałem sam borykam się z tym problemem jedyne co
można zrobić to domagać się odszkodowania od koła łowieckiego rozmawiałem niedawno ze znajomym
który również ma straty spowodowane przez dziki po różnych perturbacjach za 1ha zrytej łąki koło
łowieckie zapłaciło 300 zł
  • 0

#3 bardzomalorolny

bardzomalorolny

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 13 październik 2013 - 19:27

Koledzy na tym forum pisali że ludzkie włosy odstraszają dziki i sarny. Pytałem się również leśniczego to mi potwierdził.
  • 0

#4 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 13 październik 2013 - 20:22

Temat wałkowany na tym forum kilka razy już... Poszukaj sobie podobnych wątków bo masz tam wypisane chyba wszystkie metody walki z dzikami, oraz co i jak z tymi odszkodowaniami. Ja ze swojej strony mogę napisac że najlepszy sposób na dzika to odstrzał. Pogadaj z mysliwym jakimś i jak potwierdzi się że na Twojej łące są dziki to on będzie Ci dziękował że pokazałeś mu miejsce, on ubije parę okazów i będzie szczęsliwy, a Ty będziesz miał po kłopocie bo dziki nie będą tak pewnie chodziły po Twoich łąkach. Pozdrawiam :)
  • 0

#5 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 14 październik 2013 - 07:29

Zapoznaj się z tym tematem, tam już trochę na ten temat zostało powiedziane:

http://www.rolnik-forum.pl/Thread-dzik-w-ziemniakach

  • 0

#6 piotrek 35

piotrek 35

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 14 październik 2013 - 08:44

Jeżeli chodzi o odstrzał to mój sąsiad jest myśliwym i u niego w kukurydzy nocują .Drugi przyjeżdżał i na tym się skończyło.A kilku hektarów trawy w kilku miejscach nie ogrodzę.Może ktoś używał tego, http://allegro.pl/ba...3601436019.html .Zastanawiam się nad tymi włosami ale ja mam krótkie.


  • 0

#7 wiejskieżycie

wiejskieżycie

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2290 postów

Napisano 14 październik 2013 - 08:49

Mój znajomy kiedyś chodził do zakładu fryzjerskiego i zabierał dzienne postrzyżyny. Miał podobny problem jak Ty, ale u Niego nie sprawdziło się to rozwiązanie.
  • 0

#8 piotrek 35

piotrek 35

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 14 październik 2013 - 09:56

Kiedyś słyszałem że wiesza się ten materiał co używa się do wędzenia mięsa .
  • 0

#9 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 15 październik 2013 - 07:08

Nie wierze że takie praktyki typu ludzkie włosy itp. mogą odstraszyć dziki ;) To jakiś akt desperacji. Bez mocnego pastucha wg mnie się nie obejdzie.
  • 0

#10 ZbyszekW8

ZbyszekW8

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 15 październik 2013 - 08:53

Koledzy na tym forum pisali że ludzkie włosy odstraszają dziki i sarny. Pytałem się również leśniczego to mi potwierdził.

Ale to na jakiej zasadzie z tymi włosami? Bo pierwszy raz słysze o takim sposobie. Ja w sumie zainstalowałem po prostu pastucha

  • 0

#11 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 16 październik 2013 - 07:23

Tu chodzi o rozprzestrzenianie ludzkiego zapachu, większość dzikich zwierząt omija obszary jeżeli są oznakowane obcym zapachem. Ale takie metody jeśli w ogóle działają to tylko na krótką metę. Jedyne rozwiązanie to pastuch.
  • 0

#12 ZbyszekW8

ZbyszekW8

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 16 październik 2013 - 08:16

Ja jeszcze widziałem taki odstraszacz ultradźwiękowy na dziki, tylko jego zakres z tego co czytałem to 150 m, wiec na pole chyba nie bardzo:/
W sumie czasem się szuka sposobów różnych a najpraktyczniej wychodzi pastuch chyba
  • 0

#13 syberol

syberol

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 16 październik 2013 - 11:09

Jest też taki preparat z firmy Zbymar. Opryskuje się nim brzegi pola tworząc barierę zapachową. Zapach nie jest drażniący dla ludzi a dziki i inne zwierzęta wyczuwają zapach człowieka. Jednak jak to jest w przypadku wszystkich płynnych preparatów, mniejsza skuteczność podczas opadów więc po deszczu zabieg powinno się powtórzyć.

http://tablica.pl/of...ny-ID3tEXl.html
  • 0

#14 sputnik

sputnik

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 17 październik 2013 - 07:18

Nikt mi nie wmówi, że żerujący dziki za zawróci nagle od pola ziemniaków czy posadzonej kukurydzy, ktoś popryskał granicę pola jakimś nieprzyjemnym dla niego zapachem. Ludzie w moim okolicach stosowali różne cuda zapachowe i wydali tyle kasy na to, że mieli by zbudowany dobry pastuch. A tak wydali kasę na nieskuteczne opryski i zrobili pastucha na linkach stalowych + mocny elektryzator i problem się skończył.
  • 0

#15 ZbyszekW8

ZbyszekW8

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 17 październik 2013 - 07:21

Szczerze to zgadzam sie ze sputnikiem, ja ewentualnie jeszcze bym pomyślał o ogrodzeniu z mocnej siatki leśnej i na to jakis drut
  • 0

#16 syberol

syberol

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 17 październik 2013 - 07:42

Wiadomo, pastuch jest najpewniejszy no i posłuży lata..
  • 0

#17 Jac555

Jac555

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 18 październik 2013 - 09:01

W moim przypadku taki oprysk byłby mało skuteczny, gdyż obszar jest dosć duzy:/
  • 0

#18 roms2

roms2

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 17 maj 2014 - 08:28

Słyszałem że można spryskać urymą wilka (do kupienia on-line) w dziurawionych puszkach wiązać do drzewa żeby deszcz nie zmył do zapachu ludzi myślę przywykły ale przed wilkiem powinny sp.......ć
  • 0

#19 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 20 maj 2014 - 17:49

Zastanawiam się jak ci sprzedawcy zbierają ten wilczy mocz? To raczej nie jest takie proste do pozyskania.:D
  • 0

#20 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 21 maj 2014 - 17:31

Może podrzucę jeszcze inny pomysł do walki z dzikami. Jedno z pól graniczy z taką sąsiadką, która trzyma masę kur, a wszystkie się jak zwykle pasły na moim polu. W tym roku wpadłem na pomysł i kilka siewników przy granicy wysiałem kukurydzą mocno nasączoną w środku Bi. Śmierdzi jak chol....a, ale z tego co sprawdzałem kurczaki nie rozgrzebują już tak pola.
Może z dzikami też by się to sprawdziło?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych