Skocz do zawartości

Zdjęcie

Walka ze szczurami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kowalik

Kowalik

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 21 grudzień 2010 - 23:55

Problem znany wszystkim nie tylko rolnikom. Postanowiłem zapytac bo niedawno zauważyłem że problem zaczął się u mnie nasilać. Oczywiście widywałem dotychczas pojedyńcze osobniki jednak teraz to stało się nagminne. Neralgicznym miejscem jest paszownia, tzn. Miejsce gdzie przygotowywuje pasze - gdzie stoi bonk itp. Wiadomo stara podłoga, kupa dziur a dla szczurów dostęp do jedzenia. Boje się wystawiac trutek bo zdechnie w nieokreślonym miejscu i rozniesie tylko choroby albo truciznę. Jak sobie radzicie z tym problemem?

Problem zaczął byc tak naprawde widoczny w momencie gdy przeniosły się do chlewa, ostatnio widziałem w automacie paszowym sziedział szkodnik i wyżerał paszę.
  • 0

#2 Kowalik

Kowalik

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 08:18

Szczury to rzeczywiście problem, tak naprawde to wykładanie trutek, pułapki to są rzeczy, które pomagają je zwalczyć ale nie jest to napewno sposób na poradzenie sobie z plagą tych szkodników. Szczury są w każdym gospodarstwie. Aby nie pozwolić im się zbytnio rozpanoszyć trzeba je poprostu nękać. Ja cały czas mam zastawioną pułapkę a nawet 2 , raz na jakis czas sie coś złapie. Czasem też wyłożę truciznę w miejscach gdzie nie będzie to mi przeszkadzać.
  • 0

#3 wojtas

wojtas

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 14:28

Ja też miałem problemy ze szczurami. Miełem kiedyś zarąbistego kota, który polował na szczury i nie miałem z tym żadnego kłopotu. Niestety kocur zginął śmiercią tragiczną pod kołami samochodu. Teraz pojawiają się u mnie szczury i się zaczyna. Rozstawiam już trutki, ale na razie nadal są. Może polecicie jakąś klatkę?
  • 0

#4 Jasiek21

Jasiek21

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 16:52

Ja też zastawiam pułapki, i to jest dobre bo coś tam zawsze się złapie. I mam teraz psa jamnika i tak łapie szczury że nie wiem. Nikt go tego nie uczył sam z siebie zaczął to robić.
  • 0

#5 grzesiek12031980

grzesiek12031980

Super Farmer

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 09:07

Bo jamniki tak maja.
  • 0

#6 grzesiek12031980

grzesiek12031980

Super Farmer

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 17:48

A moze masc na szczury.Lapiesz szczura smarujesz i po klopocie(taki zarcik mojego dziadka)
  • 0

#7 jg4374

jg4374

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 18:44

spróbuj elektronicznych odstraszaczy
  • 0

#8 Kowalik

Kowalik

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 12:57

Rzomawiałem z Weterynarzem na ten temat i powiedział, że "chyba nie wiedizałem problemu ze szczurami". Jednym słowem ta ilość szczurów czyli kilka sztuk to norma. W dużych gospodarstwach - głównie fermach szczury się tak panoszą że buszują całymi stadami. To co mi zalecił to tylko tam gdzie się da to trutke wystawić, a tam gdzie jest pasza i zwierzęta to pułapki. Tak też zrobie. Z tego co mówoł to chodzi poprostu o to by sprawy nie zaniedbywać i utrudniać szczurom życie i je nękać i napewno problem się nie rozwinie.
  • 0

#9 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2011 - 22:55

najlepsza jest maść wyciągasz pan szczura z dziury smarujesz pod włos do góry szczur zdycha a maść kosztuje dycha
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych