Skocz do zawartości


Zdjęcie

ceny pszenicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 hirek

hirek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 23:26

Witam, mam kilko tonek pszenicy z tegorocznych plonów i nie ukrywam, że aż mi się buzia cieszy jak patrze jak sobie idzie w górę. Ostatnio sprzedałem trochę znajomemu po 88zł kwintal, ale słyszałem że juz w skupie płacą nawet po 1000złotych za tonę. Jak myślicie jak długo cena będzie rosnąć i kiedy najlepiej będzie sprzedać w tym roku? Czekać do wiosny, czy nie ryzykować i odrazu sprzedać. Mam kupca w tej chwili na 20t po 800złotych.
  • 0

#2 rolnik1500

rolnik1500

    Farmer

  • Użytkownik.
  • PipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 13:44

Jak 20t luzem i facet przyjedzie własnym transportem to można by przystać na taką cenę. Ale jak miałbym workowac i mniejsze ilości to poniżej 900 to już nie sprzedam.
  • 0

#3 kasia

kasia

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 16:36

ja bym jeszcze poczekała na wiosnę ceny powinny być jeszcze lepsze tym bardziej jak zima bedzie długo trzymać 1000 zł za tonę możesz dostać raczej spokojnie, szczęściarz, że masz gdzie składować ja mam ten problem i dlatego zawsze część pszenicy sprzedaję w sezonie
  • 0

#4 Jose

Jose

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 19:11

moim zdaniem to jeszcze poczekaj bo ceny napewno pójdą w górę.Tym bardziej że większość rolników nie ma zboża tak jak ja.
  • 0

#5 hirek

hirek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 22:03

Nie sprzedałem, sąsiad chciał ją ode mnie wziąść po 820zł, ale też jeszcze trzymam. Będzie co będzie, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Póki co nie pali się. Magazyn mam suchy, mogę trzymać. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za rady
  • 0

#6 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 08:54

A ja czekam na magiczne 100 złotych+VAT.
  • 0

#7 Kronel

Kronel

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 09:05

Grzesiek tak sobie patrze jak ceny ida w góew to 100zł może nie być już takie magiczne. Coś mi się wydaje że stówka w lutym pęknie. Aczkolwiek skim nie rozmawiam to każdy ma zborze tyko trzyma aż cena wzrosnie. Większość znajomych zawsze o tej porze trzymała już tylko pszenice dla siebie, a teraz każdy trzyma i słusznie.
  • 0

#8 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 12:06

Oby tylko Rosja nie zmienila swojej decyzji w sprawie importu to jestem o ceny spokojny.
  • 0

#9 Jose

Jose

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 16:21

Hej dziś byłem na targowisku i cena zboża przekroczyła 100zł. a dokładnie czy to jęczmień czy pszenica to 110zł
  • 0

#10 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2011 - 14:07

jakie nawozy proponujecie pod jęczmień jary i ile ich dawać??
  • 0

#11 Kowalik

Kowalik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 15:52

Ceny zbóż w drugim kwartale tego roku mogą przekroczyć magiczną granicę 1000 zł/t. Prognozy mówią też, że rynek światowy, podobnie jak w ostatnich miesiącach, może być bardzo rozchwiany i niestabilny. Średnie ceny zbóż przez ostatnie kilka miesięcy były wyższe niż wszystkie niedawne oczekiwania i prognozy. Nieznaczny sezonowy spadek możliwy jest dopiero wi II kwartale. Będzie on relatywnie niski ze względu na zmniejszenie się poziomu zapasów oraz wysoką dynamikę popytu na ziarna na całym świecie. Jednak o wszystkim i tak zadecyduje Rosja. W trzecim kwartale będzie wiadomo, czy przedłuży ona embargo na eksport, czy też nie. Obecne ograniczenia w sprzedaży obowiązują do 30 kwietnia.

Tak jak się czyta to super ale no cóż co się na tucznikach straci to się tu zyska.
  • 0

#12 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2011 - 13:31

Mam kolegów w Niemczech i u nich też bieda z pszenicą. Młyny narzekają na brak. Jak polska zniesie embargo na eksport to Niemcy wykupią nawet paszową. Gdyby Rosja uwolniła eksport to i tak wszystko idzie do Niemiec, jednak na to nie można patrzeć bo Rosja też ma mało i jeszcze by chciała kupić. Chiny również nie mają pszenicy i już połowę zapasów zużyli żeby stabilizować gospodarkę a trzeba pamiętać że zamieszki w Egipcie trwają i tam też potrzeba będzie chleba, oni mają mało ziemi i muszą kupować pszenicę. Co do Europy to na pewno muszą pomóc Egiptowi i coś ruszą ze swoich zapasów żeby nie było głodu w tym regionie. Moim zdaniem parę lat może być stabilna cena pszenicy.


  • 0

#13 wojtek1992

wojtek1992

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 11 luty 2011 - 20:51

. kolego sprzedawał do mlyna po 950 za tonę a tak prywatnie to nawet 1000 zł . mysle ze jak przyjdzie pora siania to jeszcze z 100 pujdzie do gory , wszystko zalezy ile tej przenicy rolnicy maj naprawde bo morze byc tak ze zasypia rynek przenica i opadni go tych 700 znow.

  • 0

#14 Kowalik

Kowalik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 12:58

Wygląda na to, że ceny pszenicy są w odwrocie, ostatnio sprzedawałem za 1050zł za tone, dzisiaj sąsiad mówił że 950zł. Nawet ta druga cena nie ukruwajmy jest super ale wygląda na to że ceny poprostu idą w dół.

Z drugiej jednak strony ja już całe zapasy sprzedałem i uważam że taka wysoka cena nie jest dobra ogólnie dla rynku, bo pasze drogie świnie tanie, dysproporcja pomiędzy cenami pasz a żywcem jest olbrzymia.
  • 0

#15 Kronel

Kronel

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 marzec 2011 - 08:39

Koledzy aktualna cena z jaką sie trzeba liczyć to 850zł, tyle u nas kosztuje na targowisku i to przy zakupie workowanego małych ilości na targu. Jak by się na większe ilości umawiać to paszownicy napewno płacą jeszcze mniej.
  • 0

#16 czeski1

czeski1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 17:33

CAŁĄ PRAWDA W PIERWSZYM WĄTKU O ROLNICZYCH SPEKULANTACH. NIECH CI SIĘ CIESZY, ALE ZROBIMY WSZYSTKO BY URUCHOMIĆ IMPORT ZDROWEJ I TANIEJ PSZENICY Z ZAGRANICY NIŻ PODŻYWIAĆ SPEKUŁĘ.
  • 0

#17 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2011 - 16:21

idą w dół :P :(


Ceny w dół pszenicy niestety ok m=u mnie tysiąca mi dali a zaś innemu sąsiadowi tyle samo pszenicy jutro i 300

  • 0

#18 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2011 - 23:25

Witam wszystkich gospodarzy
Mam pytanie dlaczego mamy takie ceny w polsce np.przenicy dla mnie to jest dziwne ze np. w anglii w tamtym roku najnizsza cena w kwietniu tamtego roku osiagnela bardzo niska cene w przeliczeniu 1250 PLN a teraz chodzi po okolo 1600 w skupach i tu nielicze zadnych doplat czy vatu czy doplat unijnych albo do ropy gdzie tutaj za litr ropy rolnicy polaca 1.57 PLN czy ktos nas w naszym kochnym kraju robi w bambuko? Najwyrazniej tak bo niewidze problemu sprzedac zboza na gieldzie z zyskiem 30% min.

I nawet jak sprawdzam np. ceny rzepaku gdzie jestesmy na 3/4 miejscu w europie w produkcjii to nas oszukuja w skupach o 50 %

Czy jest ktos mi to wytlumaczyc bo ja niewiem o co tu chodzi . Chyba ze dalej w polsce w sejmie mamy dalej samych komochow np.Tusk itd.

Trzeba zwolac wszystkich rolnikow i niech agencja da nam minimalne ceny ! trzeba stwozyc stowazyszenie bo jak widac inaczej sie nie da.
Ceny europejskie sa ogulnodostepne w necie i jesli chodzi o ceny na 2011 to tylko benda rosly po tych wszystkich kataklizmach to na 100% Australia chiny i ogulne zapotzebowanie na zywosc na calym swiecie i niezapominajmy o bio-dizlu bo na to zapotrzebowanie rosnie z dnia na dzien

Dobrych zbiorow zycze i sprzyjajacej pogody
  • 0

#19 rolnik1500

rolnik1500

    Farmer

  • Użytkownik.
  • PipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 16 maj 2011 - 20:14

Kolego Gość, a skąd masz te dane, bo patrze często w tabele i nie bardzo widzę takie cuda. Z drugiej strony tak jak u nas pszenica kosztuje 1000zł to jest to mało, oby się tak utrzymało jak najdłużej.
  • 0

#20 Lolo

Lolo

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 maj 2011 - 20:53

To zależy jakie plony będą w tym roku.
Jeśli wszystkim pójdzie dobrze to ceny będą wręcz spadać a nie rosnąć.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych