Forum Rolnicze

Pełna wersja: Wiosenne prace, co już zrobiliście na polach ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tak jak w temacie Wink pochwalcie sie co już zrobiliście w polach i co wam jeszcze zostało ;D taka namiastka kalendarza rolniczego Wink
Smile dziś wziąłem agregat i pojechałem na orane aby uprawić pod proso, ale to jeszcze poczeka, trzeba potem pryskać, w sobotę planuję obornik na orane pod buraki pastewne i ziemniaki wywieźć i uprawić uprawką, a przed jęczmieniem zavbronować orane aby zamknąć wilgoć w polu Smile
Dzisiaj zasiałem pszenżyto jare .Jutro będę siał owies i mieszanki z grochem .A tak to już nawozy wysiane na oziminy .Reszta pla będzie czekała na siew kukurydzy Big Grin
A myślisz kiedy tak wysiać kukurydze? Bo ja zastanawiam sie czy już nie zacząć od przyszłego tygodnia bo mam do położenia 8ha.
kukurydza na wschody lubi wygrzaną glebe.

U mnie kilku ludzi ruszyło z siewem zborza , ale to loteria bo jak się sprawdzi pogoda i przyjdzie silny wiatr i deszcz to zaklepie zasiewy na amen.
U mnie nawozy po oziminach posiane i wczoraj trochę ponad 1ha zasiałem owsa właśnie ze względu na to że ma padać to trochę podleje, bo u nas sucho. A co do zimna to o owies się nie boję, bo wiem że jak nie będzie cieplej to nie wyjdzie. Z jęczmieniem czekam...
ja już po wszystkim ziemniaków nie sadze teraz czekam na opryski Wink
Ja posialem 10 ha pszenżyta przed siewem zoralem przeleciałem gruberem potem nawóz i agregat siewny.
Na wysokie łaki posialem nawóz.Zostało mi obornik i kukurydza ziemiakow wsadze tyle dla siebie.Roboty mam jeszcze sporo .Reszta jarych .walowanie łąk nawozy itd
Pietruszka już dawno posiana ze 2 tygodnie temu zaraz jak tylko udało się wjechać na pole. W zeszłym tygodniu wysiałem buraczki i cebule dymkę. Jarych zbóż w tym roku nie wysiewam - chyba dobrze zrobiłem bo u mnie sucho na polach i plon byłby kiepski z jarych.
Do wysiana pozostały mi tylko buraki cukrowe ale na to jest jeszcze trochę czasu.Cool
Ja w piątek rozsiałem nawóz pod pszenice, pszenżyto, rzepak razem ok 10 ton.
@Miki
Ja od połowy tego tygonia planuje zacząć Wink
Miki a ja bym sie wstrzymał jeszcze, jest dopiero połowa marca ;O w tamtym roku w pole to po 10 kwietnia dopiero wjechałem a teraz wszystko oprócz kukurydzy i ziemniaka mam zrobione Wink Mniszek jeszcze nie kwitnie więc jeszcze czas Wink
Część ludzi na wsi już w większości posiali jare. Ja jeszcze czekam, bo na razie pogoda paskudna i dopiero połowa marca, ale może w tym tygodniu uda mi się posiać owies. Nawozy na pszenicę to rozsiewam na początku maja i daję jedną dawkę także nie ma się co spieszyć. A ziemniaki, buraki pastewne i dynia to po 20 kwietnia ruszam. Pozdrawiam
(14-03-2014 06:28:21)Miki napisał(a): [ -> ]A myślisz kiedy tak wysiać kukurydze? Bo ja zastanawiam sie czy już nie zacząć od przyszłego tygodnia bo mam do położenia 8ha.
Z siewem kukurydzy czekam do kwietnia .W zeszłym roku siałem po 20 i też mi piękna kukurydza wyrosła i oczywiście bardzo dobrze plonowała .W tym roku też się nie spieszę .Zamówiłem odmianę Ls Silvano i w tym roku omonica może mi naskoczyć Big Grin sieję ok 10 ha kuku. Pozdrawiam.
Ja już orkę zbronowałem i będę tam marchewkę siał Big Grin
Ja mam rozsiane nawozy na oziminach i powłókowane pola pod jęczmień jary i kukurydzę na ziarno.
Wczoraj mocno popadało a więc przerwa....
Zakupiłem herbicyd do zbóż ozimych -Lancet Plus 125 WG, ale żebym czasem nie żałował - ponieważ najlepiej działa na chwasty gdy temperatura dobowa w ciągu 6 dni nie spada poniżej 5 stopni C.

Poza tym patrząc na pogodę 2 tygodnie do przodu bardzo marnie to wygląda.... po 10 stopni w dzień, w nocy po 2, 3 stopnie na plusie. Czytając poradnik księżycowy 2014 na pozostałe miesiące - rodzi się pytanie czy w ogóle coś urośnie na tych polach w tym roku - będzie zimno i mokro Sad

Nawozy rozsiane, deszcz je rozpuścił ale czy zadziałają przy tak niskich temperaturach ???
(24-03-2014 09:52:54)edek napisał(a): [ -> ]Ja mam rozsiane nawozy na oziminach i powłókowane pola pod jęczmień jary i kukurydzę na ziarno.
Wczoraj mocno popadało a więc przerwa....
Zakupiłem herbicyd do zbóż ozimych -Lancet Plus 125 WG, ale żebym czasem nie żałował - ponieważ najlepiej działa na chwasty gdy temperatura dobowa w ciągu 6 dni nie spada poniżej 5 stopni C.

Poza tym patrząc na pogodę 2 tygodnie do przodu bardzo marnie to wygląda.... po 10 stopni w dzień, w nocy po 2, 3 stopnie na plusie. Czytając poradnik księżycowy 2014 na pozostałe miesiące - rodzi się pytanie czy w ogóle coś urośnie na tych polach w tym roku - będzie zimno i mokro Sad

Nawozy rozsiane, deszcz je rozpuścił ale czy zadziałają przy tak niskich temperaturach ???

Też słyszałem ,że rok ma być zimny i mokry ,ale na moje nie ma czym się przejmować ,co ma być i tak będzie .Na chwilę obecną ,jak patrzę na swoje pola i w okolicy to takiego rzepaku i zburz w marcu nie pamiętam .Pogoda widać ,że sprzyja roślinom .Dzisiaj rzepak widziałem w kolano ,tak więc zapowiada się bardzo dobry rok Big Grin.Dzisiaj odebrałem nasiona kuku zamówione i łubinu .Zostało mi tylko zwieść ziemniaki z centrali i czekać na słoneczną pogodę Big Grin
W sobotę posiałem buraki i teraz zostaje mi już tylko kukurydza. Akurat zdążyłem przed deszczem, teraz tylko czekać jak będą wschodzić.Cool
U mnie deszczu zrobiło aie aż a dużo Wink na ciężkich ziemiach stawy sie zrobiły ;O tydzien bez deszczu i dobrej pogody żeby wjechać można było Wink
Ja znowu się cieszę jak pada, mam lekkie przewiewne gleby i jak dla mnie to może jeszcze padać kilka dni, bo już się kurzyło na polu przy uprawie ziemi.
Suszę pola ,bo mało nie utoną od tej ogromnej ilości wody .Od soboty spadło u mnie ponad 80 litrów wody na metr .
Panowie nie spieszcie się z siewami-owies możnasiać- przymrozki nadają.Ja tylko wysiałem nawozy azotowe.Pozdrawiam.
(25-03-2014 23:22:47)muzyk napisał(a): [ -> ]Panowie nie spieszcie się z siewami-owies możnasiać- przymrozki nadają.Ja tylko wysiałem nawozy azotowe.Pozdrawiam.
Mój dziadek zawsze mawiał "kto sieje w błoto ten zbiera złoto" .
Zgoda ale ta przypowieść dotyczy tylko owsa.Pozdrawiam.
Witam ja owies zasiałem w sobotę i nawozy po ozimym. zostało po łąkach i lubin ale za jakieś 2tyg jak da się w pole wjechać? a z siewem w błoto to kilka lat temu sialem dwa razy ot takie przysłowiaSad
u nas dziś traktorów na polach sporo było widać, sam też nie leniuchowałem...
A u mnie cicho, woda stoi na polach i każdy czeka Wink na moich ziemiach tydzień dobrej pogody zanim ładnie gleba obeschnie Wink ale przynajmniej zazieleniło sie ładnie ;D
Pryskacie już zboża zimowe ? Wink
Żyto opryskane 22.03, jutro pojutrze pszenica oraz pszenżyto, z dodatkiem siarczanu magnezu(7) 2,5%, a po tygodniu odżywka plonovitów z mocznikiem i oczywiście siarczanMg(7) 2,5%. A następnie skracanie w BBCH 31-32 i coś na grzyba ewentualnie.
Włókował już ktoś łąki? Myśle dać pierwsza dawke gnojowicy jutro co o tym sądzicie? Ciągle czekam z siewem kukurydzy ale szybko pójdze bo posiadam Kuhn Planter 2. Nie wiem też czym prysnąć kukurydze na chwasty, rzeczjasna przedwschodowo.
Stron: 1 2
Przekierowanie