Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozsiewacz nawozów "Bąk" - jak zmodyfikować aby dało się rozsiewać wapno?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 krys

krys

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 10 październik 2014 - 08:24

Macie jakiś pomysł jak przerobić rozsiewacz nawozu "Bąk" żeby moc rozsiać wapno nie granulowane, jakie dorobić mieszadło lub coś innego ?
  • 0

#2 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 10 październik 2014 - 11:21

Nic z lejkiem nie zrobisz. Będzie w dnie mielić, zawieszać, zaklejać wapnem. Lejek jest do nawozów suchych, sypkich.
  • 0

#3 lottomito

lottomito

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 10 październik 2014 - 11:46

Spróbować nie zaszkodzi. Jedno pewne musi to być coś na kształt choinki i żeby rozdrabniało i nie pozwalało się zbrylić. Drugie to otwór musi być sporo większy bo i ciężej będzie przechodzić na wirnik. Kolego spore wyzwanie przed Tobą ale będę Ci kibicował i jak coś to służę podpowiedziami.
  • 0

#4 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 10 październik 2014 - 18:25

w pierwszych rozsiewaczach były takie mieszadła montowane fabrycznie,ja dorobiłem takie mieszadło do swojego lejka i wysiałem moze 100kg.,jakie było moje zdziwienie gdy przestała się krecić tarcza rozsiewacza,miałem szczęście że łącznik (sprzęgiełko)pomiędzy tarczą a przekładnią był plastykowy i rozleciał się,w innym razie rozwaliła by się przekładnia i dopiero bym miał fajnie a tak to kupiłem nowy łącznik metalowy ,mieszadło wywaliłem i spokój,a do wapna nie ma nic lepszego jak,,KOS'' ,właśnie takiego kupiłem za 250 zł.,włożyłem ok. 100zł i jest jak nowy,teraz sianie wapna to czysta przyjemność-pozdrawiam
  • 0

#5 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 11 październik 2014 - 11:06

Przerabiałem to z wilgotną solą do solenia dróg. Rogalka jaka by nie była zrobi rowki, sam mieszalnik na samum dnie tak samo do tego wszystko urobi na ciasto. Jak ubije się zawartość zanim dojedziesz do pola to w momencie włączenia wom potrafi ściąć śrubę łączącą to wszystko z przekładnią. Nie mówiąc o tym że te aluminiowe nie są zbyt mocne.
Henryk potrzebowałem na gwałt rozsiewacz i kupiłem dexwala lejek. Masakra. Nie polecam żadnego produktu tej firmy. Poza zbiornikiem który jest faktycznie z fajnego grubego tworzywa reszta to szmelc. Tuleja łącząca przekładnie z mieszadłem to rurka oblana tworzywem. Z tworzywa jest na niej kołnierz do którego przykręcona jest tarcza rozsiewająca. Odleciała po wysianiu może 1 tony razem z kołnierzem z tworzywa.
  • 0

#6 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 11 październik 2014 - 18:01

taka prawda,kiedyś przekładnia była prawie taka wielka jak przystawka do ciągnika a teraz -no cóż wszyscy oszczędzają-pozdrawiam
  • 0

#7 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 13 październik 2014 - 14:59

Albo weź dorób siodełko dla dodatkowej osoby nad lejkiem, będzie z kijem siedzieć i podgarniać wapno żeby się nie zawieszało:D
  • 0

#8 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 13 październik 2014 - 19:51

Siej granulowane wapno

  • 0

#9 krys

krys

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 14 październik 2014 - 06:24

Problem w tym że mam już kupione, nie granulowane
  • 0

#10 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 14 październik 2014 - 09:13

flaszka w dłoń i do sąsiada który ma kosa...:) dwie pieczenie przy jednym ogniu- integracja z sąsiadem i rozsiane wapno...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych