Skocz do zawartości


Zdjęcie

zwalczanie Perzu - jaki oprysk zastosować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 k669@interia.pl

k669@interia.pl

    Nowa

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 20:23

Czy mogli byście polecić mi tańszy,ale równie dobry odpowiednik Randapu,chodzi mi o zwalczenie perzu na polu po starym sadzie.Pozdrawiam:)


  • 0

#2 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 20:26

jest też jakiś herkules ale nie wiem czy to bd dobre widziałem jest tańszy od randapu ale czy skuteczniejszy nie mam pojęcia ja bym wolał kupić randap
  • 0

#3 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 22:20

Jak po sadzie to nie warto kombinowac kup 5l randapu i litre dikocherbu i wlej to na 400l opryskaj pole zaoraj i jeszcze raz opryskaj (na zime) a na przyszly rok bedziesz mial czyste pole
Sam to sprawdzilem na wlasnym przykladzie:) i oplacalo sie, pozatym jak bedziesz kombinowal to nigdy niewiadomo czy niedolorzysz do interesu jak bedziesz potem dodatkowo musial wylorzyc kase w czasie jakiejs uprawy
Pozdrawiam
  • 0

#4 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 23:03

Nie piszcie że RoundUp jest taki świetny na perz bo to nie jest prawda, po tym oprysku łodygi perzu faktycznie uschną, ale korzenie zostaną tylko lekko osłabione i za jakiś czas znowu bedą się rozwijąc i niesety robić swoje.... Ja mam taki pomysł żebyś teraz zrobił jakąś "miksturę" np. daj dawkę Aminopieliku na hektar i dolej butelkę Chwastoxu Turbo, to dośc drogo wyjdzie, ale perz przychamuje, potem poczekaj do wiosny i zasiej na tym polu kukurydze, herbicydy do kukurydzy zwalczające perz są świetne np. Titus który kosztuje jedyne 150zł/ha i ma wiele tanich zamienników które kosztują niewiele ponad 100zł/ha i niszczą cały perz, potem kukurydza rosnie w górę i zagłusza perz więc nie ma szans na odrośnięcie i tym sposobem za rok we wrześniu miałbyś pole czyste jak łza. Ja tym sposobem zniszczyłem perz w tym roku na polu które wziełem w dzierżawę w maju... Tam był taki perz że nawet pszenicę zagłuszał i poprzedni dzierżawca poprysałna jesień tym Chwatoxem i troche go przychamował, ale na wiosnę stwierdził że mu to się nie opłaca i to rzucił, teraz tam rośnie moja kukurydza i na tym polu znajdziesz tylko uschnięte pozostałości po pladze perzu ;). Jak chcesz rzeczywiście zwalczyć perz do końca to zrób jak radzę i nie martw się o koszty bo teraz byś pryskał gołe pole i byś tylko pakował pieniądze w to, a tak za rok (nawet jak nie masz zwierząt jedzących kiszonkę) zasiej kukurydzę, potem sprzedaj to na pniu, ktoś to skosi, zabierze, a Tobie zwrócą sie koszta, zwalczysz perz i jeszcze zarobisz na tym :P. Pozdrawiam :)
  • 0

#5 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 17:00

Wojtek ale stulasz to jest pole po starym sadzie wiec tam jest wszystko, pozatym czemu twierdzisz ze perzu nie spali randap, raz opryskasz randap+dikocherb= 130zl potem zaorzesz i jeszcze raz opryskasz taka sama mieszanka i zostawiasz na zime a na wiosne bierzesz sie za uprawe bo pole masz czyste i nie pisz glupot ze nie wypali perzu:)
Pozdrawiam
  • 0

#6 Przemek15_03

Przemek15_03

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 07:08

Rundap ma tańsze zamienniki takie jak klinik duo czy glifostar 360 sl. Powiem tak, ja stosowałem wszystkie z tych środków na dojrzewanie rzepaku i nie widziałem różnicy, poza tym w opisie chwastów wrażliwych jest perz. Moim zdaniem można kupić zamiennik i popryskać odpowiednio większa dawką i powinno być dobrze. Dla przyspieszenia procesu niszczenia można dosypać siarczanu amonu. Pozdrawiam.
  • 0

#7 Łosiek

Łosiek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 18:49

Taka recepta:
2l/ha - glifosat - Huragan, Glifos
5kg/ha - siarczanu amonu lub Li700 0,5l/ha
50g/ha - Titus 25WG
+ Trend
  • 0

#8 piernik

piernik

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 09:23

randap + mocznik rozpuścić i opryskać łapie w 100% jak uschnie to przeorać zasiać i znów opryskać:)
  • 0

#9 pablos

pablos

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 09:49

Częstym błędem jest zbyt szybka uprawa ziemi po oprysku na powierzchni wszystko jest suche więc wydaje
się że można już działać dalej a często korzenie jeszcze są nie naruszone i po jakimś czasie odbijają
szczególnie upierdliwe są jednoliścienne pozdro !




  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych