Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób na kunę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#1 rolnik1500

rolnik1500

    Farmer

  • Użytkownik.
  • PipPipPipPip
  • 219 postów

Napisano 16 październik 2010 - 21:01

Wczoraj w nocy już któryś raz z rzędu kuna weszła do kurnika i zadusiła 2 sztuki. Wkurzony jestem na maksa. Kury mam głównie na jajka na własne potrzeby ale szkoda mi ich bardzo. Macie jakieś sposoby jak pozbyć się tego szkodnika. Jakaś pułapka, sidło albo coś innego. 2 razy widziałem ją nawet bo się pałętała w nocy po podwórku, myślałem zaczaić się z wiatrówką, ale nie mam szans. Jak wiecie jak złapać kunę to dzięki za rady.

ps. Już sprawdziłem w katalogu drapieżników i to jest kuna domowa.

Sposób na kunę - kilka rozwiązań


Sposobów na radzenie sobie z kuną domową i leśną i przeciwdziałanie szkodom, które ona robi jest wiele ale Skuteczne rozwiązania na kuny są tak naprawdę dwa pastuch elektryczny i pułapka żywochwytna. Z tego co wiem kuny są pod ochroną i nie wolno ich zabijać. Zresztą po co to robić jak można ją złapać - niech sobie żyje.

Elektryczny pastuch na kuny


Pastuch elektryczny na kuny to urządzenie stosowane do ochrony pomieszczeń przed wtargnięciem tych zwierząt. Składa się z elektryfikowanej taśmy lub drutu, który emituje impulsy elektryczne o wysokim napięciu. Gdy kuna dotknie pastucha, odczuje krótkotrwały impuls, który nie powoduje trwałych obrażeń, ale odstrasza ją od dalszego wtargnięcia. Pastuch elektryczny na kuny jest skutecznym i humanitarnym sposobem ochrony przed szkodnikami, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Pułapki na kuny


Na kuny pułapka to skuteczne urządzenie służące do złapania tych szkodników. Składa się z metalowej klatki z drutu lub siatki zgrzewanej, wewnątrz której umieszczona jest przynęta, jako lub kawałek mięsa. Gdy kuna wchodzi do pułapki, aktywuje mechanizm zamykający, który unieruchamia ją w środku. Pułapka na kuny jest skutecznym narzędziem do chwytania tych szkodników, umożliwiając ich późniejsze uwolnienie w bezpiecznym miejscu.


Ciekawy artykuł o zwalczaniu kun, w sklepie tym mają bardzo dobre pułapki.
  • 1

#2 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2010 - 09:49

Kuna domowa zresztą jak łaska i tchórz to takie szkodniki co zawsze raz na jakiś czas się odnawia. Nie ma tak, że złapiesz wywieziesz i do końca życia spokój. Ja mieszkam pod lasem i tych robaków łapie kilka w roku, oczywiście od szkód się nie ustrzegę bo jak się pojawi to albo w sidło wpadnie albo do kurnika i zadusi kilka kur. Ja tam żadnych pułapek żywołownych nie uważam, nie mam ochoty się bawić w łapanie wywożenie i tak w kółko. Mam zwykłe sidło, które jest skuteczne i jak zadziała to raz. Całe te ustawy mam gdzieś, jak mi dziadostwo gołębie podbiera z gołębnika to nikt się tym nie przejmuje. Tak jak jastrzębie niby pod ochroną a myśliwi strzelają do nich bez umiaru, do orłów bielików nawet strzelają.

  • 0

#3 Kropacz

Kropacz

    Użytkownik

  • Użytkownik.
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 18 październik 2010 - 19:34

Problem z kuną to dla mnie temat z dziedziny dreszczowców. Wprawdzie żadnego ptaka mi nie zadusiła, ale pewnej nocy unieruchomiła dwa samochody. Mój stał w garażu ale na imieniny przyjechali znajomi. Tak skutecznie poharatała kable dochodzące do silnika, że elektryk tydzień naprawiał. Spróbowałem rozwiązania z pułapką, zakupiłem taką w Internecie i kuna następnej nocy była moja. Kunaz pułapka została wywieziona i wypuszczona. Nie uważam żeby zabijanie kuny było dobrym rozwiązaniem, to jest istota żywa i jak się da (a jak widać się da). Nie podzielam, też poglądu, że myśliwi strzelają do jastrzębi i orłów co gorsza. Bo to nie myśliwi tylko kanalie. Nie patrz co inni robią źle tylko sam rób dobrze.
  • 0

#4 rolnik1500

rolnik1500

    Farmer

  • Użytkownik.
  • PipPipPipPip
  • 219 postów

Napisano 19 październik 2010 - 07:40

bodzio ,Gdzie kupiłeś pułapkę bo ja kupiłem taką za 80 zł na allegro i wielki szmelc, coś się złapało, ale przerwało kratkę i uziekło, a pułapka trafiła na złom.


  • 0

#5 Kropacz

Kropacz

    Użytkownik

  • Użytkownik.
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 20 październik 2010 - 17:17

Ja swoją pułapke kupiłem w sklepie www.hodowlany.pl przy okazji zakupu poideł dla tuczników, cena niecałe 190zł ale jest dobra - skuteczna i mocna.
  • 0

#6 slawcik

slawcik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisano 29 październik 2010 - 20:00

ja mam psa to jest jakiś mieszaniec myśliwski jak pojawi sie jakaś kuna to kwestia dni i jo dorwie.nieznam lepszej pułapki
  • 0

#7 Zosia

Zosia

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 29 listopad 2010 - 14:27

Witam, szukam właśnie skutecznego sposobu na odpędzenie kuny. Schowała się w domu w podbitce prawdopodobnie buszuje. Słyszałam o o dstraszaczu dzwiękowym, czy ktoś używał tego? Gdzie można kupić takie cudo? Proszę o pomoc!!!
  • 0

#8 Kowalik

Kowalik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 13:24

Też jestem zdania że jedyny skuteczny sposób i najprostszy to złapać kunę w pułapkę. To co ktoś ze schwytaną w klatkę kuną zrobi to jego sprawa i jego sumienie. U nas kun jest bardzo wiele, co jakiś czas się jakaś przyplącze i szkody narobi, Próbowałem zapchów i odgłosów borsuka, odstraszaczy. Skuteczność bardzo wątpliwa. Jak złapię kunę w pułapkę, a nawet mi się to kilka razy udało to mam problem na 100% rozwiązany.
  • 0

#9 Zosia

Zosia

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 13:29

Dzięki za odpowiedź. Jeśli uważasz, że klatka jest najsuteczniejsza to poradź na co najlepiej kuna się skusi. My już próbowaliśmy kiełbaską, serem ale nie działało. Ona prawdopodobnie siedzi u nas bo sąsiad ma gołębie i mu podjada;). I niestety jej dobrze u nas. Czekam na odpowiedź.
  • 0

#10 hirek

hirek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 22:39

My już próbowaliśmy kiełbaską, serem ale nie działało.


Droga Zosiu, na kiełbasę lub ser to można łapać myszy. Jeśli chcesz złapać mysz to polecam Ci myszołapkę sekwencyjną, ale na kunę to na pewno nie z serem ani kiełbasą. Kuna to naturalny drapieżnik i potzrebuje naturalnej przynęty. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej sprawdzają się pułapki żywochwytne. Sam miałem problem z kuną i podobnie jak bodzio kupiłem ją w sklepie hodowlany.pl. To jest dokładnie ta: pułapka na kunę.

Tak jak polecił mi sprzedawca jako przynętę zastosowałem zwykłe świeże jajko. Zadziałało! Po trzech dniach oczekiwania w niedzielę nad ranem znalazłem piękną kunę schwytaną w klatce.

Nie wiedziałem, że te zwierzęta są takie ładne! Suma sumarum wypuściłem ją w lesie 20 km od domu. Nie wróciła.... narazie....
  • 0

#11 Zosia

Zosia

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 10:53

Dzięki za radę, właściwie nie pomyślałam o kunie jako drapieżniku a wyłącznie szkodniku;-). Kupię pułapkę dzięki za dobry adres. Ciekawa jestem czy się złapie, a właśnie jak już będę ją mieć to trzeba ją wywieźć? Jak daleko? Jesteś pewiem, że 20 km wystarczy?
  • 0

#12 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2011 - 15:09

Hej kopiłam ta pułapkę bo coś mi wysysa krew z kur i kaczek prawdo podobnie to kuna ale mamy 4 koty i one ich nie zjadają a ta kuna w klace uciekła mi i nie mam 4 kaczek co mam zrobić
  • 0

#13 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2011 - 15:20

Hej mam problem mam małą farmę i mam hodowle kur i codziennie prawdo podobnie kuna zjada mi 4 kuny dziennie co mam zrobić
  • 0

#14 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2011 - 15:28

Hej mam 100 kur a coś mi codziennie zjada po 10 co mam zrobić

  • 0

#15 Kowalik

Kowalik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 08:28

Hej mam 100 kur a coś mi codziennie zjada po 10 co mam zrobić


Poczekać jescze 9 dni i zakończyć hodowlę:) oczywiście żart.

Po pierwsze w takiej sytuacji zamykac kury na noc, nie pozwalać by wałęsały się po okolicy. To co możesz jescze zastosowac to ogrodzić wszystko pastuchem. Ale i tak najlepiej jest poprostu schwytać kunę (jeżeli jest to kuna bo wcale nie powiedziane że to np nie jest lis albo inny szkodnik).
  • 0

#16 Colliemarins

Colliemarins

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 09:45

Mówiąc szczerze jak ktoś już wyżej powiedział ja też liczę na mojego psa.Mam owczarka szkockiego to pies pasterski cały dzień biega z kurami nawet jednodniowe kurczątka są bezpieczne chodzi za nimi po podwórku ale jak tylko zobaczy jakiegoś lisa,jastrzębia to zaraz ingeruje odkąd go mam nie zginęła mi ani jedna kura a wcześniej lis zbierał nawet kilka dziennie ....

Ten pies to skarb, choć myślę że pułapki też są skuteczne ale jednorazowo a pies jest jednak ochroniarzem 24 h na dobę
  • 0

#17 P I O T R E K

P I O T R E K

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 11:54

Ja zrobiłem sobie pułapkę drewnianą, ta pułapka ma cel taki że jeżeli wejdzie drapieżnik i naciśnie listewkę na której jest wydmuszka z jajka klatka ma się zamknąć .
tylko że jest w tym problem że kuna/tchórz nie chce wejść, nie wiem dlaczego sądzę że kuna/tchórz boi się tej klatki. jak wyjdę na strych budynku gospodarczego to wszędzie są skorupy jajek i syf :@
kuna/tchórz jest sprytnym drapieżnikiem i ciężko złapać ją w klatkę :dodgy:
  • 0

#18 ANTYKUNA

ANTYKUNA

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 14:37

WITAM SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZAKUPY ANTYKUNY :)
Do zaoferowania mam skuteczny, sprawdzony odstraszacz kun, szczurów, łasic, myszy. Urządzenie emituje zmienny ultradźwięk, który wytwarza dla gryzoni nieprzyjemne, nieznośne środowisko, które uniemożliwia gryzonią osiedlanie się, przebywanie w pobliżu chronionej przestrzeni.

Nasze urządzenie rodzimej produkcji posiada niejednokrotnie lepsze parametry niż inne zagraniczne oferowane na sąsiednich aukcjach. Układ elektroniczny urządzenia jest w pełni tranzystorowy co gwarantuje duże wzmocnienie i trwałość. Sprzedawane na innych aukcjach odstraszacie oparte o układy mikroprocesorowe, są narażone na szybsze uszkodzenie i mają mniejszy zasięg działania. Ponadto niektóre urządzenia nie są dostosowane do naszych warunków temperaturowych.


Zasilanie: 230V z sieci Napięcie robocze 12V Zasilanie: 230V z sieci Wymiary: 55x30 mm Kąt emisji Ultradźwięku: do 120 stopni Zasięg ultradźwięku: do 200 metrów Temperatura pracy: od -30 do +70 stopni Urządzenie nie działa na psy (emisja ultadźwięku poza zakresem słyszalności) Urządzenie wytwarza nieznośne środowisko dla kotów (zwierze to po zainstalowaniu urządzenia najczęściej opuszcza domostwo).

  • 0

#19 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 19:14

Najlepszym zabezpieczeniem jest szczelność, drzwi okien aby kuna ni dostała się do środka, poza tym dobrze jak by na podwórzu był jakiś biegający pies który by ją pogonił ... ;-)
  • 0

#20 Adams

Adams

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 431 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:40

Moim zdaniem kuny powinno się odstrzelać.Wiem to troche szalony pomysł.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych