Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ursus C-360 - podnośnik na rozgrzanym oleju wolno podnosi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 adam68

adam68

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 16:22

Witam!
Mam problem z Ursusem c360, a mianowicie wymieniłem pompę podnośnikową na wzmocnioną lecz podnośnik przy rozgrzanym oleju bardzo słabo podnosi. Czy to morze być wina rozdzielacza? Czy coś innego?
Bardzo proszę o komentarze z możliwą przyczyną.
  • 0

#2 Kronel

Kronel

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 16:56

Musi być gdzieś jakiś problem który powoduje spadek ciśnienia oleju. Rozdzielacz może być problem ale ja wcześniej sprawdził bym wąż, który dochodzi do rozdzielacza. Tutaj jak coś jest nie tak to olej się wraca spowrotem do zbiornika. Posprawdzaj pdostawowe rzeczy: wjakim stanie jest filtr oleju, czy olej jest zmętniony, sprawdź ciśnienie na pompie. Jak by sie okazało ze olej jest brudny lub spieniony to znaczy, że pompa jest niesczelana. A niestety w ursusach wiekowych się to zdarza.


  • 0

#3 *SSaPeRR*

*SSaPeRR*

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 18:49

Możliwe że zawór przeciążeniowy przepuszcza. Jeżeli na zimnym dobrze podnosi, a na gorącym słabo to znaczy wedłóg mnie, że coś przepuszcza, może też zawiniać rozdzielacz. Ale podstawa tak jak pisze poprzednik to sprawdzenie ciśnienia.
  • 0

#4 Guest_pawlik1m_*

Guest_pawlik1m_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2012 - 19:13

moze byc to wina oleju jaki olej wlałes
  • 0

#5 Sklep.Mizar.com.pl

Sklep.Mizar.com.pl

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 379 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 11:17

Podaj więcej szczegółów odnośnie samego oleju który wlałeś,być może jest to właśnie jego wina i stąd bierze się problem. Zawór przeciążeniowy również może być wadliwy, ale bez szczegółów ciężko cokolwiek doradzić.
  • 0

#6 mazi1

mazi1

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 20:44

Wzeszłym roku kupiłem nową pompę po dwóch miesiącach użytkowania ciężko miałem z pola wrócić z pługami.
Pompę oddałem , gwarancje oczywiście mi uznali , kupiłem w innym sklepie drugą i do dziś jest ok.
Czasem bubel trafia się mowy tym bardziej że chińszczyzna opanowała nasz kraj. Z tego co się orientuje to pompy do 360 również przyjeżdżają z chin.
  • 0

#7 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 18:59

a powiedz kolego co sie działo przed wymianą czy też słabo podnosił, opuszczał ,szarpał podnośnikiem z zawieszonym narzędziem po zgaszeniu jak szybko opuszczał nmoim zdaniem pompa wzmocniona to jest pompa mniej wytrzymała chociaż może mieć większą wydjność jeżeli nie ma konkretnego uzasadnienia nie zakładajcie pomp wzmocnionych u mnie wymieniłem wszystkie w rozdzielaczu uszczelnienia i pomogło a pompę jeśli nie jest to chińszczyzna regenerowałem sam w bardzo prosty sposób i każdy może to wykonać sam pompa tak podnosiła jak nowa pod warunkiem sprawnej hydrauliki jeśli kogoś to interesuje proszę pisać
  • 0

#8 lukasz26

lukasz26

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 19:25

napewno rozdzielacz musisz go zregenerowac

  • 0

#9 adam68

adam68

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 10:38

Dzięki wszystkim za porady.
  • 0

#10 marcin25m1984

marcin25m1984

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 18:12

ja bym wymienił na tłoczku oringi pewnie są zużyte pozdrawiam
  • 0

#11 wiesieki1202

wiesieki1202

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 19:35

no napewno interesuje kolego grzes jak masz jakas metode na reganeracje pompy w domowym zakresie to podziel sie wiadomosciami choc jak sledze twoje posty to wszystkie sa bardzo rzeczowe.hm dobrze miec takiego kogos na forum
  • 0

#12 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 22:31

moja metoda na regeneracje pompy w c-360, chociaż nie każda pompa może dać się zregenerować zależy jakie jest uszkodzenie pompy testowałem to na kilku pompach mnie się udało zregenerować może z 8 pomp od c-360 wszystkie z pozytywnym skutkiem również i inne ale nie każdą pompę da się zregenerować moim sposobem najlepiej zdaje egzamin od c-360 dlatego bo jest zanurzona w oleju i nawet przy luzach nie zaciąga powietrza .a teraz regeneracja odkęcamy pokrywkę od pompy wcześniej trzeba ją zaznaczyć by przypadkiem jej nie obrucić o 180 stopni po zdjęciu tej pokrywki zobaczyć czy uszczelnienia nie są uszkodzone jeśli nie to mogą nadal być te same następnie w korpusie pompy jest taka ósemka lub obudowy łożysk igiełkowych przejechać palcem mocniej dociskając tą ósemkę stwierdzić czy jest poniżej korpusu pompy czasem wystarczy niewiele jeśli tak to wtedy jest przerwa pomiędzy tą ósemką a pokrywką i wtedy bardzo często wypycha uszczelnienia przy większym obciążeniu lub na szczycie zębatek w pompie przepuszcza olej następnie całą powierzchnie pompy w miejscu przylegania pokrywki nic nie rozbierając (bo może to żle wpłynąć na regenerację) smaruję smarem by zatkać wszystkie otwory przecieram szmatą nadmiar smaru i tak przygotowaną pompę szlifuję korpus pompy aż zrówna się z ósemką można lekko przyszlifować ósemkę ja to robię na dużej tarczy do cięcia metalu najlepiej na nowej bo boki ma ostre i trwa to krótko pompę najlepiej przykładać do tarczy za każdym razem inaczej obracając i podglądać czy równo się zdziera nie musi to być bardzo starannie następnie umyć pompę i wydmuchnąć sprężonym powietrzem oczyścic z pokrywki resztki uszczelki (ołowianej czy aluminiowej)pozostawić tylko oringi i pompę skręcić powinna działać i przy sprawnej hydraulice na rozgrzanym oleju podnosić na wolnych obrotach mnie ta regeneracja oczywiście po wyjęciu pompy zajmuje 20 minut
  • 0

#13 wiesieki1202

wiesieki1202

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:58

nooo spoko dzieki za informacje.mysle ze kilka osob zaoszczedzi kilka zlotowek.pozdrowionka
  • 0

#14 rolnik319

rolnik319

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:01

witam mogą być dwie przyczyny uszkodzony rozdzielacz albo jak zdejmowałś pokrywe ton tam iest taki mały krućec na kturym są dwa oringi i może puszczać tam olej
  • 0

#15 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:55

zdejm pokrywę podnośnika w miejsce gdzie łączy się rozdzielacz z przewodem od pompy połączony jest tulejką kup taką tulejkę i przyspawaj ja szczelnie do szerszego płaskownika pośrodku tej tulejki w płaskowniku wywierć otwór a z drugiej strony płaskownika przyspawaj jakiś gwint byś mógł podłączyć manometr następnie wywierć 2 otwory w tym płaskowniku byś mógł przykręcić ten płaskownik do obudowy tylnego mostu i teraz możesz zapalić ciągnik na wolnych obrotach jeśli ciśnienie jest prawidłowe to wina jest rozdzielacza a jak jest niskie podejrzyj zaraz czy przypadkiem nie jest napęknięta rórka która idzie od pompy bo pużniej tego nie zobaczysz to się zdarza jeśli rurka jest cała zostaje zawór w dolnej pokrywie a może pompa lub taka krutka rórka łącząca pompę z dolną pokrywą ten test rób w miarę krutko bo pompa będzie pracować pod dużym ciśnieniem i tylko zawór będzie upuszczał olej bo nie ma obiegu oleju w ten sam sposób możesz sprawdzić pompe i zawór po wyjęciu dolnej pokrywy odkręć filtr w pompę włóż wąż w miejsce ssania oleju zalej ten wąż olejem i obracaj pompą poprzez dorobiony klucz ręką powinienes uzyskać maksymalne ciśsnienie jak zawór będzie puszczał wcześniej będziesz widział czy ta krótka rórka jesli nie uzyskasz ciśnienia to wina pompy
  • 0

#16 kosmog@interia.pl

kosmog@interia.pl

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2014 - 12:59

witam! jak można wyregulować pompe;)


  • 0

#17 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 01 luty 2014 - 17:57

Witam. A co masz dokładnie na myśli? Bo ogólnie samej pompy ie da się wyregulować.
  • 0

#18 kosmog@interia.pl

kosmog@interia.pl

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 luty 2014 - 16:47

co to zrobić żeby pompa dobrze podnosiła u c-360?


  • 0

#19 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 02 luty 2014 - 16:55

Jeśli pompa jest dobra to wymienić można zawór, ten przy pompie.
  • 0

#20 izydor6280

izydor6280

    ::Expert Renault::

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 745 postów

Napisano 02 luty 2014 - 17:06

oczywiscie jesli caly uklad jest szczelny
proponuje rowniez wyczyscic sitko/filtr
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych