Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hukinol - odstraszacz na dziki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jurek Sosna

Jurek Sosna

  Nowy

 • Użytkownik
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 23:23

Ktoś wpadł na ?genialny? pomysł i zakazał stosowanie Hukinolu ! Sam nie przepadam za tym śmierdzidłem, ale był skuteczny. Poza tym nigdy nie słyszałem by Hukinol powodował szkody, ale za to gdy go nie będzie, to dopiero się zacznie !

Nie wolno używać Hukinolu? To chyba jakaś bzdura. Ale mam to w nosie. Przywiozę sobie z Niemiec, albo z Czech bo tam ludzie myślą i jest on ogólnie dostępny. Będę dalej go stosował na moim polu, bo na nie wstęp dzikom, jeleniom i głupim urzędnikom jest po prostu surowo wzbroniony!

Zawsze jest podobnie ? ?oj mądry Polak po szkodzie?. To najprościej coś zepsuć, coś zakazać. A potem lament. Cholerne te szkody, jak tu sobie z nimi poradzić. Był Hukinol ? środek bezpieczny, może nie najlepszy, ale był. Teraz łam tu sobie głowę człowieku jak odstraszyć te zgłodniałe zwierzaki by nie robić im krzywdy. Elektryczny pastuch ? sam spróbuj jakie to uczucie, gdy cię prąd popieści. Samostrzały i petardy, to dla zwierzyny stres, a przecież chciało by się by była zdrowa i dorodna. Pamiętajmy, dbanie o zwierzaki to nasz obowiązek!

Coraz więcej u nas ułatwień życia! Jak nie radary, to inne obostrzenia. Mam pytanie ? jak mam odstraszać zwierzynę od mojego pola kiedy jakiś mądry urzędas zakazał stosowania Hukinolu. Może sam przyjdzie strzec moje kartofle. Choć może być to mało skuteczne bo musiał by się nie myć choćby z miesiąc, a pustką w głowie też raczej dzików nie odstraszy.

Co z tym Hukinolem? Czemu w Niemczech wolno, a u nas nie? Ale chyba już rozumiem. Mądre nasze władze kategorycznie zabronią dzikom robienia szkód. Ciekawe tylko czy je to przekona.

Miałem do wyboru, albo ?elektryczny pastuch?(drożej), albo Hukinol (taniej). Stosowałem oba i bardzo się sprawdzały. Dziś pozostał mi tylko ?pastuch? więc chciał nie chciał pójdę w koszta. Kto mi je zrekompensuje?

Co ma robić Koło Łowieckie, które dbając o stany zwierzyny, a nie chcąc jednocześnie płacić zbyt wysokich odszkodowań - dostarczało rolnikom odstraszasz Hukinol. Efekt jest do przewidzenia. Rolnicy dbając o swe pola, zaczną zwierzynę po prostu truć! Naprawdę nie widzę sposobu by ich przed tym powstrzymać, a udowodnić komuś takie działania to marzenie ściętej głowy.

Koledzy ? czemu jakiś urzędnik siedzący w cieple za biurkiem ma decydować za nas, co jest dobre, a co nie. Co nam jest przydatne, a czego nam nie wolno. Jeśli jest taki mądry to niech przyjdzie na pole szacować szkody. Niech wytłumaczy rolnikom że działamy dla ich dobra nie tylko polując, ale i odstraszamy zwierzynę od ich upraw. Stosując różne środki takie jak na przykład Hukinol który kupujemy za własne pieniądze. Jeśli uważa się za takiego mądrego, to niech nam nie przeszkadza. Bo my myśliwi wiemy naprawdę dobrze jak gospodarować w terenie i jakie środki są nam do tego potrzebne.

Hukinol miał przeszkadzać zwierzynie, a tu niespodzianka! Nie wiedzieć czemu zaczął przeszkadzać urzędnikom. Chyba ktoś tu upadł na głowę, albo się zaczadził Hukinolem


Pozdrawiam

Jurek

 • 0

#2 VoYtek8

VoYtek8

  V.I.P

 • Super Moderator
 • 2648 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:52

Człowieku nie spinaj się tak ;) Jak zakazali to widocznie muszą mieć jakiś powód, może rolnicy zaczeli przesadzać z tym środkiem albo zwierzęta się trują, nie wiem to nie jest żaden wspaniały środek bo gdyby był lepszy to ludzie nie szukaliby innych sposobów na walkę z dziką zwierzyną.
 • 0

#3 grzepaku1

grzepaku1

  Super Farmer

 • Użytkownik
 • PipPipPipPipPip
 • 581 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 18:09

moim zdaniem jeśli ten środek jest szkodliwy to dobrze że go zakazali chociaż wątpię w to skoro w innych krajach wysoko rozwiniętych jest stosowany jak kolega Jurek Sosna mówi, sam stosowałem odstraszacz na dziki który dostałem od koła łowieckiego nie wiem jak jego nazwa brzmiała ale śmierzdział bardzo jak spocone nogi i ten środek stosowałem wokoło plantacji co 30 m na kawałek szmatki po 2 krople i działał bo dziki więcej nie przyszły , mysliwy który przywiózł to śmierdzidło powiedział że zwierzyna wyczuwa zapach człowieka i się oddala to nie wiem czy to może zaszkodzić a odszkodowań za straty poniesione przez rolników w moim rejonie nikt nie płaci w takiej wysokości jakiej by należało jeśli ktoś dostanie to śmieszne kwoty a pużniej mówią ile to koła łowieckie wypłaciły odszkodowań a skoro jako społeczeństwo chcemy dziką zwierzynę to trzeba te straty zrekompensować rolnikom lub zmniejszyc pogłowie bo w niektórych rejonach to jest plaga Pozdrawiam.
 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych