Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ursus C-360 vs Ursus C-360 3P - który lepszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcink90

marcink90

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 15:09

Witam, u mnie dziadek wziął sobie więcej pola (raptem 12ha) i chce teraz zamienić poczciwą 30-stke na 60-kę. Jak gadaliśmy ze znajomymi to wszyscy się podzielili jedni "weź C-360 3P lepszy silnik oszczędniejszy" inni "weź C-360 mocniejsza i wytrzymalsza" więc chciałbym rozstrzygnąć spór na zawsze jak to w końcu jest? Mam na oku 2 konkretne modele prawie w tej samej cenie, 3P o 1tyś zł droższy więc nie ma różnicy, traktor będzie dziadkowi już pewnie służył do końca więc chce dokonać dobrego zakupu. Z jednej strony wolałbym zwykłą 60-kę a z drugiej wszyscy tak chwalą 3P że to ta sama moc a mniej pali i ciszej chodzi, ale obawiam się też awaryjności Perkinsa słyszałem że często tam wał strzela w tym silniku to prawda? A poza tym nawet niech 3P pali trochę mniej no dobra, ale jednak C-360 ma 5KM mocy więcej i 4 gary więc może się mylę ale przy tej samej masie i konstrukcji na pewno jakaś różnica w sile uciągu musi być nie wielka ale zawsze. Więc naprawdę bardzo bym prosił o szczere odpowiedzi bo jest to dla mnie ważne
  • 0

#2 michael00ursus

michael00ursus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 20:47

Witam. Ja na twoim miejscu wybrał bym zwykła c-360 i dodatkowo założył jej przedni napęd i wtedy będzie wykorzystana w 100% i mniej spali w czasie prac polowych i będzie robić dobra robotę. Pozdrawiam
  • 0

#3 Kamilc-360

Kamilc-360

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 21:19

Kolego oczywiście że weź zwykłą C-360, już mówię czemu, te dwa traktory praktycznie się nie różnią no może Perkins trochę mniej pali, a 60-ka jest trochę mocniejsza ale to są nie wielkie różnice. Tylko że C-360 ma wtym przewagę że ma wytrzymalszy silnik, w Perkinsie przy dużych obciążeniach zaraz wał trzaśnie a 60-ka będzie się trzymać. I nie zakładaj przedniego napędu szkoda kasy na 10ha śmiało starczy bez przodu, no bo co? 3 skiby pociągnie, talerzówke 2m kultywator 2,7m też a na 10ha to wam chyba śmiało starczy
  • 0

#4 Rolnik7343

Rolnik7343

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 21:39

Wes ursusa c-360 ;) polecam 3p jest trudniejszy w czesciach i ma mniej KM przy prawie takim samym spalaniu
  • 0

#5 izydor6280

izydor6280

    ::Expert Renault::

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 745 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 08:28

poszukaj jakiegoś starszego zetora lub U4011, na pewno będą trwalsze niż 360
  • 0

#6 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 09:43

te ursusy c 360 3P jak się zapowietrzy podobno ciężko je odpowietrzyć lepiej odpowietrza się 60 czy 30 no ale tak słyszałem i nie wiem jak jest naprawdę myśle że jak na 10 hektarów pola to oby dwa spisały by się dobrze . Pozdrawiam
  • 0

#7 marcink90

marcink90

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 13:39

Wszyscy tu mówią że lepiej C-360, no ale 10ha to nie dużo a ten 3P trochę mnie tak intryguje no bo ciągnik będzie używał dziadek jak już mówiłem wiadomo starszy człowiek to go nie będzie przeciążał, bo głownie zajmuje się warzywami tak więc ciągnik najwięcej będzie pracował przy gryzałce sadzarce tam siewnik opryskiwacz, a to ciężko nie jest, a orka dziadek ma pług 2 skiby grudziądzki więc to chyba też nie obciążenie a za 3P idzie to że jak mówicie mniej pali a teraz to dużo znaczy. Tylko że jedni mówią że to nie wielkie różnice są w spalaniu a inni że jednak je widać. Więc dokładnie jakby mógł ktoś napisać jak to jest ze spalaniem? No bo jeśli np. w orce 2 skiby C-360 spali powiedzmy 7l/mth a C-360 3P 5l/mth no to chyba bardziej opłaca się Perkins tak mi się wydaje. A co do tej awaryjności to ja sobie tak myślę że jak ktoś ciśnie tego Perkinsa ze 2400obr/min i ze 15t. przyczepę ciągnie no to może i ten wał strzela, ale mówię dziadek starszy człowiek i tak nie szaleje, więc jeśli ktoś wie jak naprawdę jest z tym spalaniem bo porównywał te dwa ciągniki to proszę o odpowiedź
  • 0

#8 lottomito

lottomito

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 18:07

Nie wiem jak z tym spalaniem ale u mnie na wiosce wszystkie 3p wygineły a normalne 60-tki dalej tyrają. Nie zastanawiałem czemu ale tak jest:)
  • 0

#9 Kamilc-360

Kamilc-360

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 20:20

@lottomito bo 60-ka to jest polska moc xD
A co do tego spalania to być może pomoże Ci to że jak kiedyś zwoziłem gruz ja swoją C-360 sąsiad C-360 3P to gdy skończyliśmy obaj tankowaliśmy na stacji, u mnie do 60-ki weszło 57l. u niego do 3P 55l. dodam że na początku też obaj tankowaliśmy do pełna a pamiętam to dokładnie bo też z ciekawości chcieliśmy zobaczyć ile spalą :) No więc na cały zbiornik masz między nimi 2 litry rożnicy TYLKO ŻE jedna przyczepa z którą ja jechałem (bo obaj po dwie jechaliśmy) miała nadstawki więc większe obciążenie było stąd może ta różnica xD
  • 0

#10 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 20:28

Wszyscy tu mówią że lepiej C-360, no ale 10ha to nie dużo a ten 3P trochę mnie tak intryguje no bo ciągnik będzie używał dziadek jak już mówiłem wiadomo starszy człowiek to go nie będzie przeciążał, bo głownie zajmuje się warzywami tak więc ciągnik najwięcej będzie pracował przy gryzałce sadzarce tam siewnik opryskiwacz, a to ciężko nie jest, a orka dziadek ma pług 2 skiby grudziądzki więc to chyba też nie obciążenie a za 3P idzie to że jak mówicie mniej pali a teraz to dużo znaczy. Tylko że jedni mówią że to nie wielkie różnice są w spalaniu a inni że jednak je widać. Więc dokładnie jakby mógł ktoś napisać jak to jest ze spalaniem? No bo jeśli np. w orce 2 skiby C-360 spali powiedzmy 7l/mth a C-360 3P 5l/mth no to chyba bardziej opłaca się Perkins tak mi się wydaje. A co do tej awaryjności to ja sobie tak myślę że jak ktoś ciśnie tego Perkinsa ze 2400obr/min i ze 15t. przyczepę ciągnie no to może i ten wał strzela, ale mówię dziadek starszy człowiek i tak nie szaleje, więc jeśli ktoś wie jak naprawdę jest z tym spalaniem bo porównywał te dwa ciągniki to proszę o odpowiedź

nie wiem skąd wziąłeś te 7l. na mtg.w trzy skibowym pługu na 2 biegu przy głębokiej orce 200obr./min mój c 360 spali góra 5litrów na godzinę-pozdrawiam


  • 0

#11 marcink90

marcink90

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 20:36

@lottomito bo 60-ka to jest polska moc xD
A co do tego spalania to być może pomoże Ci to że jak kiedyś zwoziłem gruz ja swoją C-360 sąsiad C-360 3P to gdy skończyliśmy obaj tankowaliśmy na stacji, u mnie do 60-ki weszło 57l. u niego do 3P 55l. dodam że na początku też obaj tankowaliśmy do pełna a pamiętam to dokładnie bo też z ciekawości chcieliśmy zobaczyć ile spalą :) No więc na cały zbiornik masz między nimi 2 litry rożnicy TYLKO ŻE jedna przyczepa z którą ja jechałem (bo obaj po dwie jechaliśmy) miała nadstawki więc większe obciążenie było stąd może ta różnica xD


Kolego bardzo mi to pomoże :) Jeśli serio jest tak jak mówisz to faktycznie 3P się nie opłaca, 2 litry na zbiorniku to żadna różnica a poza tym jak pisałeś miałeś większe obciążenie więc to na pewno do czegoś się przyczyniło, znaczy może i wziąłbym Perkinsa ale boję się właśnie tej awaryjności




Wszyscy tu mówią że lepiej C-360, no ale 10ha to nie dużo a ten 3P trochę mnie tak intryguje no bo ciągnik będzie używał dziadek jak już mówiłem wiadomo starszy człowiek to go nie będzie przeciążał, bo głownie zajmuje się warzywami tak więc ciągnik najwięcej będzie pracował przy gryzałce sadzarce tam siewnik opryskiwacz, a to ciężko nie jest, a orka dziadek ma pług 2 skiby grudziądzki więc to chyba też nie obciążenie a za 3P idzie to że jak mówicie mniej pali a teraz to dużo znaczy. Tylko że jedni mówią że to nie wielkie różnice są w spalaniu a inni że jednak je widać. Więc dokładnie jakby mógł ktoś napisać jak to jest ze spalaniem? No bo jeśli np. w orce 2 skiby C-360 spali powiedzmy 7l/mth a C-360 3P 5l/mth no to chyba bardziej opłaca się Perkins tak mi się wydaje. A co do tej awaryjności to ja sobie tak myślę że jak ktoś ciśnie tego Perkinsa ze 2400obr/min i ze 15t. przyczepę ciągnie no to może i ten wał strzela, ale mówię dziadek starszy człowiek i tak nie szaleje, więc jeśli ktoś wie jak naprawdę jest z tym spalaniem bo porównywał te dwa ciągniki to proszę o odpowiedź

nie wiem skąd wziąłeś te 7l. na mtg.w trzy skibowym pługu na 2 biegu przy głębokiej orce 200obr./min mój c 360 spali góra 5litrów na godzinę-pozdrawiam


Podałem tak przykładowo że 7l a 3P 5l dla porównania, a tak na marginesie 200obr./min to trochę mało, może się zdusić xDDD

  • 0

#12 Kamilc-360

Kamilc-360

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 20:57

@marcink90 czemu miałbym nie mówić serio??? Naprawdę tak było a te nadstawki prawdę mówiąc może dużego bardziej obciążenia nie dawały no i niech będzie że Perkins pali mnie, ale mówię Ci weź C-360 mniejsza awaryjność i tańsze bardziej dostępne części
  • 0

#13 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 21:05

no miało być 2000 chyba nie uwierzyłeś,200 to nawet na wolnych obrotach niemożliwe
  • 0

#14 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 21:07

posiadam 360tkę i 3P i kidyś zachwalałem 3P bo to oszczędny ciągnik i faktycznie oszczędny jak nie mocno obciążony a jak obciążyć go maksymalnie to spalanie jest podobne jak w 60tce jak nie większe,jak się nie mylę to spalanie w tych dwu ciągnikach nie można liczyć na mth bo 3p liczy szybciej i motogodziny( są krótsze) ,silnik w 3p droższy w naprawie ,wymaga naprawy głównej w zakładzie specjalistycznym i bardziej awaryjny ,a jak się dobrze zapowietrzy to nie wiem czy ten starszy człowiek poradzi sobie z odpowietrzeniem układu paliwowego. kupując używany 3p nie mamy pewności czy zaraz uszczelki nie wypujle pomiędzy 1 a 2 cylindrem a po rozebraniu czy gwinty śrub głowicy w bloku wytrzymają jak już kilka razy był rozbierany i tak podsumowując to wcale nie jestem pewien czy ekonomicznie wyjdzie taniej 3p
  • 0

#15 marcink90

marcink90

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 21:09

no miało być 2000 chyba nie uwierzyłeś,200 to nawet na wolnych obrotach niemożliwe

No wiem wiem taki żarcik :)

  • 0

#16 Kamilc-360

Kamilc-360

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 21:15

posiadam 360tkę i 3P i kidyś zachwalałem 3P bo to oszczędny ciągnik i faktycznie oszczędny jak nie mocno obciążony a jak obciążyć go maksymalnie to spalanie jest podobne jak w 60tce jak nie większe,jak się nie mylę to spalanie w tych dwu ciągnikach nie można liczyć na mth bo 3p liczy szybciej i motogodziny( są krótsze) ,silnik w 3p droższy w naprawie ,wymaga naprawy głównej w zakładzie specjalistycznym i bardziej awaryjny ,a jak się dobrze zapowietrzy to nie wiem czy ten starszy człowiek poradzi sobie z odpowietrzeniem układu paliwowego. kupując używany 3p nie mamy pewności czy zaraz uszczelki nie wypujle pomiędzy 1 a 2 cylindrem a po rozebraniu czy gwinty śrub głowicy w bloku wytrzymają jak już kilka razy był rozbierany i tak podsumowując to wcale nie jestem pewien czy ekonomicznie wyjdzie taniej 3p


W pełni zgadzam się z tym co kolega napisał w robocie te ciągniki są takie same, ale jak coś się popsuje to z Perkinsem jest na prawdę dużo gorzej i drożej


  • 0

#17 Rico

Rico

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 06:44

posiadam 3p i tak jak piszą koledzy z naprawą główną jest sporo pracy i wiadomo wszystko musi być nowe, począwszy od nakrętki. Ma mniej km od 360 ale pali też mniej, wiadomo jak dociążysz każdy sprzęt to i więcej pali tak więc każdy sprzęt musi mieć swoje obroty i maszyny. Swoim pryskam na 12ha i wywożę obornik, zwożę słomę, bronuję itp - lekkie prace, a do orki upraw i siewu to wystarcza mi 385 tka i pali tyle co 360 :) żart :) pompa po regeneracji, wtryski i głowica różnica kolosalna w spalaniu
  • 0

#18 Usunięte

Usunięte

    ursus

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 11:06

ja mam 3p od 1997 roku i jeszcze nic wielkiego się w nim nie zepsuło i jest lepszy od c 360 bo mniej pali
  • 0

#19 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 12:07

Chyba tylko w tym, żadnej innej przewagi nie ma.
  • 0

#20 olimp72

olimp72

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 07:47

Ja mam chyba najlepsze porównanie, mam oba traktory i ciągle je użytkuje, wczoraj nawet z tatą oboje robiliśmy podorywkę i ja 3p a on zwykłą 60 ,pługi 3 skibowe, 5 klasa on skończył trochę wcześniej bo jeżdził 3 a ja 2 bo inaczej się nie da bo sprzęgło spali a starcie, jest nie wielka różnica prędkości na tych biegach, spalanie hmm 3p spalił mniej w sumie nie wiele ale wyszło tak około 2l na godzine ogólnie to zależy od Ciebie, wał mi jeszcze nie strzelił w 3p a robi wszystko więc nwm od czego to zależy , 3p jest super do kosiarki, opryskiwacza przyczepa samozbierająca, bo ma większe obroty a nie trzeba tak gazować. Przy remontach 60 jest dużo łatwiejsza :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych