Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uprawa soi w Polsce
Autor Wiadomość
muzyk Offline
Super Farmer

Liczba postów: 694
Uprawa soi w Polsce
Ostatnio zainteresowałem się uprawą soi w polskich warunkach klimatycznych oraz otrzymałem materiały z instytutu z Poznania.Proszę o opinie na ten temat a wszczególności praktyków.Pozdrawiam.
16-12-2012 14:46:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
DuzyGrzegorz Offline
V.I.P
*

Liczba postów: 1,332
RE: Uprawa soi w Polsce
Byłem niedawno na konferencji poświęconej produkcji roślin wysokobiałkowych. Rozmawiałem z producentami soi w Polsce. Byli tam także przedstawiciele instytutów naukowych z Polski i innych krajów. Wiele osób z tam obecnych uprawiało soję i osiągali plon średnio ok 25 dt/ha, a niektórzy nawet 30 dt/ha. Wszyscy natomiast zgłaszali duże problemy ze zbytem. Nikt nie chce polskiej soi. Tym co oferowali 100 t to mówili że tak ok. 300 t to jeszcze by kupili, a tym co oferowali 400 t to mówili że tak 700 t to by może kupili.
16-12-2012 15:27:41
muzyk Offline
Super Farmer

Liczba postów: 694
Czy siewnikem zbożowym morzna ją zasiać bo mam ochotę tak z 05 ha na próbę posiać.Pozdrawiam.
17-12-2012 00:48:34
DuzyGrzegorz Offline
V.I.P
*

Liczba postów: 1,332
Nasiona są minimalnie większe od łubinu żółtego, a ten dobrze idzie siewnikiem zbożowym, ale też nasiona soi są bardziej wrażliwe na uszkodzenia. Do grubego materiału bym zastosował aparaty do strączkowych. Ja nigdy nie siałem, może jest ktoś co siał.
17-12-2012 01:16:35
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości