Skocz do zawartości


Zdjęcie

hodowla kur niosek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krystek

Krystek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:02

Mam pytanie. czy waszym zdaniem hodowla kur niosek się opłaca ? pytam dlatego bo mam zamiar dokupić niosek i sprzedawać jajka. prosze o szybką odpowiedz.
  • 0

#2 pawelxy1

pawelxy1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:17

Zależy z jakiego jesteś województwa i po ile u ciebie chodzą jajka.
Ja za około 2 tygodnie kupię 20 kur niosek i bd sprzedawał jajko po 0.9 - 1zł.
Hodowla bez paszy( w bardzo małych ilościach).
A i byś musiał wstępnie załatwić sobie klientów.
  • 0

#3 Krystek

Krystek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:29

Jaja bym sprzedawał po 70gr.
Jestem z Woj. Łódzkiego, mieszkam nie daleko Góry Kamieńsk.
Własnie chodzi o to, że mam klijentów dużo a mało kur. Taka kobitka powiedziała,że będzie brała po 200jajek za jednym razem. mam tylko 6 niosek starych i 6 młodych 16tyg. Chciałbym dokupić przynajmniej do 50szt żeby mieć te 25-30 jajek dziennie. ile bym potrzebował zboża miesiącznie na te 50szt. ?
  • 0

#4 pawelxy1

pawelxy1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:37

Co do zboża to pytaj innych. Ale wiem że jeśli byś chciał po 70gr sprzedawać to jak dla mnie troszkę za mało.
90gr to przyzwoita cena jak na twoją hodowlę.
  • 0

#5 Krystek

Krystek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:46

Ale jeśli bym sprzedawał po 70gr to może By się opłacało w większej ilości. a mam takie pytanko jeszcze. nie orientujecie się może w jakiej cenie jest obornik za tone od kur. Bo Mi i tak To nie potrzebne. narazie to bym na kupe wywoził.
  • 0

#6 pawelxy1

pawelxy1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:50

Krystian( tak wnioskuję po nicku) u mnie chodzi po około 30zl za tonę. Więc dosyć dobrze jest
Ale nie wiem jak tam u ciebie;d
A ile planujesz mieć kur?
  • 0

#7 Krystek

Krystek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:53

Tak jak napisałem wyżej do 50szt max :)
30zł to nawet nieżle.
No u Mnie nie wiem po ile, ale wiem że ludzie potrzebują obornik tym bardziej od kur. Mam zamiar się ostro wziąść za hodowlę kur niosek :) dlatego mam pare pytań :)
  • 0

#8 ekojaja

ekojaja

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:02

a ile ty będziesz miał tego obornika z 50 kur??? Nie liczył bym tu na niebywałe ilości

Produkcja 110-120 g/dzień tak to wygląda u mnie w czasie produkcji
  • 0

#9 Krystek

Krystek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:05

Nie ważne ile, bo Mi za bardzo na oborniku nie zależy :) ale jak ma to leżeć to lepiej niech sobie to biorą z placu, a Mi zawsze jakiś grosz wpadnie, tym bardziej,że jestem jeszcze bez robotny bo został Mi rok szkoły. A jeśli bym miał kiedyś około 200szt niosek to Gdzie bym mógł sprzedawać jajka ?
  • 0

#10 pawelxy1

pawelxy1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:06

Krystian do jakiegoś sklepu najlepiej;d
Ale powiedz mi ty nie potrzebujesz obornika na nawożenie na pola?
  • 0

#11 ekojaja

ekojaja

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:09

110-120g to chodziło mi o pasze a nie o obornik:)
  • 0

#12 Krystek

Krystek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:20

Myślałem o sprzedaży jajek do hurtowni po 1000-1400 jajek. ale wtedy po 45gr tylko.. :( Narazie Nie uprawiam ziemi tylko kupuje zboże. W tym roku kończe 18lat i tata Mi przepisuje Ziemie (4ha ornego i 2 ha łąk) mam jeszcze rok szkoły. ;) a Jak już skończe szkołe chce znaleźć prace i zachodować jakieś byczki ;)
  • 0

#13 ekojaja

ekojaja

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:28

Ale by hurtownia ci przyjęła to musisz mieć wszystko zarejestrowane
  • 0

#14 Krystek

Krystek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:32

No własnie o to Mi kolego chodzi :) a gdzie to trzeba wszystko rejestrować. ?

  • 0

#15 ekojaja

ekojaja

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 13:39

W Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym
  • 0

#16 Robert1983

Robert1983

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 5196 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 16:04

U mnie na 38 szt drobiu wychodzi zboża 25kg pszenicy,20kg kukurydzy,25kg pszenżyta,i 20kg owsa.Daje im jeszcze bulki okolo 4 worków po mące koszt 40 zl.za zboże placę okolo 120zl na miesiąc.
  • 0

#17 ekojaja

ekojaja

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 16:37

Z zboża robisz mieszankę?? Słabo to zbilansowane przy hodowli produkcyjnej całkowicie nie polecam
  • 0

#18 Robert1983

Robert1983

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 5196 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 17:15

Tak mieszam razem i do paśnika maja jeszcze kredę pastewną i wolny wybieg jeśli kolega pisze że zla dieta to co innego im dać?.Gotowych pasz im nie bende kupowal bo nie chcę hemi im dawać.
  • 0

#19 ekojaja

ekojaja

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 19:12

W twoim wypadku pszenżyto zamieniłbym na pszenice a zamiast owsa wolałbym już dać jęczmienia
  • 0

#20 pawelxy1

pawelxy1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 19:16

ekojaja właśnie dla kur najlepsze jest pszenżyto:)
mam 18 kur i rok temu mi znosiły 10-12 jajek na dzień więc się opłacało:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych