Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sadzarka do ziemniaków - jaką 2 rzędową wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rolnikstef

Rolnikstef

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 19:48

Witam,
mam zamiar w tym roku zasadzić ziemniaki...
Chcę posadzić odmianę "Vineta".
Lecz nie wiem ile potrzeba sadzeniaków na hektar i w z jaką gęstością je sadzić.
Chcę także kupić obsypnik (Do 2 rzędów + przystawka profilująca) i sadzarkę (2 rzędową) z firmy "Bomet".
Czy ktoś miał styczność z tymi maszynami, jak się sprawdzają w praktyce bo na zdjęciach wyglądają całkiem nieźle :D

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)

  • 0

#2 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 21:04

Są to naprawdę proste maszyny, dlatego ich budowa nie zmienia się od lat i dzisiejsze Bomety i stare sadzarki wyglądają niemalże tak samo. ;) Oby sadzarka była kubełkowa, a o resztę się nie martw. Z obsypnikiem to samo jest. To maszyna o nieskopliekoanej budowie, czasem się coś w niej wygnie z elementów roboczych dlatego firma z jakiej pochodzą te maszyny jest w sumie nieistotna bo tych maszyn używa się bardzo rzadko. ;D Pozdrawiam :)
  • 0

#3 Rolnikstef

Rolnikstef

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 21:16

"Sadzarka była kubełkowa" to znaczy?? :)

Taka sadzarka:
http://allegro.pl/sa...4057912894.html
Obsypnik:
http://allegro.pl/ob...4042820607.html
  • 0

#4 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 21:10

sadzarka ok, a obsypnik może np. taki http://allegro.pl/pi...4066380555.html
  • 0

#5 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 21:17

"Sadzarka kubełkowa" znaczy taka jak np. ta w linku czyli jest ok. ;) To chodzi o to że ziemniaki są podawane takimi małymi kubełkami co jest dobre bo praktycznie zawsze w kubełku jest sadzeniak. Ta sadzarka z linku jak najbardziej jest ok, ale ten obsypnik to drogi i rzadko spotykany. Juz lepiej weź ten co podaje kolega wyżej, przynajmiej ma mniej elementów roboczych i o wiele tańszy jest, a obsypuje dobrze, bo mam podobny tyle że trochę starszy i rama chyba nieco inna. Pozdrawiam :)
  • 0

#6 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 21:28

W tej sadzarce z linku ciężko żeby w kubełku nie było nasionka nawet dwa się trafiały,mam taką 10 lenią, wadą jej jest to że na twardym podłożu trzeba obciążników lub dwóch ludzi dla obciążenia;[
  • 0

#7 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 22:04

Nieprawda, bardzo dobrze wchodzi w glebę tylko trzeba śrubę centralną wydłużyć a jak płycej to skrucić.Podrawiam.
  • 0

#8 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 17:11

Miałem ponad 10 lat taka sadzarkę i nie zauważyłem żeby miała problem z zagłębieniem w ziemie. Jeśli u ciebie nie wchodzi sprawdź pod jakim kątem są ustawione obsypoki (ich szpice). Poza tym nie rozumiem jak twardo.... u nas sadzarka wchodziła w pole zawsze po kultywatorze.
Obsypnik Jeszcze mi się wala gdzieś w stodole. Nie jest zły ale też szału nie robi. Pazury to dosłownie płaskowniczki i męcząca jest regulacja. Miałem wcześniej stary samoróbkę z centralną regulacją. Był o wiele lepszy. W każdym razie robotę zrobi.
  • 0

#9 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 17:19

Samo sadzenie w polu było ok;] ale na poprzeczniakach[które też były obsiane ziemniakami] ani rusz w dwie osoby musieliśmy ją dociążać;[ nawet koło nogą popychałem żeby łańcuchy się poruszały ot taka praca nią była? od kilku lat stoi nie używana;[ ale w tym roku ją uruchomię i zobaczę jak to będzie szło.ogólnie sprzęt dobry i dokładny.
  • 0

#10 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 17:26

Kombinuj. Sprawdź pod jakim katem wchodzą w ziemie szpice tego ustrojstwa co robi rowek i obsypoków. Podpatrz ze zdjęciami na necie czy jest tak samo. Można skręcić bardziej na łączniku i dopiero wtedy dostosować głębokość żeby szły pod większym kątem. Ostatecznie żeby mieć spokój na wieki zrobić spulchniacz zapinany do ciągnika na tuz a dopiero do niego sadzarkę. Coś by działało jak spulchniacz śladu w siewniku.
Sąsiad miał takie ustrojstwo zrobione bo kultywatora nie miał a lubił być samowystarczalny. radził sobie jak mógł najlepiej.
  • 0

#11 Rolnikstef

Rolnikstef

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 09:50

A po tym obsypniku bez przystawki trafiają się zielone ziemniaki?Bo ja te ziemniaki chcę sadzić na świeży rynek i nie chcę ponosić takich banalnych strat :D
  • 0

#12 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 18:47

Mam bometa ponad 22 lata i oprócz tego że może z dwa razy redlica sie zgięła to nic nie robiłem ;D jak na swoje potrzeby na prawdę nic więcej nie potrzeba ;) tylko pamiętać o smarowaniu koniecznie ;)
  • 0

#13 rafaello3

rafaello3

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 901 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 23:17

"Sadzarka była kubełkowa" to znaczy?? :)



Taka sadzarka:
http://allegro.pl/sa...4057912894.html
Obsypnik:
http://allegro.pl/ob...4042820607.html


Mam taką sadzarkę już ładnych kilka lat i spisuje się super.Nie ma co się w niej popsuć i po posadzeniu wystarczy tylko umyć ,wysuszyć i nasmarować łańcuchy ja to robię olejem po frytkach :D.Polecam ją ,bo obsługa jest bardzo prosta .

Kombinuj. Sprawdź pod jakim katem wchodzą w ziemie szpice tego ustrojstwa co robi rowek i obsypoków. Podpatrz ze zdjęciami na necie czy jest tak samo. Można skręcić bardziej na łączniku i dopiero wtedy dostosować głębokość żeby szły pod większym kątem. Ostatecznie żeby mieć spokój na wieki zrobić spulchniacz zapinany do ciągnika na tuz a dopiero do niego sadzarkę. Coś by działało jak spulchniacz śladu w siewniku.
Sąsiad miał takie ustrojstwo zrobione bo kultywatora nie miał a lubił być samowystarczalny. radził sobie jak mógł najlepiej.


Ja do przednich redlic mam dospawane po zębie od bron ''20'' .Nigdy nie miałem problemu z głębokością sadzenia ,to już raczej musiałem skręcać maszynę ,żeby tylne redełka nie przesypywały mi ziemi .Od czasu jak mam tą sadzarkę pozbyłem się problemu z zielonymi ziemniakami ,a był problem ,jak mi sąsiad sadził czeską sadzarką .
  • 0

#14 Rolnikstef

Rolnikstef

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 05:50

No sadzarkę i obsypnik już kupiłem. ( sadzarka i obsypnik z bometu, obsypnik z przystawką)
zasadziłem już troche ale teraz nie wiem z jak to obsypywać :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych