Skocz do zawartości


Zdjęcie

uprawa ziół


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pablo

pablo

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 15:25

Witam wszystkich
od jakiegos czasu zastanawiam sie nad rozpoczęciem uprawy ziół (np. mięta, melisa, kozłek). Mam pytanie do osób zajmujących sie tą produkcja dotyczące trudności w uprawie (głównie choroby i szkodniki?) a także o możliwości zbytu, gdzie tego zbytu powinienem szukac, w jakim stanie są skupowanie czy na początek jest niezbędna suszarnia? jaka jest opłacalność?
będę wdzięczny za każda radę
pozdrawiam
  • 0

#2 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 18:30

Uprawa ziół jest w okolicach zakładów zielarskich. Popytaj w Herbapolu. Uprawa należy do tych ekologicznych - bardzo ostrożnie z chemią. Musisz mieć podpisaną umowę aby mieć zbyt.
  • 0

#3 pablo

pablo

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 20:50

a moze ktos robil cos podobnego bo nie mam doświadczenia w uprawie ziół więc nie wiem czy ktokolwiek bedzie chcial ze mna taka umowe podpisac
  • 0

#4 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 23:31

Jak chcesz szczegółów mogę zdobyć, ale to trochę potrwa. Sam nie uprawiałem ziół, ale uprawiali znajomi (przeważnie miętę) i część z nich zrezygnowała. Ostatnio nastąpiły zmiany w prawie UE dotyczące ziół. Są niekorzystne dla rolników. Gospodarstwa ekologiczne w całej UE protestowały ale wygrały koncerny farmaceutyczne.
  • 0

#5 pablo

pablo

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 29 wrzesień 2012 - 09:52

DużyGrzegorz byłbym wdzieczny gdybys sie dowiedzial czegos w tym temacie:)
  • 0

#6 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 23:40

Jest odpowiedź w sprawie ziół. Trochę to trwało ale jest. Jak coś jeszcze należy wyjaśnić to proszę o informację. Tutaj jest cała informacja ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie funkcjonowania rynku zielarskiego w Polsce - senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/1802o.pdf

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych