Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 21:38

Wczoraj w Niemczech a dokładnie w Norymberdze polak Mateusz "Master" Masternak wygrywając jednogłośnie na punkty z finem Juho Haapoją zdobył tytuł MISTRZA EUROPY w wadze junior ciężkiej !!! :)

Walka całe 12 rund trwała pod dyktando "Mastera" który cały czas był stroną dominującą, narzucał własny styl walki i parł do przodu na przeciwnika, nie dając mu się rozwinąć.

Więcej na bokser.org

  • 0

#2 Gucio

Gucio

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:21

Ja czekam na walke Goloty i Salety alen osobiscie ostatnimi czasy bardziej przypadlo moim oczom KSW;)
  • 0

#3 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 22:54

Dzisiejszy dzień zapadnie w naszej pamięci jako druga przegrana w karierze Tomka Adamka :(

Druga, ale bardziej bolesna, ponieważ przekreślająca szanse na walkę o tytuł mistrza świata i jednocześnie bardzo zbliżająca do końca jego kariery
:(

Co sądzicie o walce i o Tomku, czy powienien zakończyć karierę zawodową ?
  • 0

#4 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 23:33

Niestety Adamek już nie ma tej formy co kiedyś, bo ma już swoje lata, jak na sportowca to on już jest dość stary. Inna sprawa że moim zdaniem Góral na własne życzenie zepsuł sobie karierę w 2009 roku kiedy przeszedł do wagi ciężkiej... :/ Nie ma się co oszukiwać że Adamek większość tytułów w swojej karierze wywalczył dzięki szybkości i technice, w wadze ciężkiej liczy się siła i masa, on w porównaniu do przeciętnego zawodnika tej kategorii wagowej jest "mały" dlatego ciężko mu dominować. Ok, on daje radę z przeciętniakami, jednak jeśli przychodzi do walki z tymi ze ścisłej czołówki to on odpada pokazał to w walce z Klitschką i w starciu z Głazkowem. On w wadze pół ciężkiej i junior ciężkiej mógł dominować do dziś, ale dusiła go ambicja i chciał iśc do przodu co go zgubiło bo nikt sam siebie nie przeskoczy. :/ Smutna sprawa z tym, ale cóż nie sądzę żeby po tej walce na pojedynek (nie mówiąc o odebraniu tytułów) z Klitschką Polak nie ma większych szans. Jest niesamowitym bokserem dlatego szkoda byłoby gdyby zawiesił rękawice na kołku, jednak to chyba byłoby najrozsądniejsze, bo teraz w wadze ciężkiej panują takie zasady że jeśli nie daję się rady pokonywać Ukraińców to o tytułach można praktycznie zapomnieć. :( Pozdrawiam :)
  • 0

#5 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 20:16

Niestety Adamek już nie ma tej formy co kiedyś, bo ma już swoje lata, jak na sportowca to on już jest dość stary. Inna sprawa że moim zdaniem Góral na własne życzenie zepsuł sobie karierę w 2009 roku kiedy przeszedł do wagi ciężkiej... :/ Nie ma się co oszukiwać że Adamek większość tytułów w swojej karierze wywalczył dzięki szybkości i technice, w wadze ciężkiej liczy się siła i masa, on w porównaniu do przeciętnego zawodnika tej kategorii wagowej jest "mały" dlatego ciężko mu dominować. Ok, on daje radę z przeciętniakami, jednak jeśli przychodzi do walki z tymi ze ścisłej czołówki to on odpada pokazał to w walce z Klitschką i w starciu z Głazkowem. On w wadze pół ciężkiej i junior ciężkiej mógł dominować do dziś, ale dusiła go ambicja i chciał iśc do przodu co go zgubiło bo nikt sam siebie nie przeskoczy. :/ Smutna sprawa z tym, ale cóż nie sądzę żeby po tej walce na pojedynek (nie mówiąc o odebraniu tytułów) z Klitschką Polak nie ma większych szans. Jest niesamowitym bokserem dlatego szkoda byłoby gdyby zawiesił rękawice na kołku, jednak to chyba byłoby najrozsądniejsze, bo teraz w wadze ciężkiej panują takie zasady że jeśli nie daję się rady pokonywać Ukraińców to o tytułach można praktycznie zapomnieć. :( Pozdrawiam :)


Bardzo szeroka odpowiedź kolego :)

  • 0

#6 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 20:41

Akurat boks to jest tak złożony sport że można o nim rozmawiać praktycznie bez końca. :D Poza tym jest to mój ulubiony sport (z resztą jak każdy inny sport walki), więc ten temat jest mi dośc bliski. ;) A Ty co o tym sądzisz? Co powinien zrobić Adamek? Pozdrawiam :)
  • 0

#7 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 09:58

Trudno jest mówi komuś co ma zrobić, jak się nie jest w skórze tej osoby.

Szczerze mówiąc nie wiem co powinien zrobić Adamek, ale chyba na jego miejscu bym zakończył karierę, jego następna walka też może być przegrana więc po co psuć sobie bilans walk ? Pozdrawiam :)
  • 0

#8 pablos

pablos

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 08:36

Adamek to już historia .
  • 0

#9 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 19:51

A widzisz kogoś kolego z polaków kto by tyle zrobił co Adamek w boksie zawodowym ?

  • 0

#10 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 13:37

Kto oglądał wczoraj walkę Adamek vs. Szpilka ? Co powiecie na jej temat, jakie komentarze ?
  • 0

#11 pablos

pablos

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 21:12

Adamek to już historia postawiłem na niego i przegrałem litra gorzały .
  • 0

#12 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 15:42

Sobotnią walkę oczywiście oglądałem. Miałem świadomość tego że to pojedynek pokroju Gołota-Adamek, takie kolejne "przekazanie pałeczki" w wadze ciężkiej. Kibicowałem Szpilce, bo może go czekać wielka przyszłość, wygrał on, z resztą słusznie, zasłużenie i z korzyścią dla Polskiego boksu zawodowego. Adamek zrobił sobie krzywdę nabijając kilogramy i idąc do wagi ciężkiej, po prostu tutaj stracił swoje największe atuty, a zawodnicy tej wagi to przeciwnicy na pewno nie dla niego. W wadze junior ciężkiej z pewnością byłby nie do pokonania, w wadze ciężkiej doszedł do momentu gdy przegrał z zawodnikiem młodszym, mało doświadczonym i porywczym, więc przy swoim doświadczeniu i klasie Adamek mógł to wykorzystać, teraz po takiej przegranej popadnie w raczej w kryzys jeśli chodzi o jego karierę. Szpilka za to ma szanse "wyjść na szersze wody", teraz może ktoś zainteresuje się nim i będzie walczył z naprawdę dobrymi utytułowanymi zawodnikami. Dziwi mnie tylko po co są organizowane gale na których walczą sami Polacy? Przecież oni sobie nawzajem niszczą kariery tym, powinni walczyć z zagranicznymi przeciwnikami, a nie wybijać się między sobą. ;) Jak poruszony został na forum temat boksu to od siebie mogę powiedzieć tyle że boli mnie to w jaki sposób zrobiono pożegnanie z boksem Andrzeja Gołoty, pozwolono na to aby tak dobry swego czasu zawodnik na koniec kariery ośmieszył się w ringu. Brak mi słów! Teraz liczę na to że Szpilka będzie godnie reprezentował Polskę, bo to on jest na dziś naszym najlepszym reprezentantem w wadze ciężkiej. Przed więzieniem, był nazywany wielkim talentem, więc niech teraz zacznie spełniać te oczekiwania, to będziemy mieli co oglądać! Liczę na to. :) Pozdrawiam :)
  • 0

#13 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 21:40

Co powiecie o naszym mistrzu świata WBO Krzysztofie "Główce" Głowackim ? :)


  • 0

#14 spawer94

spawer94

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 10:24

przecież boks i piłka nożna na szczeblu światowym to jedna wielka ustawka i korupcja 


  • 0

#15 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 20:05

Chłopak młody więc sporo musi poprawić ale jak na razie daje radę :) ciekawe ile razy obroni pas?

 

Pozdrawiam


  • 0

#16 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:08

Chłopak młody więc sporo musi poprawić ale jak na razie daje radę :) ciekawe ile razy obroni pas?

 

Pozdrawiam

... oby jak najwięcej razy obronił :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych