Forum Rolnicze

Pełna wersja: Kukurydza - jaki nawóz dolistny zastosować?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jaki nawóz dolistnie na kukurydze. Wysokość 0.5m, klasa ziemi 4-5, Dodaje że herbicyd ją osłabił . Czy można pryskać dolistnie gdy od 2 tyg susza.

Czekam na szybką odpowiedź z góry dzięki.
NPK
20% Azotu , 20% Potasu , 20% Fosforu + mikro elementy
andrew511 ma racje tylko potasu i fosworu dal bym 25%
Ja wczoraj pryskałem odżywką Kristalon-żółty na 1 hektar dałem dawkę jak na 3ha czyli cały karton i czekam na efekty Smile Ale to bardzo tani środek, a znajomy mówił że u niego od lat bardzo dobrze działa. Pozdrawiam Smile
VoYtek8 chlopie tos dowalil dawke jak dla konia
Ta cała odżywka kosztowała mnie dokładnie 38zł za karton(w którym są 3 woreczki, jeden woreczek na hektar) więc koszt prawie żaden, a kukurydzę musiałem zasilić bo pod koniec maja miała wyraźnie za mokro i miejscami słabiej się rozwijała, teraz ładnie zaczeła odbijać więc pomoc jej się przyda. Wink Pozdrawiam Smile
fakt 38 zl to prawie jak nic a kukurydza ladnie rosnie

:-)Pozdrawiam:-)
Miałem ten sam dylemat. Zaryzykowałem z NanoGro i Lignohumatem w fazie 4 liścia, bo chemia z poprzedniego roku niebywale mi osłabiła glebę (a pryskałem dużo :/) Czekam na efekty i pewnie je ocenię, bo zostawiłem 1ha obszaru kontroli. Na ulotkach wygląda to fajnie, zobaczymy czy tylko na ulotkach.
Faza rozwojowa:
3-6 liści
- Ekolist Mono Cynk 1-2l/ha
- Amino mikro Kukurydza - 0,5-1kg/ha
- Maximus PKMg 3-5kg/ha

6-10 liści
- Maximus NPK 20-20-20 - 3-5kg/ha
- Amino mikro Kukurydza - 0,5-1kg/ha
Przekierowanie