Forum Rolnicze

Pełna wersja: Pryskanie kukurydzy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Szukam jakiegoś dobrego herbicydu do kukurydzy. Zależy mi na tym aby w przyszłym roku nie oddziaływał on na kolejne rośliny, bo planuje tam posiać warzywa pietruszkę i trochę ogórków.
Co moglibyście mi polecić?
Trochę się tym ostatnio interesuję i podobno Titus jest dobry, działa na wszystko praktycznie z tego co słyszałem. Pozdrawiam Smile
ale titus to jest w zasadzie na perz i jako dodatek do reszty oprysków
jutro ci napisze co miałem w tym roku.
W zeszłym roku miałem Elumis i jest to chyba najlepszy środek w kukurydze bo bierze wszystko nie uszkadzając kukurydzy (jedyny) ale wychodzi ok 250 zł/ha
W tym roku miałem mieszanke kilku i widac po 3 dniach że kukurydza zmieniła ciut kolor ale za to cena - ok 180-190 zł/ha.
Też słyszałem o tym elumis, wychodzi drogo ale lepiej wydać więcej ale być pewnym działania i nie martwic sie ze przypalimy kukurydzę Wink a możecie wjechać chociaż w pole i pryskać ? bo ja to z 2tyg będę musiał czekać...
Poczytaj sobie zastosowanie http://www2.dupont.com/Crop_Protection/p...s25WG.html Titus działa nie tylko na perz, ale na pewno są lepsze środki Smile Ja nawet nie myślę o pryskaniu teraz, wszędzie jest tak mokro,a w nocy mi jeszcze dopadało, tez za 2-3 tygodnie dopiero będę mógł wjechać jak oczywiście pogoda się poprawi. Pozdrawiam Smile
Ja pryskałem w piątek bo wieczorem była idealna pogoda i nie padało cąły dzień a przez weekend dopadało znowu ale u mnie ququ jest na słabej ziemi zasiana takze woda to przelatuje Wink
Co do Titusa to ma może szersze spektrum działania ale z tego co mi wiadomo to stosuje się go jako dodatek do innych oprysków.
Właśnie o titusie też słyszałem, podobno się dosyć szybko rozkłada i nie pozostaje w glebie, tak więc w kolejnym roku nie oddziałuje na wschodzące nowe rośliny. Ale czy ktoś z was może to potwierdzić z własnego doświadczenia?
Ja pryskałem nim teraz i bez problemu mogę siać oziminę po nim Wink
Jeżeli szukasz dobrego herbicydu do kukurydzy,to polecam Galaper Strong,możesz poczytać opinie na jego temat,które są jak najbardziej pozytywne. To skuteczny środek.
ja pryskam elumisem ale titus tez jest dobry
Wypróbuj TOTO 75 SG,na pewno się na nim nie zawiedziesz,jest bardzo skuteczny.
Przekierowanie