Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ursus C-360 - problem z odpalaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 luty 2013 - 10:49

Panowie mam problem z odpalaniem c360 wtryski ok,filtry paliwowe nowe pompa po regeneracji ,na innej popie pali na dotyk a na tej regenerowanej nie .jak już odpali po długim kręceniu to uleje na wolnych obrotach na wysokich strzela w tłumik,jak zdemontował pompe to na sprzęgiełku był ślad odbitego ząbka czy to wina zapłonu czy pompy zle zregenerowana:
  • 0

#2 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 22 luty 2013 - 11:06

sprawdz początek wtrysku na pierwszym cylindrze,sprawdż wtryskiwacze ale najprędzej to wina pompy
  • 0

#3 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 22 luty 2013 - 11:11

skoro na innej pali i nie robi cyrków to oddał bym pompę do poprawki.
  • 0

#4 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 22 luty 2013 - 17:24

Pompa jest pewnie źle zregenerowana i dlatego nie pali tak jak trzeba. Pozdrawiam :)
  • 0

#5 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 luty 2013 - 17:46

woziłem ją 4 razy 5 mądrych głów dumało nad tym ciągnikiem każą mi wyłamać ząbek tak jak na starym sprzęgiełku
  • 0

#6 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 22 luty 2013 - 17:50

A może zapłon [silnika] jest nie właściwie ustawiony
  • 0

#7 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 luty 2013 - 17:54

dodam że tą zregenerowaną pompę jak próbuje opkręcic ręcznie za zębatke to stawia opór zawór zwrotny słychać potwornie tak jakby była dobra

ale zapłon próbowałem ją dopchnąć do silnika ale dalej się nie da ,a jak oddalam jest gożej
  • 0

#8 rysiek1965

rysiek1965

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisano 22 luty 2013 - 20:11

Masz żle ustawiony zapłon na rozrządzie, i dlatego na sprzęgiełku jest spiłowany jeden ząbek ,zapłon jest za mocno wyprzedzony i dlatego gdy odsuwasz pompę od silnika to jeszcze bardziej wyprzedzasz zapłon ,poluzuj przewody paliwowe i spróbuj dopchnąć pompę do silnika ,pozdrawiam
  • 0

#9 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 luty 2013 - 21:14

jak już napisałem pompę mam dosuniętą na maksa do silnika ,a na drugiej pompie nie muszę .i ta druga pompa jest zarżnięta brak mocy ale pali , ana tej regenerowanej tylko na kopciucha jak ciepły to trzeba trochę pochechłać
czy możliwe jest że pompa jest dobra ,ale w tym ciągniku nie będzie palić ,a inna tak i od czego to może zależeć .
  • 0

#10 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 22 luty 2013 - 22:26

musisz sprawdzić początek wtrysku!!!! masz znaki na kole zamachowym i względem tych znaków przestawiasz pompę jesli się nie zgadza i nie idzie doregulować to wykorzystaj ten spiłowany ząbek tak by było prawidłowo ustawione a jeśli nie idzie jeszcze ustawić to musisz przestawić na rozrządzie koło pompy wtrysowej bez ustawienia prawidłowego początku wtrysku nie można stwierdzić czy to wina pompy i wynika z twojego opisu że jest żle ustawiony początek wtrysku
  • 0

#11 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 luty 2013 - 23:04

jutro zrobię tak jak mówisz ,ale czemu jak ustawie drugą pompę jak należy to pali, na tej zanim dałem do regeneracji tylko słabo palił ,a teraz jeszcze gorzej i czy to możliwe,żeby poprzedni właściciel ingerował w sprzengiełko bo ja tego nie robiłem,a jest odbity na starym sprzęgiełku bo ja założyłem nowe .a czy zmiana krućca na pompie łączoncego pompę z wtryskiem ma jakiś wpływ bo z powodu złego gwintu zmieniłem i na 4 gaże chodzi jakby lepiej.
  • 0

#12 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 22 luty 2013 - 23:25

skoro zakładasz inną i ustawiasz na znaki jak powinno być i odpala według tego co piszesz, moim zdaniem pompa,
  • 0

#13 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 luty 2013 - 00:49

ale pompiarz twierdzi że jest wszystko ok. 4 razy ją sprawdzał.mam jechać gdzieś indziej mam na myśli innego pompiarza
  • 0

#14 rysiek1965

rysiek1965

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisano 23 luty 2013 - 05:31

Na sprzęgiełku masz jeden szerszy ząbek, i tak samo jest na pompie i na wałku od rozrządu , i wszystko musi pasować i jeśli rozrząd jest dobrze ustawiony to musi palić ,ale jak pisałem Ci wcześniej, jeśli jest spiłowany ząbek na sprzęgiełku to ktoś bawił się rozrządem ,i go żle ustawił .i póżniej kombinował ze sprzęgiełkiem ,żeby ustawić pompę ,wiem bo sam tak robiłem ,
i nie jest to wina pompy , poadrawiam
  • 0

#15 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 luty 2013 - 20:22

sprawdziłem początek wtrysku i się nie zgadza,nie wiem dla czego? dałem sobie spokój z tą pompą odkupiłem tom na której odpala za wszystkie rady z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • 0

#16 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 23 luty 2013 - 22:49

żaden problem ustawic prawidłowo początek wtrysku na pompie zregenerowane jeśli nie wiesz jak to ci powiemy a montowanie starej nie ma sensu skoro piszesz że nie ma mocy
  • 0

#17 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 23 luty 2013 - 23:10

Zapłon się przestawia może być wyłamany ząb na kole,obcięty klin itp. trzeba zdemontowaćpokrywę i dokładnie zobaczyć a p-pa jest dobra i nie ma co przy niej grzebać.Pozdrawiam.
  • 0

#18 doni103

doni103

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 24 luty 2013 - 00:05

klin jest było sprawdzane przez pompiarza bo też tak myślałem , a ząbek tak jak by chyba kiedyś celowo wbił.problem w tym ,że wywaliłem stare sprzęgiełko w sterte złomu i ni moge znalez ,a na nowym podaje jak tłok opada czyli za puzno,wniosek że coś w tej pompie jest nie halo nie jestem starym rolikiem nieznam sie tak na tym ale tak wnioskuje .
  • 0

#19 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 24 luty 2013 - 00:17

Wniosek jest taki że zapłon jest przestawiony na kołach żębatych.Weż mechanika niech Ci ustawi zapłon zg. z znakami.Może być też przestawiona p-pa wtryskowampowinna podać dawkę w granicach górnego pkt tłoka.Pozdrawiam.
  • 0

#20 rysiek1965

rysiek1965

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisano 24 luty 2013 - 05:52

Ząbek na sprzęgiełku został spiłowany specjalnie żeby ustawić pompę, to jest wina ustawienia rozrządu nie pompy. pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych