Skocz do zawartości


Zdjęcie

co wiecie na temat zielonego nawozu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dziki

dziki

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 21:18

Może wiecie coś na ten temat bo mi kolega powiedział takie coś!!

Że sieje się to i purzniej przeoruje i to wzbigaca składniki pokarmowe??

Jaka ta roslina sie nazywa? bo ja niemam bladego pojęcia o czym on gadał??

kiedy to się sieje i jak to się uprawia klase ziemi mam od 4 do 6!!!

Pozdrawiam i czekam na odpowieć!!
  • 0

#2 Kronel

Kronel

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 listopad 2010 - 07:23

Sieje się na poplon, czyli jesienią. Poplon moższ zakontraktować dodatkowo w agencji i co za tym idzie wyszarpnąć pare dodatkowych złotych. Na 10 hektarów ja dostaje dodatkowe 3000zł. Na poplon w zależności od roku sieje facelie, wyke, łubin. Zielony nawóz to nazwa każdego gatunku zbóż które przyorasz, może to być nawet owies lub żyto.
  • 0

#3 dziki

dziki

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 16:52

Dzięki za odpowieć!!
  • 0

#4 Wiarus

Wiarus

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:31

Sieje się na poplon, czyli jesienią. Poplon moższ zakontraktować dodatkowo w agencji i co za tym idzie wyszarpnąć pare dodatkowych złotych. Na 10 hektarów ja dostaje dodatkowe 3000zł. Na poplon w zależności od roku sieje facelie, wyke, łubin. Zielony nawóz to nazwa każdego gatunku zbóż które przyorasz, może to być nawet owies lub żyto.


Witam!

Oczywiście, tak jak powyżej można też stosować mieszanki motylkowych do których właśnie zaliczamy facelię, wykę, łubin, seradelę, stosowanie mieszanek wyłącznie na przyoranie przynosi dobre efekty. Ja pewnego razu zasiałem łubin na nasiona, który tak wybujał że poległ mimo braku nawożenia, skosiłem go kosą i wywiozłem na inne pole, i obydwa pola zaorałem i zasiałem żyto, nawożenie nawozami było zbędne, istniała obawa wylegnięcia żyta, plon żyta był znakomity.
Pozdrawiam

  • 0

Serdecznie pozdrawiam!

Wiarus


#5 waldi

waldi

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 13:30

Moja żona męczyłą mnie o nawiezienie ogródka, bo straszna jałowizna się zrobiła. No i zasiałem łubin, wyrósł jak marzenie, wszystko to we wrześniu. Przekopałem i myślę, że będą na tym rosły warzywka jak malowanie!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych