Forum Rolnicze

Pełna wersja: Uprawa grochu...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zastanawiam się nad siewem grochu wiosną przyszłego roku, lecz mało wiem na temat uprawy, nawozów, ochrony, zbioru, sprzedaży itp.
Dlatego zwracam się do Was z prośba abyście napisali co wiecie o grochu...

interesują mnie opinie na temat grochu pastewnego, jadalnego jak i siewnego.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
uprawiałem przez wiele lat peluszkę w czystym siewie oraz w mieszankach ze zbożami ale problemy ze sprzedażą następnie zaniechanie hodowli świń więc jedyną zachęta wydaje się stanowisko i wyższa dopłata ale postawiłem na rzepak
uprawa jak pod zboża jare,nawożenie N minimalna dawka startowa, P sporo,K dużo ,pamiętaj o pH
chorób nie zwalczałem , robale to problem mniejszy w peluszce, zbiór problemy bo nisko leży i sporo się osypuje
Witam.Siałem groch,nic strasznego.Trzebasiać w zbożu np. jęczmieniu żeby nie leżał na ziemi,pryskac przeciwko robalom po ścięciu dosuszyć to tak pokrutce ale czy warto się w to bawić.
gorzej jak Ci położy groch i zboże Big Grin
a poważnie, jak na sprzedaż to osobno bo ciężko oddzielić od zboża choć osobiście wiele lat temu oddzielałem od owsa ale to pracochłonne Wink
@Jarki siejąc z zbożami nie chodzi o to by go sprzedawać ale po to by podnieś walory jakościowe mieszanki takie jak np białko. Znajomy sieje łubin wraz z owsem.
a jak nie masz zwierząt jak ja to co wtedy
też siałem mieszanki zbożowo-strączkowe dla świń
ale wiesz ile kosztuje a raczej kosztował basagran lub baroks
próbowałem chwastoksem extra ale jak był suchy rok to peluszkę załatwił
dlatego uważam że lepiej zasiać mniej ale w czystym siewie
Ale oddzielając i sprzedając sam łubin można nieźle zarobić. Tez uważam że lepiej zasiać w czystym siewie a o mieszańcach wspomniałem po przeczytaniu twojego postu o oddzielaniu.
Przekierowanie