Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ursus C-328, C-330, C-330M - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 15:53

Witam co sądzicie o tych trzech ciągnikach jakie mają wady a jakie zalety i jakie z tych trzech wybralibyście Czy są dobre na małe gospodarstwa jaki sprzęt do uprawy ziemi polecacie do nich
  • 0

#2 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:12

Sam mam 28 z lekkimi modyfikacjami na 30, sprzęt praktycznie każdy tylko wiadomo gabaryty mniejsze ;) wiadomo zwijki np. nie pociągnie ale jak na małe gospodarstwa wystarczają w zupełności ;) duża zaleta to ich uniwersalność i dosyć łatwy dostęp do części zamiennych, małe spalanie ;) wady ? hmm wiadomo komfort pracy niezbyt wysoki ale wiadomo że kiedyś nie chodziło o to ;) można wytrzymać na pewno ;)
  • 0

#3 bardzomalorolny

bardzomalorolny

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:53

właściwie to niewiele się różnią. U mnie na wsi jest kilka 28, niektórzy mają silnik od 330. Taki jeden ma 28 z 65roku, co pracowała w kółku rolniczym i jeszcze mu długo pociągnie. Ale większość jest 330 i kilka 330m.
Sprzęt do nich to np. kosiarka 135cm lub 165cm, pług dwuskibowy, brony trójki, kultywator, myślę że 12-13 łap pociągnie, taśmówka itp zależy co komu potrzeba. :)
  • 0

#4 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:40

Te ciągniki nie różnią się pod zbyt wieloma względami większośc 28 jest przerabianych na zwyczajne 30. Są to ciągniki nie do zajechania, musisz naprawdę zaniedbać ten ciągnik żeby się rozsypał, największym plusem tych traktorów jest bardzo niskie spalanie, sam jestem posiadaczem C-330 i nigdy przez jeden dzień pracy nie spaliłem więcej niż 30l ( czyli pojemnośc jednego zbiornika). Są to uniwersalne ciągniki, niektórych prac nie wykonają np. nie dadzą rady z prasą belującą, są bardzo lekkie w porównaniu do innych ciągników. Części do nich jest cała masa, a konstrukcja bardzo prosta (bez elektroniki) i łatwa w naprawie. Jedyna wada to jak wyżej wspominano komfort pracy, ale da się wycierpieć, sam wiem bo jestem szczęśliwym posiadaczem takiego Ursusika i nie zamienił bym go na nic innego. Pozdrawiam :)
  • 0

#5 izydor6280

izydor6280

    ::Expert Renault::

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 745 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 08:13

wedlug mnie im starszy ursus tym lepszy
ja szukalbym 28 lub 30 z poczatku produkcji, wtedy jeszcze materialy byly dobrej jakosci,
w Mce sa problemy ze skrzynia, a w naszej prawdopodobnie nikt do skrzyni nie zagladal, rocznik jak dobrze pamietam 74
nie jest prawda ze malo pali, bo jak ma ciezko potrafi pociagnac z baku, a efekt pracy bedzie slaby w porownaniu np. do 3p
wady: komfortu brak, na kazdym dole przy szybkiej jezdzie rzuca caly ciagnik dzieki waskiemu rozstawowi i waskim kolom, slaby udzwig, uklad kierowniczy na dwa drazki: porazka
zaleta jest male spalanie przy lekkich pracach gdzie sobie tylko pyrka, ale wielkich maszyn nie podepniesz,
jesli masz jakies 20tys. to lepiej szukac zetora np.: 4718
  • 0

#6 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 10:53

Izydor to Ty masz jakiegoś kiepskiego tego Ursusa ja ma 30 z początku produkcji z okrągłą osią, jak już wyżej wspominałem nawet przy orce czy sprężynowaniu na ścisłej ziemi przez cały dzień pracy nie spaliłem więcej niż 30l. Skrzynia biegów od nowości 100% sprawna, blachy już trochę zniszczone ale się jeszcze trzymają, jedyna wada to słabo trzymający podnośnik, ale to jakoś latem/jesienią będzie naprawione. Pozdrawiam :)
  • 0

#7 rysiek1965

rysiek1965

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 12:03

W C-330M problem ze skrzynią jest taki, że ma ona tryby ze skośnymi zębami , i odkręca się nakrętka zabezpieczająca , żeby był zrobiony odwrotny gwint to wszystko było by w porządku , ale ktoś nie pomyślał . Jest szybsza od zwykłej 30-tki , i skrzynia ciszej pracuje .W 28 czy 30 tryby mają proste zęby i tego problemu nie ma.Pozdrawiam.
  • 0

#8 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 16:07

ja swojego ursusa mam z 1972 roku . ma on jeszcze ten stary typ filtra bąk założony ale olej wymieniam co rok dopiero teraz kupiłem nowy korpus filtra oleju do ursusa i zamierzam go wymienić na nowy przy okazji wymienie sobie olej przed rozpoczęciem prac polowych . Miałem problemy z obiegiem wody w tym ciągniku ale wina była wadliwej chłodnicy bo była zatkana kamieniem i nie był on taki jak powinien być . Teraz chłodnicę mam nową wstawiłem termostat i zalałem ją płynem i jest wszystko w porządku. ursus jak na 4 h pola spisuje się całkiem nieźle nie spali dużo paliwa jest przydatny na takie małe gospodarstwa jak ja mam .
  • 0

#9 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 21:03

koledzy a słyszałem kiedyś coś o c330 tyle że silnik od 3p miała, wiecie może coś więcej o tym wydaniu ? czy to tylko bajka czy faktycznie takie coś było w produkcji ?
  • 0

#10 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 22:36

To był prototyp. Do seryjnej produkcji nie wszedł. Oznaczenie C-330-3p. Oprócz silnika miał inną, większą obudowę sprzęgła, gdyż w oryginalną nie mieści się koło zamachowe.
  • 0

#11 izydor6280

izydor6280

    ::Expert Renault::

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 745 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:07

z fabryki taki ciagnik nie wyszedl, ale mozna zrobic taki przeszczep
przystawke do skrzyni mozna kupic, kiedys byla na allegro, nawet mam gdzies chyba namiar na goscia, do osi pasuje ta od 360 3p, silnik ten slabszy, czyli 38 km, choc wiem ze jeden gosciu wstawil 47, sprzeglo jesli dobrze pamietam od 255,
jesli kogos bardziej interesuje to dam namiar na czlowieka, ktory przerabial
  • 0

#12 TraktorBazar.pl

TraktorBazar.pl

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 18:08

A jednak wyszedł z fabryki :)
ale nie wszedł do seryjnej produkcji i pozostał w fazie prototypu; zresztą jak wiele pojazdów w tamtych czasach.


  • 0

#13 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 18:12

Dzięki chłopaki za info ;) właśnie bardzo mnie ciekawił ten model bo interesujące dla mnie to było że silniczek taki mocniejszy ale jednak ciapek ;) ciekawe czemu nie wszedł do produkcji ;)
  • 0

#14 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 18:21

W pobliskim skr byla tak 30 na próbę ja mieli ciągala plug 3 skibowy i skrzynia nie wytrzymywala, mieli też ursus 360 4p, co do prototypów to najbardziej mnie interesuje ursus c355 D silnik od deutz fahr 4 cylindrowy
  • 0

#15 TraktorBazar.pl

TraktorBazar.pl

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 20:12

zaciekawiłeś mnie tym Ursusem też chętnie dowiedział bym się więcej :)

Pozdrawiam
TraktorBazar.pl
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych