Forum Rolnicze

Pełna wersja: rzepak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
jak opłacalny jest rzepak??
powiem tak: rzepak jest opłacalny..nawet bardzo ale trzeba o niego dbać.
ale jak widziałam jak po koszeniu ile się sypało to szok,chyba że tak ma byc?
sypało na ziemię,
ale o co Ci chodzi? co się sypało i gdzie?
po przejechaniu kombajna widac było rzepak na polu,a przy koszeniu zboża tak nie ma pszenica nie wysypuje się na pole.nie wiem może rzepak mniejszy i przez sita wylatywał?
No to jest normalna sprawa...nie da się tak ustawić kombajnu żeby nic nie gubił. Samymi motowidłami wytrzepiesz trochę ten rzepak bo jest delikatny nie to co np.pszenica czy inne zboża.
teraz już będę wiedziała,dzięki
spoko Smile
polecam się na przyszlość Tongue
SLYSZAł KTOś O TA KIEJ GAZECIE ROLNICZEJ JAK AGROTECHNIKA TAM DUżO I CZESTO PISZą O RZEPAKU POLECAM
pierwszy raz słyszę,ale popytam
ja mam wykupioną prenumerate
u nas kioskah tego niema ale może zamuwia
no ja tego w kiosku też nie zamówilem oni sami mi przysła ponieważ jestem stałym klientem
ja jeszcze mam te całkiem stare agrochemie
A jak wam w tym roku rzepak sypał? Bo w końcu wątek dotyczy rzepaku Tongue
mi nie najlepiej bo 4 z hakiem :/
4t to na rzepak hyba bardzo dobże a tak z ciekawości jak on plonuje normalnie średni plon
no jak dla mnie to mało 4 tony z małym hakiem. Co roku mam tak 4,8 w porywach do 5 ton.
no to dużo
no nie jest źle Smile Zobaczymy jak w tym roku sypnie.
mam pytanie..... Mam siewnik Fionę, czy mogę siać nim rzepak wymieniając tylko koła w przekładni? Czy muszę mieć specjalne kółka do wysiewu drobnych nasion? proszę o natychmiastową odpowiedź...PILNE ;]
Przekierowanie