Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ursus C-330 - podnośnik nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 tadek12

tadek12

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 luty 2013 - 09:52

Witam,

mam taki problem. Na jesień wymieniłem olej w ursusie C 330, wyczyściłem filtr, założyłem nowe pierścionki. Po wymianie tarczy sprzęgłowej (wg mnie bez związku) przestal podnosić podnośnik. Czy może być jakikolwiek związek pomiędzy wymianą tarczy sprzęgłowej a awarią pompy? Na wolnych obrotach pompa nie podnosi wcale; po odkręceniu rurki zasilającej do rozdzielacza i włączeniu podnoszenia z pompy idzie olej z powietrzem. Co może być tego przyczyną? Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to bardzo proszę o pomoc...
  • 0

#2 Biznez404

Biznez404

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 14 luty 2013 - 21:14

Rozumiem że chodzi o wymianę pierścieni na tłoku siłownika hydraulicznego, a więc zdejmowałeś tylną pokrywę i przy zakładaniu pokrywy trzeba utrafić kolankiem ssącym od pompy w otwór w bloku tylnego mostu, czyli w kanał ssący być może tam popełniłeś błąd kolanko przekręci się na bok i łapie powietrze.:)
  • 0

#3 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 14 luty 2013 - 23:21

sprawdż oring na obudowie filtra jak czyściłeś filtr to mogłeś coś niedokładnie złożyć i zasysa powietrze i tak jak kolega pisze na tym kolanku tam też jest oring
  • 0

#4 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 15 luty 2013 - 15:48

No ja też myślę że to może być źle założony oring. Pozdrawiam :)
  • 0

#5 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 17 luty 2013 - 14:42

Oring lub może cos z tymi pierścieniami jest nie tak, kiedys miałem takie przypadek że były nowe pierścienie i jak sie okazało nie pasowały i zakładałem inne ;)
  • 0

#6 tadek12

tadek12

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 luty 2013 - 22:55

Dziękuję za podpowiedzi, ale w całym wątku nie dodałem, że po naprawie podnośnika działał on bez zarzutu. Tydzień temu wymieniłem dwie tarcze sprzęgłowe (bez regulacji ich) i od tej pory pompa (jak napisałem wcześniej) przestała działać. Przy pełnych obrotach nie daje rady podnieść 90 kg. Czy sprzęgło może mieć jakiś związek z pompą?????
  • 0

#7 Krzyś96

Krzyś96

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 luty 2013 - 23:43

Witam kolego sprawdz sobie wyłączanie podnośnika ta dzwignia znajduje się przy dzwigni załączania wałka odbioru mocy jak by nie zadziałało to odpowiedz bo mam jeszcze innom przyczyne
  • 0

#8 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 19 luty 2013 - 07:44

jak obrotomierz silnika działa w czasie podnoszenia ciężaru to sprzęgło nie ma nic do rzeczy lub włącz wałek przekażnika i podnoś ciężar a druga osoba niech sprawdzi czy wałek przekażnika przypadkiem się nie zatrzymuje ,sprawdz zawór w rozdzielaczu może być zanieczyszczony,napisz co robiłeś ciągnikiem przed usterką
  • 0

#9 tadek12

tadek12

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2013 - 20:31

Panowie! jak już wspomniałem wcześniej we wrześniu naprawiałem pompe. Wymieniłem wtedy pierścienie na tłoku, (nie ruszałem tuleji, bo była dobra), wymieniłem oringi na pompie oraz na rozdzielaczu, wymyłem filtr i zawór bezpieczeństwa, wymieniłem olej. Pompa działała bez zarzutu. Idealnie... Tydzień temu rozpołowiłem ursusa, po czym wymieniłem wieniec i tarcze sprzęgłową I i II stopnia i łożysko na kole zamachowym. Łożysko dałem równo od strony skrzyni (nie dobiłem go do końca), lecz nie jestem pewien czy nie powinno byc ono od strony silnika. poskręcałem ciągnik, bez jakiejkolwiek regulacji sprzęgła. Pedał sprzęgła był wysoko, więc go trochę popuściłem na łopatkach i obudowie śrubami z nacięciami na śrubokręt i tymi drugimi też. Sprzęgło obniżyło się do połowy. Sprawdziłem pompę i podnośnik mi nie podnosił przy pełnych obrotach, nawet bez obciążęnia. Podnośnika przecież nie ruszałem! Włączałem i wyłączałem pompę. Gdy była załączona to odniosłem wrażenie że pracuje bardzo słabo, jakby skokami, więc odkręciłem przewód idący do rozdzielacza z pompy. Okazało się że olej wypływa z powietrzem na przemian. Zakręciłem go i wykręciłem zawór bezpieczeństwa, bo pomyślałem że może być brudny, ale nie był. Był czysty. Być może po tym jak rozpołowiłem ciągnik popełnilem jakiś głupi błąd przy jego skręcaniu, ale nie mam pojęcia co to może być. Być może komuś przyjdzie coś do głowy w tym temacie. CZY SPRZĘGŁO MOŻE MIEĆ COŚ WSPÓLNEGO Z POMPĄ? Jezeli sprzęgło nie ma żadnego związku z pompą to myślę, że będę musiał rozebrać pokrywę i jeszcze raz zobaczyć tą pompę i polączenie z obudową- czy tam gdzie nie ciągnie powietrza. Jakbyście panowie mieli jakiś pomysł na to prosze o pomoc.
  • 0

#10 Biznez404

Biznez404

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 19 luty 2013 - 21:53

Sprawdź wałek odbioru mocy, pompa dostaje napęd od tarczy co napędza WOM jeżeli on się dobrze załącza i pod ciężarem dobrze kręci to pompa też z nim się musi kręci.
  • 0

#11 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 19 luty 2013 - 22:01

co do sprzęgła to może mieć wpływ pod warunkiem że masz wciśnięte łapki od drugiego stopnia (w co raczej wątpię) sprawdż jak pisałem wyżej jeśli kręci się wałek przekażnika w czasie podnoszenia większego ciężaru to sprzęgło nie ma nic do tego ,a sprawdż czy ten olej nie jest jakiś bardzo gęsty bo wtedy trudniej zasysa olej przez filtr i jest większe podciśnienie dość często ciągnie powietrze pompą poprzez simering z przodu pompy za zębatką można wymienić to uszczelnienie ale jak jest luz na wałku pompy to na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie tylko wymiana pompy sprawdż to co pisałem jeśli nie pomoże to zdejm podnośnik jeszcze mi się przypomniało wymieniałeś oringi na pompie z tyłu to musiałeś odkręcać pokrywkę i być może zamontowałeś ją żle o 180 stopni i olej pod ciśnieniem pokierowałeś na simering z przodu pompy co po pewnym czasie musi go poprostu wywinąć na zewnątrz i po zgaszeniu ciągnika olej spłynie na dół i nie może go dobrze zaciągnąć bez powietrza(otworek w pokrywce powinien pasować w otworek na pompie ale od strony ssania)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych