Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ursus C-360 - jaka brona talerzowa 1,80m do niego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 16:18

koledzy rolnicy chcę kupić talerzówkę do 360-ki ,doradźcie jaką firmę wybrać i jaki układ talerzy interesuje mnie 180cm szer.,ziemia4-5 klasa,żaden sąsiad nie ma żebym się coś dowiedział,bo to sami tacy co tylko by pożyczać chcieli od kogoś-pozdrawiam
  • 0

#2 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 16:36

Ta talerzówka ma być nowa czy używana i może napisz budżet jakim dysponujesz. Pozdrawiam :)
  • 0

#3 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 18:39

Ja osobiscie polecam firme Agro Factory z Łęczycy.
  • 0

#4 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 19:56

sam nie wiem mogła by być używana byle była sprawna ale nawet nową też bym jakoś kupił ostatecznie 3000 nie majątek,ale tyle się naczytałem że ta się zapycha druga że słaba rama jeszcze inna za lekka tak więc trudno coś kupić żeby nie narazić się na śmiech,cały czas mam na myśli produkt polski-pozdrawiam

sam nie wiem mogła by być używana byle była sprawna ale nawet nową też bym jakoś kupił ostatecznie 3000 nie majątek,ale tyle się naczytałem że ta się zapycha druga że słaba rama jeszcze inna za lekka tak więc trudno coś kupić żeby nie narazić się na śmiech,cały czas mam na myśli produkt polski-pozdrawiam


właśnie oglądałem zdjęcie agrofactory 1,8 m.wygląda nieźle ale 3,500 netto ,jeśli do tego dojdzie 23% wat to trochę droga będzie ponad 4200 a to już nie dla mnie.
  • 0

#5 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 21:20

Jak chcesz nową to musisz troche zaryzykowac bo o tych firmach to nic nie wiadomo, to jaki sprzęt jest to mozna stwierdzić po 10 latach użytkowania, a wtedy większości firm które dziś działają nie było. Ale jak juz się uprzesz przy nowej to chyba najpewniejszy będzie Bomet tylko jak kupisz 1,8m to licz się z tym że wydasz więcej niż 3000zł. Jeśli ja mam Ci coś doradzić to ja na Twoim miejscu bym kupił używaną z Grudziądza :) To pewne sprzęty są, przynajmiej wiesz że rama porządna , a Twoje ziemie to 4-5 klasa czyli raczej piasek więc i tak za dużych obciążeń nie będzie, a jak nie masz ziela na polu to nie będzie się czym zapchać. Jak taki starszy sprzęt z Grudziąza kupisz to wydasz ok. 2000zł, potem malujesz ramę i ew. kupujesz nowe talerze jak te się stępią i masz sprzęt jak nowy, na starej solidnej ramie i w budżecie się mieścisz. Pozdrawiam :)
  • 0

#6 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 08:52

Powiem Ci tak,podatek Vat w AgroFactory mozna omonac.Wystarczy dojechac do firmy i zagadac z szefostwem w cztery oczy,Ja za swoja na 20 talerzy dalem 3500 netto.Nie ma problemu z gwarancja ktora jest na 18 miesiecy a sprzet jest naprawde solidny,dwa rzedy zebatych talerzy robi swoja robote.Pole po przejechaniu jest zorane na 100%,sam przykrywam ja obornik na ziemiach 3-4 klasy.
  • 0

#7 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 20:07

dziękuję CI za wiadomość prywatną,napisz mi jeszcze tylko czy byłeś w Łęczycy czy może w innym mieście,ja dokładnie do Łęczycy mam 80 km autostradą -pozdrawiam
  • 0

#8 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 19:37

Panowie ja jeszcze o tej talerzówce,czy słomę żytnią pociętą po kombajnie da radę talerzówką ładnie zrobić zamiast podorywki,bo mam zamiar kupić tą talerzówkę głównie po to,czekam na opinie-pozdrawiam
  • 0

#9 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 19:44

Pewnie ze sie da.
  • 0

#10 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 19:48

Dziękuję bardzo-widzę że tylko Ty mnie wspierasz
  • 0

#11 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 21:00

Ja tak robię ze słomą żytnią i wg mnie nie jest tak ładnie jak po pługu, ale równie dobrze jak po pługu. Jeżeli chcesz używać talerzówki do pociętej słomy to wybieraj z dużymi talerzami. Kiedyś były pługi talerzowe i pole wyglądało prawie jak po orce. Wydaje mi się, że lepiej byłoby gdyby oba wały miały talerze zębate, ale niech inni też się wypowiedzą w tym zakresie. Nigdy nie pracowałem taką talerzówką. Nie rozważam talerzówki z talerzami indywidualnie łożyskowanymi bo cena odstrasza. Pozdrawiam!
P.s.
Zobacz jeszcze - http://www.rolnik-fo...ężkie-i-średnie
  • 0

#12 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 19:18

panowie a co sądzicie o talerzówce unia z półokrągłą ramą z rury ma 20 talerzy v ale przednia oś jak i tylna są w kształcie Z tzn.na jednym końcu tej zetki jest 5 talerzy i na 2gim też 5 tak samo wygląda tył,wówczas na 1osi są 2 podpory ale 4 łożyska,nie umiem wkleić zdjęć ale jak wpisałem w gogle ,,talerzówka unia'' to znalazłem taką w prywatnym ogłoszeniu,proszę o opinie w tym temacie-pozdrawiam
  • 0

#13 dyju

dyju

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 14:57

Witam
wiem, że temat trochę nie na czasie ale chcę polecic brony firmy bio-rol z Tułowic, na prawdę wydaje się, że dobre wykonanie, pół roku sprawna bez żadnych uszkodzeń i niska cena. Naprawdę serdecznie polecam
  • 0

#14 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 12:06

Witam, chciałem zapytać takie mniejsze brony talerzowe mają odpowiednie dociążenie , no bo jednak w przypadku konieczności ztalerzowania pola po kukurydzy na ziarno brona musi odpowiednio porozcinać słomę aby się to dało zaorać?
  • 0

#15 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 18:41

ja już tu pisałem że kupiłem świetną talerzówkę prawie nówka bomet 2009r.,ale widzę że kilka postów w tym temacie znikło,jesli chodzi o moją 1,8 m to waży 390 kg,z tyłu ją dociążyłem szyna kolejową 40 kg. z przodu na razie nie bo przednie talerze lepiej wchodzą,talerzowałem ściernisko żytnie było super 1ha/h jadąc trójką 2000obrotów-pozdrawiam,dodam jeszcze że moja ma na środku taką skrzynię na obciążenie można tam wstawić np.2 worki z piaskiem z pola a po skończeniu wysypać żeby dodatkowych ciężarów nie wozić po drodze
  • 0

#16 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 09:14

Dzięki za informacje, dobrze wiedzieć że 360 daje radę z taką broną do talerzowania i to jeszcze przy dodatkowym dociążeniu
  • 0

#17 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 06:33

Witam powiedz Henryk jak ta talerzowka ci się sprawuje?, też planuje kupno bomet ale ja chce 2 m C355 da radę?
  • 0

#18 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 18:30

talerzówka sprawuję się super,dziś talerzowałem seradelę i powiem tak; przednie wchodzą lepiej tylne gorzej(dlatego tył dociążyłem) i doszedłem do wniosku że jeszcze przed żniwami powycinam z tyłu na talerzach trójkąty na wzór przednich,już agrofaktory robi dwa rzędy talerzy z wycięciami i jak tu jeden z kolegów pisze takie talerze lepiej wchodzą,jeśli idzie o 2x10 do c 355 to wg. mnie nie da rady ,chyba że na 2 biegu ,ale ja stwierdziłem że 3-ką i pełny gaz w moim wykonaniu jest o wiele ładniej robota zrobiona,mimo to z talerzówki jestem bardzo zadowolony gdyż jak powyżej pisałem jest ona nowa,jeszcze talerze w połowie mają fabryczny kolor,na każdym talerzu jest napis ,Made in Italy'-pozdrawiam
  • 0

#19 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 18:56

Ok dzięki za odpowiedź a jak zakrywa ślady po ciagniku ta twoja brona? Mój ciagnik jest zwezony na maksa , sąsiad ma do MF 255 za małą to pole wygląda pożal się :-( mi zależy na dobrej robocie, za 2 m handlarze chcą 3800 a za 1,8 3200 wiec różnica żadna .i raczej czym szybciej tym lepiej. Pozdrawiam;-)
  • 0

#20 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 15:05

nie- no przecież talerzówka 2x8 talerzy zabiera 1,8 m. natomiast ciągnik ma dokł.1.75m. tak że wszystko idealnie zgrywa,zboku talerzowanego zostaje mała bruzda i w tej bruździe jadę przednim kołem.natomiast jeśli pole wygląda nie ciekawie to szukał bym błędu w złym ustawieniu talerzówki,mam na myśli przechył za dużo na lewo lub prawo to jest b.ważne na polu trzeba po prostu dopasować-pozdrawiam

no oczywiście 2 m była by lepsza byle tylko ciągnika nie zajeździć
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych