Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestawy naprawcze silnika - jaką markę wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 winio1

winio1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 16:00

Witam chciałem porozmawiać na temat dziś na czasie , chodzi o jakość i wybór zestawów naprawczych do naszych maszyn traktorów , kombajnów i tp bo jest tego tyle ze głowa boli i z jakością nie zawsze najlepiej napiszcie jakie zestawy wy preferujecie bo ja nap do c 330 c 360 zestawy Zetor PDC, albo ZETOR POLSKA właśnie robię remont generalny swojej c 330 i kupiłem zestaw Zetor Polska i zobaczę co z tego wyjdzie i jestem ciekaw waszych opinii na temat części dziś spotykanych w sklepach czy macie jakieś sugestie co do producentów części jakie kupować a jakich omijać ja osobiście chwale sobie części oryginalne ! Zetora i Ursus Chełmno są dosyć drogie ale jakość dobra Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
  • 0

#2 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 17:40

Witam.Też jestem zainteresowany tym tematem czeka mnie poważna naprawa silnika ale może ktoś wie gdzie można kupić całe podzespoły w miarę tanio.Pozdrawiam.
  • 0

#3 winio1

winio1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 18:35

To zależy co chcesz kupić i do czego ,do jakiego ciągnika czy maszyny innej ja mogę doradzić jeśli chodzi o c 330,c360, Ferguson napisz dokładnie o co ci chodzi postaram się doradzić bo mam od 10 lat z tym dosyć dużo do czynienia znaczy mam mały zakładzik 2 os remontuje małe traktory których u mnie w okolicy jest 65 % i z różnymi markami i JAKOŚCIĄ części się już spotkałem :)

  • 0

#4 przemo137

przemo137

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 18:54

Ja na złom wyrzuciłem starą dobrą obudowę skrzyni ursusa 4011 ;) Po tygodni już jej tam nie widziałem.
  • 0

#5 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 18:59

Mam do zrobienia silnik 4 MF-a od kombajnu klass po pożarze spaliło sięoprzyżądowanie tzn.p-pa wtr. pokrywa rozrządu, p-ka pali.iinne drobne pierdoły.
  • 0

#6 winio1

winio1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 19:06

Z pokrywą niema problemu kupisz w jakiejś Agromie a jeśli chodzi o pompę paliwa i pompkę to bym zadzwonił do PZL Mielec i ich zapytał o taką pompę albo POM Tyczyn bo jak się nie znasz to cie w sklepach oszwabią a na pewno nie kupuj na allegro napisz typ dokładnie silnika i pompy paliwa to się jutro popytam
  • 0

#7 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 19:43

WINIO 1.Ztym to najmiejszy kłopot gorszą mam zagwozdkę jak sprawdzić blok silnika bo niewiadomo jak to było gaszone a o p-pe możesz się spytać ile kosztuje nowa i używana.Pozdrawiam.
  • 0

#8 winio1

winio1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 07:54

Witam a wiec tak blok na 100% do sprawdzenia osiowości czopów głównych ponieważ mógł blok ulec odkształceniu po takim sprawdzeni dopiero można coś szukać i myśleć o naprawie a co do pompy ja osobiście wolał bym gdzieś kupić używana ORYGINAŁ i dać do regeneracji do DOBREGO ZAKŁADU i wtedy byś miał pewność na 99% ze będzie chodziła tak jak ma być .Napisz jaki to jest silnik typ to popytam o pompy , napisz skąd pochodzisz , muzyk , a wiec tak to są ceny w przybliżeniu pompa do twojego 4-MF kosztuje w granicach 1200 do 1600 zł do twojego idzie pompa rotacyjna DPA a pompka paliwa wspomagająca lepsza w granicach 100zł-150zł , osiowanie jakieś 150 zł
  • 0

#9 winio1

winio1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 09:10

Zadzwoń do nich oni powinni ci to zrobić na glanc diesel-czesci.pl/oferta_perkins.htm?gclid=CMru6OOl960CFQjwzAodHBaBrw
  • 0

#10 Farmexpert

Farmexpert

    sklep rolniczy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 luty 2012 - 12:56

Zestawy naprawcze firmy Zetor są solidne.
Śmiało można je kupować.

Dla przykładu, zestaw do C-360


  • 0

#11 Guest_jarki_*

Guest_jarki_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2012 - 15:59

ja do ciapka kupiłem zestaw naprawczy z ursus Chełmno {PREMIUM są jaszcze premium plus z tłokami z Gorzyc ale sporo droższe}
wydawało mi się że dobry ale czas pokaże
  • 0

#12 winio1

winio1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 03 luty 2012 - 21:40

Ja zakładam zawsze ZETOR ORIGINALE tylko niestety trzeba dołożyć i zamienić pierścienie te co są w nim na pierścienie z Primy 00 i jest lepszy i trwalszy jak zestawy z Gorzyckim tłokiem sprawdzone w wielu ciągnikach i oczywiście trzeba zachować wszystkie zasady prawidłowego docierania a nie jak niektórzy twierdza ze gaz w podłogę i ma być prawidłowo dodrzeć ciągnik obojętnie jaki jest wyzwaniem dla wytrwałych i cierpliwych niestety
  • 0

#13 Guest_jarki_*

Guest_jarki_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2012 - 09:24

jeśli jest to zestaw z ZETOR PDC www.zetor-pdc.czech-trade.pl/
to chyba jest ok bo oni robią tłoki właśnie dla Chełmna
i dostali wymiary oraz pozostałe dane oryginalnych tłoków
a firma ta {jako chyba córka} zajmuje się częściami do zetorów
  • 0

#14 winio1

winio1

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 04 luty 2012 - 11:58

Zgadza się a także zestawy ZETOR POLSKA ORYGINAŁ są bardzo dobrej jakości bo to jest to samo co PDC tylko mają już pierścienie primy i są tańsze ale jakoś ta sama i tylko trzeba sklepie zwracać uwagę na tłoki zobaczyć w środku czy mają odlew ZETOR
Załączony plik  img0525cj.jpg   30,29 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  img0524no.jpg   33,63 KB   6 Ilość pobrań
Załączony plik  tlok1.jpg   54,46 KB   8 Ilość pobrań
i patrzeć do środka tłoka jeśli w sklepie nie podmienili to są naprawdę dobrej jakości najlepiej kupować w wielkich sklepach takich jak TO NIE JEST REKLAMĄ TYLKO PODPOWIEDZ : sklep.techrol.com/catalog/extra-groups/category/21/page/12/search//filter/ I MA GRAĆ jak linki nie działają to napiszcie

  • 0

#15 agro-centrum

agro-centrum

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 luty 2012 - 21:33

Z pokrywą niema problemu kupisz w jakiejś Agromie a jeśli chodzi o pompę paliwa i pompkę to bym zadzwonił do PZL Mielec i ich zapytał o taką pompę albo POM Tyczyn bo jak się nie znasz to cie w sklepach oszwabią a na pewno nie kupuj na allegro napisz typ dokładnie silnika i pompy paliwa to się jutro popytam


Troszkę nie jesteś w temacie ponieważ PZL Mielec nie ma ich już , maszyny wyłączone producenta nie ma.
Co do Zetora to również bym się zastanawiała a na 100% brał bym ursus Chełmno i te droższe tam jest wszystko oki.
Z drugiej strony bardzo często psuje się wszystko z winy nie prawidłowej eksploatacji a nie części lecz to jest inny już temat.

  • 0

#16 Guest_jarki_*

Guest_jarki_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2012 - 22:05

masz rację tylko zestaw premium jest tańszy chyba około 100 zł od premium plus a różnią się tylko tłokiem czy tłok z Gorzyc jest o tyle lepszy ?
w Chełmnie mnie zapewniali że tłok z Czech {PDC} jest bardzo dobry bo oni Czechom przekazali wszystkie dane które jako nieliczni posiadali
pompy to Wuzetem Warszawa www.wuzetem.waw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=54
  • 0

#17 waski136

waski136

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2013 - 15:20

Witam;) Chciałbym dodać że te zestawy naprawcze co polecacie, te zetoroskie to już nie są oryginalne z czech tylko robione w polsce;/
wiem że oryginały z czech te co miał zetor to teraz nazywają sie genuine parts. Poszukajcie w necie i znajdziecie są to bardzo dobre zestawy naprawcze.
Pozdrawiam i polecam;)
  • 0

#18 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 23 luty 2013 - 22:00

Witam a jak sprawa wygląda z założeniem zestawów naprawczych do c 360 od zetora od jakiego modelu by pasowały chodzi mi o zwiększenie pojemności skokowej i może Czesi do swoich maszyn robią lepszej jakości części niż u nas?.
  • 0

#19 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 24 luty 2013 - 10:34

Odpowiednik c 360 to 7211.Pamietaj jednak ze zmieniajac pojemnosc zwiekszasz obciazenia walu korbowego.Z doswiadczenia u znajomego wiem ze wal c 360 z tlokami zetora nie wytrzyma.Moze nowy ale nie po szlifach.Musisz wiec zmienic tez wal na zetorowski.Wtedy bedzie ok.Nie zobaczysz dymu podczas orki.Pozdrawiam.
  • 0

#20 izydor6280

izydor6280

    ::Expert Renault::

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 745 postów

Napisano 24 luty 2013 - 11:47

a myslalem ze odpowiednikiem 360 jest seria 5 i 6x11
jesli chcesz zakladac z 72 to bedziesz musial roztoczyc blok, w zetorze sa wieksze tloki i tuleje
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych