Skocz do zawartości


Zdjęcie

siewnik Poznaniak - jak zakonserwować przed zimą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 11:59

witam jak dobrze zakonserwować siewnik na zime żeby nie gniło w nim nic i żeby się nie niszczył
  • 0

#2 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 12:47

ja mam na dworze pod plandeką tylko na skrzyni i nic się nie dzieje,ale po sezonie biorę kompresor wszystko ze skrzyni dokładnie wydmucham ,smaruję tam gdzie trzeba i czekam pół roku na drugi siew
  • 0

#3 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 15:49

60% sukcesu to garaż, to najlepszy sposób na konserwacje, bo warunki atmosferyczne nie są aż tak uciążliwe. Jak nie masz możliwości to oczywiście plandeka tak jak to pisze "henryk" nie jest złym rozwiązaniem. Konserwację należy zacząć od tego co ten sam kolega na górze napisał czyli od wydmuchania resztek nasion, kurzu itd. z siewnika. Bardziej wymagający mogą go jeszcze umyć np. myjką ciśnieniową. Istotne jest też żeby wszystko nasmarować, zadbać żeby każda kalamidka była na swoim miejscu, nie była zapchana i żeby smaru tam nie brakowało! Zabezpieczenie przed korozją też się przyda, bo jak skrzynia będzie dziurawa to się robi problem, dlatego moim zdaniem warto dbać żeby farba na siewniku była, jeśli nie to można go potraktować ropownikiem. Wiem że krążą głosy że konserwacja przepracowanym olejem zmieszanym z ropą jest zła, jednak ja ją stosuje i nie narzekam. Co roku smaruję tak odkładnie od pługów, rozrzutnik, a teraz i siewnik i problemu korozji nie mam. Robota żadna, a efekty są i maszyny inaczej wyglądają. Pozdrawiam :)
  • 0

#4 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 17:39

ja jeśli konserwuje maszyny rolnicze to nie używam przepracowanego oleju, tylko nowego jakiegoś tańszego , zmieszanego z olejem napędowym bo konserwacja olejem przepracowanym to moim zdaniem papranina ze wzgledów estetycznych ,a po czystym maszyna wygląda ładnie i koszt oleju nowego jest bardzo mały
  • 0

#5 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 21:54

Jeśli chodzi o przepracowany olej używam go tylko do konserwacji pługów (świeży na reszcie maszyn wygląda estetyczniej) . Jeśli chodzi o siewnik pozwolę sobie podważyć opinię kolegów i napiszę że garaż niestety dla tej maszyny jest niezbędny. Posiadałem kiedyś poznaniaka którego od chmur dzieliła jedynie plandeka i marnie skończył, teraz mam nordstena i dbam o to (zresztą jak poprzedni właściciel) żeby po skończonej pracy umyć i zakonserwować, do tego celu używam smaru w sprayu. Nawet gdybym poświęcił jedno opakowanie na siewnik (chociaż z reguły połowa) to uważam że kwota 25 zł to nie dużo...
  • 0

#6 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 19:10

Jeśli o mnie chodzi to zawsze skrzynie dmucham sprężarką, pozostałości nasion usuwam, elementy pracujące w ziemi czyszczę i smaruję przepracowanym olejem, i odstawiam do garażu, przed sezonem zawsze pamiętaj aby go nasmarować, kalamitki przelecieć smarem, zrobić próbę kręconą i w pole ;)
  • 0

#7 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 20:58

siewnik pod dachem odmuchałem polałem ropą i przepalonym olejem myśle że na zime mu wystarczy na wiosnę przed siewami to samo nasmaruje mechanizmy które się kręcą i bd okej
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych